Szczepciu po zabiegu

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
To jednak Jerzy Brzęczek poprowadzi reprezentację Polski na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W poniedziałek były gracz i szkoleniowiec Rakowa przedłużył wygasający 31. lipca kontrakt. Tego samego dnia zabieg przeszedł Miłosz Szczepański, którego czeka przymusowa przerwa w grze, na pewno krótsza aniżeli umowa selekcjonera reprezentacji. 
Kontrakt opiekuna naszych narodowych piłkarzy, Jerzego Brzęczka została wcześniej przedłużony do grudnia 2021 roku. Zostawiono sobie jednak dwie furtki. Możliwość jego rozwiązania w sierpniu 2021 (już po Euro i po wyborach w PZPN), ale i przedłużenia w razie awansu na mundial w Katarze. Do tej pory ekipa Jerzego Brzęczka rozegrała szesnaście meczów. Osiem razy odniosła zwycięstwo, cztery razy zanotowała remis i cztery razy schodziła z boiska pokonana. W zeszłym roku przydarzyło się to tylko raz, w Lublanie.
 
Miłosz Szczepański, który w trakcie jednego z treningów w Woli Chorzelowskiej doznał urazu skręcenia stawu kolanowego, jest już po zabiegu rekonstrukcji uszkodzonego więzadła u doktora Jacka Jaroszewskiego w Poznaniu.
- W trakcie zabiegu otwarcia kolana okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie rekonstrukcji uszkodzonego więzadła. Wiemy już, że wszystko się udało, a Miłosza czeka teraz około sześciu miesięcy przerwy - powiedział trener Marek Papszun.
Przed pierwszym meczem trener częstochowian będzie miał dylemat kim zastąpić utalentowanego młodzieżowca. Z jego rówieśników ma do dyspozycji Kamila Piątkowskiego, Daniela Mikołajewskiego, Ben Ledermana, Jakuba Batora i Oskara Krzyżaka. Dwóch pierwszych ma już za sobą ekstraklasowe debiuty. Być może drugie zgrupowanie, które trwa w mazowickim Sochocinie, da mu podpowiedź na kogo postawić. 
 
Na czwartkowej sesji Rady Urzędu Miasta w Częstochowie zostały zabudżetowane środki niezbędne do przeprowadzenia modernizacji stadionu przy Limanowskiego. Teraz czekamy na szybką decyzję Krajowej Izby Odwoławczej, która wznowiła orzekanie.
 
Michał Kręblewski nie jest już trenerem Pogoni Blachownia, również Artur Minkina rozstał się z Kamienicą Polską. Tam zastąpił go Mateusz Kępka. Obaj panowie jak na razie prowadzą grupy młodzieżowe w Victorii Częstochowa oraz Płomieniu Częstochowa i ze spokojem oczekują na oferty pracy w seniorskiej piłce.
 
Spore zmiany następują na obiekcie Płomienia Czarny Las. Powstało już boisko treningowe, na którym zostanie niebawem zainstalowane oświetlenie oraz nowe trybuny. Ruszyły prace przy budowie budynku klubowego a ostatnio rozpoczęto instalowanie automatycznego nawadniania płyty głównej boiska. Sporą pomoc w te przedsięwzięcia zaoferowali Jerzy Zyskowski, Grzegorz Szymonik, Wiesław Woźniak, Zdzisław Gudaniec oraz prezes klubu, Witold Wolski. Od wtorku zajęcia rozpoczęli seniorzy pod kierunkiem nowego trenera, Sebastiana Pluty. 
 
W przyszłym tygodniu, po czwartkowym spotkaniu Prezydium Podokręgu Częstochowa, poznamy ostateczny skład i kształt zespołów A i B-klasy. Dowiemy się kto otrzyma promocję do A-klasy i jak będzie wyglądała B-klasa.
 
cz-piłka.pl, foto: Łukasz Stefański

Log in or create an account