Nutka optymizmu na Święta

  • Published in News
Zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ministerstwie Sportu i Turystyki, zaopiniował pozytywnie przyznanie miastu Częstochowa dofinansowanie na modernizację MSP „Raków” w wysokości 10 000 000 zł.  
- To fantastyczna informacja dla Klubu, kibiców, ale także dla przedstawicieli miasta Częstochowa. Na podziękowania przyjdzie co prawda jeszcze czas, ale bez wątpienia jest to sukces większej grupy ludzi. Z naszych informacji wynika, że pozytywne zaopiniowanie zadania dotyczącego przebudowy MSP „Raków” skutkować będzie podpisaniem w najbliższych dniach umowy pomiędzy miastem, a Ministerstwem. To kolejny ważny krok w kierunku powrotu drużyny na Limanowskiego - powiedział Maciej Kołodziejczyk przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa.
W piątek, 10. kwietnia, Kamil Kościelny i Tomáš Petrášek przekazali w imieniu pierwszej drużyny oraz sztabu szkoleniowego maseczki ochronne dla pracowników Szpitala Miejskiego im. dr Ludwika Rydygiera w Częstochowie. Maseczki ochronne zostały uszyte w zakładzie krawieckim mamy Kamila Kościelnego. To kolejna inicjatywa zorganizowana przez naszą drużynę w ramach akcji #KlubyESAPomagają. Pod koniec marca podobne wyposażenie od „czerwono-niebieskich” otrzymał Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie.
Kilka tygodni wcześniej klub, za pośrednictwem Kamila Kościelnego i Tomáša Petráška, przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Częstochowie kilka tysięcy sztuk sprzętu ochronnego, aby wspomóc go w walce z koronawirusem. Nie jest to na pewno ostatnia akcja w wykonaniu „czerwono-niebieskich”.
Przypominamy, że w sprzedaży nadal są wirtualne bilety na mecz Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin. Dochód z wejściówek zostanie przeznaczony na zakupy artykułów spożywczych dla seniorów. Kupując bilet, wspomagasz potrzebujących z naszego miasta. Szczegóły akcji możesz przeczytać TUTAJ. Z tego miejsca apelujemy także do Was, naszych Kibiców. Każda, nawet najmniejsza pomoc szpitalowi w czasie panującej pandemii jest wręcz nieoceniona. Pomagajcie jeżeli możecie!
W środę miłą przedświąteczną niespodziankę otrzymali seniorzy. Pieniądze, jakie ekipa spod Jasnej Góry otrzymała z wirtualnych biletów na mecz z Zagłębiem Lubin, zostały przekazane na zakupy spożywcze. Otrzymali je samotni seniorzy z dzielnicy Raków.
Zawodnicy Rakowa starają się na każdym kroku pokazać kibicom co robić w czasie pandemii. Oprócz nagrań z ćwiczeniami i innymi aktywnościami postanowili również wziąć udział w akcji, którą zapoczątkowała Skra Częstochowa. Piłkarze drugoligowca, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, czytają bajki dla najmłodszych.
Próbkę możliwości interpretacyjnych Piotra Malinowskiego możemy zobaczyć i posłuchać TUTAJ. Jesteśmy bardzo ciekawi jak z Tumiwowską Lokomotywą w swoim ojczystym języku poradziłby sobie Tomáš Petrášek. W razie czego tłumaczenie na język czeski mamy.
Gdyby rozgrywki przebiegały zgodnie z planem to piłkarze Ekstraklasy w Wielką Sobotę rozegraliby osiem spotkań rozstrzygających o decydującym składzie grup w rundzie finałowej sezonu 2019/2020. Na definitywne decyzje musimy jednak poczekać, a ewentualny sygnał powrotu na boiska da PZPN, któremu bardzo zależy, by sezon na szczeblu centralnym został dokończony – nawet w lipcu. Problemem są jednak finanse oraz kontrakty zawodników, którym w wielu przypadkach z końcem czerwca wygasają umowy.
 
cz-piłka.pl

Log in or create an account