Powrót na boiska

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
W związku ze złagodzeniem obostrzeń związanych z koronawirusem zespoły grające w ligach ogólnopolskich wracają na boiska. W poniedziałek wszyscy zawodnicy przejdą przesiewowe badania na obecność koronawirusa. Wcześniej takie testy wykonano we własnym zakresie w Częstochowie i Warszawie, ale dzisiaj na koszt PZPN zostały powtórzone. Badaniami zostali również objęci pracownicy klubów, sędziowie oraz ekipy telewizyjne.
Od wtorku po zapoznaniu się z wynikami i po ponad pięćdziesięciu dniach przerwy do wspólnych zajęć powrócą piłkarze, a po trzech tygodniach przygotowań wznowią rozgrywki ekstraklasowe i zagrają jedenaście meczów w siedem tygodni. Planowane zakończenie rozgrywek zaplanowano na drugą połowę lipca. Niestety kibice będą mogli oglądać zmagania swoich pupilów tylko na ekranach telewizorów.
 
Na wielu obiektach w całej Polsce pojawią się zawodnicy, którzy złaknieni kontaktu z piłką rozpoczną pierwsze treningi. Będą się one odbywały w mniejszych grupach, ale to już coś.
Szczególnie sporo satysfakcji i radości będą mieli zawodnicy z Lubojny, gdzie zakończono najpilniejsze prace na macierzystym obiekcie Piasta. Nowa murawa jest pieczołowicie podlewana i koszona. Również w Kamieńskich Młynach na bocznym boisku treningowym trwają intensywne zabiegi nad wyrównaniem poziomu płyty, gdzie trzeba było w niektórych miejscach nadsypać aż 130 centymetrów ziemi. Obecnie trwa przygotowywanie płyty do wysiewu trawy i jesienią będzie możliwość nie tylko trenowania, ale również rozgrywania pojedynków ligowych w świetle reflektorów, które są już tam zainstalowane.
 
Na remont swojego obiektu czekają również w Kłobucku. W najbliższy czwartek, 7.maja, ma zostać wyłoniony wykonawca przebudowy głównego boiska na terenie OSiR-u w Kłobucku. Jego zadaniem będzie wykonanie odwodnienia i nowej murawy, do której nawadniania ma być wykopana studnia głębinowa. Całość ma zostać oświetlona jupiterami, które mają rozbłysnąć pod koniec września tego roku.
 
Do 11. maja 2020 roku włącznie zawieszono rozgrywki III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej kobiet i mężczyzn, we wszystkich kategoriach wiekowych.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska
 
 
 

Log in or create an account