Śląsk powraca na boiska

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Śląsk Koszęcin
Oficjalnie możemy powiedzieć, że od przyszłego sezonu do rozgrywek powraca LKS Śląsk Koszęcin. Start nastąpi jesienią na poziomie B-klasy, ale ich pobyt w tej klasie rozgrywkowej będzie trwał zapewne bardzo krótko. Koszęcińscy kibice są przecież przyzwyczajeni do występów A-klasowych czy na poziomie Ligi Okręgowej.
 
Pod koniec stycznia w Domu Kultury w Koszęcinie odbyło się walne zebranie członków klubu, na którym wybrano nowe władze naszego klubu. Prezesem został dotychczasowy prezes Arkadiusz Mazur, natomiast pierwszym wiceprezesem został Marek Susza, a drugim wiceprezesem został Krzysztof Morcinek. Nowym sekretarzem klubu został Jacek Cieplik, a skarbnikiem Mirosław Burek, natomiast nowym członkiem klubu został Łukasz Baron. Drużyna seniorów znów zaczęła trenować licznie pojawiając się na zajęciach. Zespół ten przeszedł sporą rewolucję, a skład się znacząco odmłodził, na co wskazuje średnia wieku w dotychczasowych sparingach (wygrana 3:1 z Rozwojem Olszyna oraz zwycięstwo 4:1 z Tajfunem Harbułtowice). Co ciekawe, swoją pomoc w odbudowie zespołu wyraziło także kilku solidnych, byłych graczy Śląska, w tym ikona klubu - Bartosz Sadowski, który po długiej przerwie wznowił treningi i „jeśli zdrowie pozwoli” wróci do gry. Nowym trenerem ma zostać Jacek Sobala, były szkoleniowiec juniorów starszych, z którymi sukcesywnie był związany przez kilka lat. Po nieudanej przygodzie w Skrze Częstochowa na boisko przy ulicy Sportowej powróci także młody Denis Dobros, który w sparingach zaliczył trzy trafienia. Po roku absencji, powrót takiej drużyny jak Śląsk Koszęcin do rozgrywek to na pewno dobra informacja dla fanów piłki nożnej w powiecie lublinieckim, gdyż liga dodatkowo zyska na atrakcyjności. 
 
cz-piłka.pl, Kamil Sowa
 
 

Log in or create an account