Powrót na boiska II

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Olimpia Huta Stara
Piłkarze Rakowa są już po badaniach, pierwszych treningach i obecnie przebywają na zgrupowaniu we wsi Wola Chorzelewska koło Mielca. Piłkarze Skry są już po testach, które nie wykazały w kadrze zawodniczej oraz trenerskiej przypadków koronawirusa. Do powtórnych, szczegółowych badań skierowano natomiast sześć osób ze zgłoszonej przez klub pięćdziesiątki i tu również wynik okazał się negatywny.
„Czerwono-niebiescy” udali się na krótkie zgrupowanie do podmieleckiej Woli Chorzelewskiej, gdzie spędzą najbliższy tydzień. Mają tu do swojej dyspozycji hotel oraz doskonałe warunki do treningów. Za dwa tygodnie czeka ich wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. Odbędzie się on w piątek, 29.maja o godzinie 18.00. Kibicom pozostanie śledzenie poczynań swoich ulubieńców tylko na ekranach telewizorów. Przed wznowieniem rozgrywek odbędą się zaległe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. We wtorek, 26.maja, zagrają Miedź Legnica z Legią Warszawa, a dzień później Stal Mielec będzie podejmować Lecha Poznań.  Oba spotkania transmitowane będą w Polsacie.
 
Druga drużyna Rakowa pod wodzą Tomasza Kuźmy również rozpoczęła zajęcia. Przebiegają one w okrojonym składzie, gdyż czterech zawodników zostało przesuniętych do pierwszego zespołu. Doświadczeni Artur Lenartowski i Przemysław Oziębała oraz młodzieżowcy Mateusz Kaczmarek i Oskar Krzyżak mają wspomóc zespół Marka Paszuna w intensywnym finiszu zmagań Ekstraklasy. W zajęciach rezerw biorą udział tylko zawodnicy pełnoletni albo tacy, którzy mają pozwolenie rodziców.
 
Krajowa Izba Odwoławcza, która swoją działalność wznowiła 28. kwietnia, nadal nie wyznaczyła terminu rozprawy odwoławczej firm Stadion Pro i Granit-Tec od wyniku procedury przetargowej na przebudowę stadionu przy Limanowskiego. Mimo gry bez udziału publiczności piłkarze Rakowa nadal swoje mecze będą rozgrywać w Bełchatowie.
 
Po uzyskaniu „zielonego światła” od PZPN piłkarze Skry jutro rozpoczną intensywne przygotowania do walki o utrzymanie w lidze. Na początek udadzą się Łodzi na mecz z Widzewem. Być może brak publiczności na tym meczu nie sparaliżuje „Skrzaków” tak jak podczas poprzedniej wizyty i postarają się o miłą niespodziankę. Wszak Widzew nie ma szczęścia do Skry.
 
Świeżo upieczony czwartoligowiec z Myszkowa pod wodzą Damiana Nowaka rozpoczął zajęcia na odnawianym obiekcie MKS-u.  Wykorzystując dwa boiska może trenować dwunastu zawodników, ale od najbliższego poniedziałku ta liczba zwiększy się do czternastu osób i dwóch trenerów. Na otwartych pełnowymiarowych boiskach będzie mogło przebywać do dwudziestu dwóch osób i czterech trenerów. Jeżeli podzielimy boisko piłkarskie na dwie połowy oddzielone od siebie pięciometrowym buforem, wtedy na jednej stronie może przebywać równocześnie szesnaście osób plus trzech trenerów. Wówczas na pełnowymiarowym boisku piłkarskim będą mogły przebywać trzydzieści dwie osoby oraz sześciu trenerów.
 
W najbliższy czwartek, 14.maja, na szczeblu Okręgów mają zapaść decyzje w sprawie rozgrywek trzecioligowych. „Góra” praktycznie już zadecydowała, ale dano jeszcze możliwość zastanowienia się Wojewódzkim Związkom Piłki Nożnej, które odpowiadają za przeprowadzenie rozgrywek tego szczebla. Najprawdopodobniej zakończy się to rozegraniem dwóch zaległych meczów, które wyłonią zespoły do awansu. Podjęte zostaną również decyzje w sprawie ewentualnych baraży. Na tę decyzje czekają na przykład w Bytomiu i Goczałkowicach czy Kościelcu i Lublińcu. Zarząd PZPN do 24. maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN.
 
Na wielu obiektach trwają intensywne prace remontowe i gospodarcze mające na celu zapewnienie większego komfortu gry i obserwowania zmagań piłkarzy na coraz piękniejszych murawach. Piłkarze nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli rozegrać mecze na dopieszczonych nawierzchniach. Wymagają one wielu działań i zabiegów pielęgnacyjnych polegających na rekultywacji, dosiewaniu, wałowaniu i nawodnieniu. Niestety nie do wszystkich dociera, że trawnik wykorzystywany do celów sportowych potrzebuje regularnego podlewania, co wywołało wielkie oburzenie u życzliwego i oczywiście anonimowego obserwatora prac społecznych na obiekcie Olimpii. Na jednym z portali zarzucił on gospodarzom obiektu marnotrawstwo wody. No cóż, może niech każdy zerknie do swojego „ogródka” i zastanowi się jak gospodaruje zasobami wody. Na obiekcie OHS osoby związane z klubem we własnym zakresie i dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Poczesna wymieniły stare i połamane krzesełka oraz naprawiły uszkodzone ogrodzenie.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account