Przygotowania do nowego sezonu

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Po formalnym zakończeniu sezonu piłkarskiego w większości klubów naszego regionu rozpoczęto przygotowania do kolejnych rozgrywek, które najprawdopodobniej ruszą w drugiej połowie lipca. Na placu boju pozostały jeszcze zespoły Rakowa i Skry, którym dane jest dokończenie rozgrywek na szczeblu krajowym.
W nie najlepszych nastrojach powrócili z krótkiego zgrupowania w Woli Chorzelewskiej podopieczni Marka Papszuna. Z kontuzją kolana powrócił Miłosz Szczepański, który raczej nie zagra do końca tego sezonu. Wiele wyjaśni poniedziałkowa wizyta u specjalisty, bo pierwsze rokowania nie były pomyślne i głośno się mówi o zerwaniu więzadeł krzyżowych, co oznacza operację i kilka miesięcy przerwy. Do pierwszego meczu częstochowianom zostało bardzo niewiele czasu, bo 29.maja we Wrocławiu odbędzie się pierwszy pojedynek po niezaplanowanej przerwie.
 
Również do rundy rewanżowej i meczu w Łodzi zaczęli się przygotowywać piłkarze Skry. Pierwsze treningi sprawiły im wiele radości, a w ich poczynaniach i zaangażowaniu widać było „głód piłki”. Przed nimi bardzo trudny start w walce o utrzymanie na stadionie Widzewa 3.czerwca. Do tego czasu będą się przygotowywać tylko w formie treningów na swoim obiekcie, gdyż w obawie o zdrowie zawodników nie będzie możliwości rozgrywania meczów kontrolnych.
 
Na ostatnim spotkaniu w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach ustalono, że LKS Goczałkowice i Szombierki Bytom rozegrają jeden mecz barażowy o awans do trzeciej ligi, który odbędzie się 20.czerwca. Dodatkowego meczu o awans do Ligi Okręgowej nie rozegrają natomiast Lotnik Kościelec i Sparta Lubliniec. Oba zespoły w drugiej połowie lipca zagrają na boiskach „Okręgówki”. Przypomnijmy, że wcześniej awans uzyskały wcześniej Orzeł Kiedrzyn, Sparta Szczekociny i Promień Glinica. Tym samym grupa będzie liczyć dwadzieścia zespołów.
 
- Udało nam się trochę nie po piłkarsku awansować, ale mimo wszystko bardzo się cieszymy. Byliśmy przygotowani do walki w barażach, ale kamień nam spadł z serca, gdyż wiadomo jaką mamy obecnie sytuację w regionie, gdzie nadal pozamykane są obiekty sportowe. Mam nadzieję, że po 25.maja wrócimy do treningów i rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu i proces budowy zespołu na Ligę Okręgową - podsumował Piotr Bogacki, trener Sparty.
 
Do 24.maja nadal zamknięte pozostaną boiska i obiekty sportowe w powiecie lublinieckim. Trudna sytuacja epidemiologiczna w tym rejonie zmusiła władze Powiatu do przedłużenia zakazu. 
 
Do 24. maja Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej odroczył podjęcie decyzji odnośnie awansów i spadków w sezonie 2019/2020 oraz kształtu rozgrywek seniorskich kobiet w sezonie 2020/2021.
 
Śląski Związek Piłki Nożnej zadecydowało o dokończeniu rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, na którym nasz Podokręg będzie reprezentować drugi zespół Rakowa.
 
Na 28.maja przewidziano obrady Prezydium Podokręgu Częstochowa, podczas których ustalone zostaną terminy rozpoczęcia nowego sezonu oraz skład w poszczególnych grupach.
 
Powracający po dłuższej przerwie do gry Śląsk Koszęcin intensywnie przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Wyremontowano szatnie dla zawodników, na odnowionych słupach za trybunami zawisły flagi w klubowych barwach. Okazale się prezentują nowe fotele dla kibiców w barwach klubowych. Większość prac wykonali we własnym zakresie zawodnicy, trenerzy i kibice. Dużą pomoc zaoferowali: Gabrom Mrówka Koszęcin, Tęcza ZUH Piskoń oraz Pani Krystyna i Asia Kosmała z zakładu krawieckiego i firanek. Diametralnie zmienił się również stan murawy koszęcińskiego boiska.
 
Pięknieje również obiekt w Dźbowie, gdzie swoje mecze rozgrywa Płomień Częstochowa. Zawodnicy mają do dyspozycji trzy boiska, w tym jedno ze sztucznym oświetleniem. Od środy piłkarze rozpoczną zajęcia pod okiem nowego-starego szkoleniowca, Sławomira Bartłomiejczyka. Ma on zapewnić zespołowi powrót na dobre tory. Zastąpił on dotychczasowego trenera, Grzegorza Lelonka.
 
Nowego trenera ma również Polonia/Unia Widzów, a został nim Piotr Frączyk, były gracz między innymi RKS-u Radomsko, którego był również szkoleniowcem. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Karczewskiego. Zarząd klubu z Widzowa przed nowym trenerem postawił ambitny plan awansu do Klasy A.
 
cz-piłka.pl, foto: Kamil Sowa

Log in or create an account