Tylko awanse?

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, ŚlZPN
Podczas czwartkowej wideokonferencji przedstawicieli klubów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, kluby z naszego regionu przychyliły się do wariantu zakończenia rozgrywek z awansami i bez spadków. Podobne głosy wybrzmiały z pozostałych okręgów i po zatwierdzeniu tych postanowień przez PZPN zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie zakończenia rozgrywek. Klubom pozostanie wówczas więcej czasu na przygotowanie się do nowego sezonu.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula w oficjalnym piśmie poinformował:
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym (02.04.2020.) odbyła się wideokonferencja z Prezesami Podokręgów Śląskiego ZPN, której tematem były rozgrywki prowadzone przez Śląski Związek Piłki Nożnej w sezonie piłkarskim 2019/2020. Na podstawie przeprowadzonych konsultacji z klubami Śląskiego ZPN i pozostałymi 15 Związkami Wojewódzkimi, postanowiono na tym etapie nie kończyć sezonu piłkarskiego, a obecny czas wykorzystać w celu wypracowania wspólnego stanowiska przez wszystkie Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.
Rozpatrywano trzy warianty zakończenia rozgrywek:
1. Anulowanie rozgrywek
2. Zakończenie rozgrywek z awansami i spadkami
3. Zakończenie rozgrywek z awansami bez spadków
Po analizie przeprowadzonych konsultacji - Śląskie kluby przychylają się do wariantu nr 3. Śląski ZPN będzie rekomendował powyższy wariant na spotkaniach z pozostałymi Związkami Wojewódzkimi. Ostateczna decyzja w sprawie sposobu zakończenia rozgrywek zostanie podjęta na podstawie uchwały PZPN, w której mają zostać wprowadzone rozwiązania dotyczące wszystkich Związków Wojewódzkich.
Szanowni Państwo, zapewniam, że Zarząd Śląskiego ZPN we współpracy z Komisją Rozgrywek wypracowuje rozwiązania, które w przypadku zakończenia rozgrywek pomogą Wam przygotować się do nowego sezonu.
W dniach 6-10.04.2020r. Śląski Związek Piłki Nożnej będzie nieczynny. Wszyscy pracownicy w tym czasie będą na urlopach. Powrócą do pracy zdalnej od 14 kwietnia. Szczegółowy harmonogram zostanie umieszczony na stronie internetowej.
W tych trudnych czasach dla piłki nożnej, zgodnie z hasłem #zostańwdomu, proponujemy Wam inne aktywności, które mogą umilić czas oczekiwania powrotu na boiska. W konkursie #zostańwdomu – choć wygrywają tylko najmłodsi - udział może wziąć każdy z Was i poznać ciekawostki z historii Śląskiego ZPN. Możecie spróbować swoich sił w wyzwaniu Trenera Koordynatora na Facebooku #100trików na stulecie Śląskiego ZPN. Utworzyliśmy także program dla trenerów #dzielsięwiedzą. Zaglądajcie na naszą stronę.
Dzisiaj to życie i zdrowie są najważniejsze, dlatego dbajcie o siebie i zostańcie w domach, abyśmy wszyscy jak najszybciej spotkali się na boisku.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej
(-) Henryk Kula
 
Inaczej przedstawia się sytuacja w ligach szczebla centralnego, gdzie za zgodą UEFA można będzie zakończyć rozgrywki do 19.lipca, oczywiście o ile udaje się je wznowić 20.czerwca, i wówczas o wszystkim decydowałoby boisko a nie zielony stolik. Zespoły dwa tygodnie wcześniej otrzymałyby zgodę na wznowienie treningów i przygotowanie się do decydującej batalii.
 
cz-piłka.pl, ŚlZPN

Log in or create an account