Raków już się przygotowuje do końcowej batalii

  • Published in News
Po przeprowadzeniu niezbędnych badań piłkarze Rakowa we wtorek rano otrzymali z PZPN zgodę na wznowienie treningów grupowych. Następnego dnia rano pojawili się na obiekcie przy Limanowskiego i rozpoczęli przygotowania do ostatniej decydującej rundy. 
Na chwilę obecną czternaście z szesnastu klubów PKO Ekstraklasy ma zgodę na treningu grupowe: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Wisła Kraków, Arka Gdynia i ŁKS Łódź.
Po wznowieniu treningów przez pierwszą drużynę Rakowa, do zajęć z zespołem dołączyło czterech zawodników z drużyny rezerw. We wtorek pod okiem trenera Marka Papszuna i jego sztabu trenowali: Artur Lenartowski, Przemysław Oziębała, Mateusz Kaczmarek i Oskar Krzyżak.
- Zawodnicy Ci znaleźli się w grupie 50. osób objętych projektem wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy. W związku z niezbyt rozbudowaną kadrą pierwszej drużyny, postanowiliśmy dołączyć do naszych treningów czterech piłkarzy z rezerw: dwóch doświadczonych graczy i dwóch młodzieżowców - skomentował trener Marek Papszun. 
 
W piątek profesjonalne testy na obecność COVID-19 refundowane przez PZPN przejdą piłkarze Skry i po uzyskaniu wyników podejmą treningi. Nastąpi to zapewne w poniedziałkowy ranek i rozpoczną przygotowania do walki o utrzymanie w drugiej lidze. Batalia rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszy weekend czerwca wyjazdem na łódzki Widzew i dwanaście kolejek zostanie rozegranych systemem środa-sobota.
 
Podczas czwartkowego spotkania Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej postanowiono, że wszystkie rozgrywki seniorskie w czwartych ligach, klasach okręgowych, A, B i C oraz ligach młodzieżowych nie zostaną wznowione i są oficjalnie zakończone. Za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej, nie będzie natomiast spadków do niższych klas.
Decyzje odnośnie rozgrywek trzeciej ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12. maja. Być może wówczas poznany rozstrzygnięcia odnośnie ewentualnych baraży. Dowiemy się wówczas, czy Lotnik Kościelec zagra jeszcze ze Spartą Lubliniec. 
 
Awans do czwartej ligi uzyskał MKS Myszków, do Ligi Okręgowej: Orzeł Kiedrzyn, Sparta Szczekociny i Promień Glinica. 

Do A-klasy promocję zaliczyły Znicz II Kłobuck, GKS Koziegłowy, Błękitni Herby i Sparta Tworóg.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account