Pierwsze sparingi

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Złagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem wykorzystują zespoły, które wracają do treningów i zaczynają rozgrywać pierwsze sparingi. Ustalono już przypuszczalny termin rozpoczęcia rozgrywek w Podokręgu Lubliniec.
 
Wszystkie kończące się 30. czerwca kontrakty w Rakowie zostały przedłużone do końca sezonu 2019/2020. Do grona zawodników, których umowy wygasały z końcem czerwca należą Rusłan Babenko, Michał Gliwa, Jarosław Jach, Arkadiusz Kasperkiewicz i Ben Lederman. 
- Dziękujemy zawodnikom, a także ich przedstawicielom, że udało się tak szybko i sprawnie załatwić ten temat. Przedłużenie umów z całą piątką do końca trwającego sezonu wcale nie oznacza, że nie będziemy prowadzili negocjacji pod kątem przedłużenia kontraktów na dłuższy okres - powiedział prezes Wojciech Cygan.
 
W czwartek, 4.czerwca, obradowała Najwyższa Komisja Odwoławcza, która zajmowała się sprawą weryfikacji wskazanych meczów Pogoni Siedlce jako walkowerów dla ich rywali, w tym częstochowskiej Skry. Przypomnijmy, że chodzi o sprawę infuzji dożylnej zawodników siedleckiego klubu, którzy w grudniu minionego roku zostali zdyskwalifikowani prawomocnym wyrokiem przez POLAD-ę. Wcześniej, już po niedozwolonej infuzji wystąpili w meczach m.in. przeciwko Skrze i Resovii Rzeszów.
Najwyższa Komisja Odwoławcza uchyliła w czwartek decyzję Komisji ds. Piłkarstwa Profesjonalnego, która odrzuciła wcześniej wniosek Skry, która podobnie jak Resovia domaga się zweryfikowania meczów, w których wystąpili zdyskwalifikowani zawodnicy jako walkowery. Sprawa będzie miała swoją kontynuacją w Komisji Dyscyplinarnej. Termin werdyktu tego organu, póki co nie jest znany. Mamy nadzieję, że sprawa znajdzie w końcu sprawiedliwy finał, a Skrze zostanie przyznany zgodnie z przepisami walkower.
 
- Po trzech latach współpracy odchodzę. Dziękuję wszystkim z kim mogłem współpracować w tym klubie: zawodnikom, zarządowi, prezesowi oraz osobom sympatyzujacym z klubem. Podziękowania również dla kibiców za wsparcie. To nie była łatwa decyzja, jednak chciałbym, żeby pojawił się ktoś z innym spojrzeniem na zespół. Kibicować będę zawsze Pokojowi – tymi słowami z Pokojem Sadów pożegnał się Jacek Szczygioł.
 
To z tego klubu czwórka młodych zawodników otrzymała zaproszenie na konsultacje selekcyjne w Skrze Częstochowa. Są to: Zuzanna Błaszczyk, Zuzanna Kubiciel, Zuzanna Szramowska oraz Jakub Przybyła.
 
Prezesem Podokręgu Lubliniec wybrano ponownie Krzysztofa Olczyka, który sprawuje swoją funkcję od 2011 roku. W skład Prezydium weszli: Henryk Gorol, Zygmunt Budzik, Grzegorz Jaśkiewicz oraz nowo wybrani: Mirosława Minor, Sebastian Radek, Mirosław Kowalik, Szymon Mlynek i Andrzej Kosytorz.
Delegatami na Zebranie Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostali wybrani: Krzysztof Olczyk, Sebastian Radek, Szymon Mlynek, Eugeniusz Mnich i Mirosław Kowalik.
Oficjalnie potwierdzono, że awans z A klasy do ligi okręgowej uzyskały drużyny Promienia Glinica i Sparty Lubliniec. Promocję z klasy B wywalczyły zespoły Sparty Tworóg i KS Gwoździany, który zastąpi Błękitnych Herby. Rozpoczęcie nowego sezonu wyznaczono na połowę sierpnia.
 
Naprzód Ostrowy na swoim modernizowanym obiekcie pokonał Piast Lubojna 4:3 (1:2).
Bramki dla Ostrowian strzelili: Tomasz Wypych, Tomasz Pełka, Hubert Kierach i Łukasz Szczypiór. Goście zdobyli bramki po strzałach Mariusza Stelmaszczyka, Kamila Cyrana i samobójczym. 
Wokół boiska w Ostrowach wymieniono stary betonowy płot na nowe estetyczne ogrodzenie z siatki. Otwarto Strefę Aktywności, gdzie mieszkańcy mają od kilku dni do dyspozycji siłownię plenerową, strefę relaksu (czyli m.in ławki, plenerowy stół do gry w ping ponga i stolik do gier planszowych) i plac zabaw. Całość inwestycji została sfinansowana wspólnie z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z budżetu Gminy.
Koszęcin „Trójca” - Koszęcin „NSPJ” 0:9
Bramki dla piłkarzy z górnej części Koszęcina strzelili: 4x Arkadiusz Maruszczyk, 3x Bartosz Sadowski i 2x Denis Dobros. Spotkanie pokoleniowe koszęcińskich piłkarzy odbyło się w świetnej atmosferze, co dobrze wróży temu klubowi, który chce szybko wrócić do dawnej dyspozycji.
GKS Koziegłowy (Gniazdów) - Płomień Lgota Mała 5:3 (1:0)
- Piotr Wasiel, Krzysztof Knaś i Artur Domagała
Znicz Kłobuck (jr) - Ajaks Częstochowa 3:1
Jakub Ulatowski, Nikodem Gosławski, Mateusz Wiśniewski -
Metal Rzeki Wielkie – Gmina Kłomnice 2:4
- 2x Bartłomiej Szymczyk, Sebastian Wrzalik i Bartłomiej Rak
KS Panki - Victoria Częstochowa 4:1
2x Adam Górski, Tomasz Pasieka i Krzysztof Małolepszy - 
Raków Częstochowa U9 - Zagłębie Sosnowiec U9 26:1
Raków Częstochowa U10 - FC Wrocław Academy U10 7:5
Raków Częstochowa U9 - Znicz Kłobuck 25:4,
Pogoń Kamyk U9 - Raków Częstochowa U9 9:10,
Raków Częstochowa U8 - FC Wrocław Academy 18:25
AKS SMS Łódź U14 - Raków Częstochowa U14 6:2
Raków Częstochowa U16 - Orzeł Kiedrzyn 4:2
Łobodno Oksza - Raków Częstochowa U16 1:1
Pogoń Kamyk - Raków Częstochowa U19 1:2
Unia Rędziny - MKS Myszków 4:1 (3:1)
Lotnik Kościelec - Piast Przyrów 5:2 (2:1)
Start Soborzyce - Biała Gwiazda Krasice, 4:1
Grom Miedźno - Orzeł Kiedrzyn 1:5 (1:5)
Bartłomiej Lis - 
 
cz-piłka.pl, foto: Rafał Tkaczyk

Log in or create an account