Luković i Nouvier poza Rakowem

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Lubliniec
W niższych klasach rozgrywkowych, w których z powodu „koronawirusa” nie wznowiono rozgrywek, nadal otwarte jest okienko transferowe, ale z wiadomych powodów są to sporadyczne przesunięcia. Z Rakowem rozstało się dwóch zawodników, którzy postanowili anulować umowy i powrócić do domów.
 
Za porozumieniem stron, został rozwiązany kontrakt z Bryanem Nouvierem. Jego umowa miała obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Dwudziestoczteroletni wychowanek FC Metz wystąpił w dziewięciu meczach Ekstraklasy. Na rundę wiosenną został przesunięty do rezerw Rakowa, z którymi zdobył Puchar Polski Podokręgu Częstochowa.
 
Z Rakowem na tych samych zasadach rozstał się również Andrija Luković. Jego umowa miała obowiązywać do 30. czerwca 2023. Serb w barwach „czerwono-niebieskich” wystąpił w siedmiu spotkaniach PKO Ekstraklasy, a także w dwóch meczach Totolotek Pucharu Polski. Podobnie jak Nouvier na rundę wiosenną został przesunięty do rezerw Rakowa, z którymi zdobył Puchar Polski Podokręgu Częstochowa.
 
Umowa przebywającego na wypożyczeniu w Warcie Poznań Jakuba Apolinarskiego z częstochowskim klubem została przedłużona. Jego kontrakt z Rakowem będzie obowiązywał do 30. czerwca 2023 roku. Młodzieżowiec Warty Poznań do „czerwono-niebieskich” dołączył w styczniu 2019 roku. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 PKO Ekstraklasy wystąpił w barwach Rakowa w pięciu meczach i zanotował jedną asystę. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej 20-latek został wypożyczony do Warty Poznań - drużyny zajmującej pozycję wicelidera rozgrywek Fortuna 1 ligi. Na poziomie pierwszej ligi „Apo” zagrał w dwóch spotkaniach i zaliczył jedną asystę. Nowa umowa Apolinarskiego będzie obowiązywała przez kolejne trzy lata.
 
Kontrakt Jakuba Batora z częstochowskim klubem został przedłużony. Raków skorzystał z przysługującej mu opcji przedłużenia umowy, a jego nowy kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Jakub Bator do Rakowa Częstochowa dołączył w połowie sezonu 2018/2019. Najpierw zbierał doświadczenie w drugiej drużynie „czerwono-niebieskich”, występującej w IV lidze, a przed startem rundy wiosennej został włączony do pierwszego zespołu. 19-latek wspólnie z Rakowem II zwyciężył w marcu w okręgowym Pucharze Polski.
- Jakub Bator to kolejny młody polski zawodnik, który przedłużył kontrakt z Rakowem. Szansę treningów w pierwszym zespole Kuba otrzymał po bardzo dobrych występach w rezerwach, gdzie na co dzień występują głównie młodzi adepci piłkarscy z Akademii Rakowa. Jego postawa podczas zimowych przygotowań oraz na starcie bieżącego sezonu skłoniła nas do skorzystania z opcji przedłużenia kontraktu o kolejne trzy lata - powiedział Paweł Tomczyk, kierownik działu skautingu Rakowa.
 
Warta Kamienne Młyny zakontraktowała trzech doświadczonych zawodników z Orła Mokre: Krzysztofa Michalskiego, Łukasza Kopytko i Dawida Banasia.
 
Biała Gwiazda rundę wiosenną sezonu 2019/20 ma ewentualnie rozegrać w pobliskich Rzerzęczycach w związku z remontem boiska w Krasicach. Niestety z wiadomych powodów nie odbył się inauguracyjny pojedynek z Victorią w nowych strojach z nowym logo i z „nowym” nabytkiem, Damianem Bekusem.
 
Adrian Jura efektownie poprowadził do zwycięstwa zespół Dariusza Bernata w ALHPN w Kłobucku. Trener mstowian, Prometeusz Morawiak ma nadzieję, że dzięki niemu Warta zdoła się utrzymać w Lidze Okręgowej. Dziewiętnastolatek po nieudanym pobycie w Radomsku postanowił powrócić do macierzystego klubu odbudować formę i uratować Wartę i uratować Wartę od spadku. W osiągnięciu tego celu mają jeszcze pomóc Jakub Jastrzębski, wychowanek Ajaksu Częstochowa, ostatnio grający w Warcie Działoszyn. Razem z nim z czwartoligowca grupy łódzkiej przyszedł pomocnik, Grzegorz Sośniak.  Z Płomienia Czarny Las przyszedł doświadczony obrońca Krzysztof Wesołowski. Wcześniej reprezentował beskidzkie zespoły Tempo Puńców i KS Nierodzin oraz Sokół Olsztyn.
 
W podokręgu Lublinieckim jak dotąd nie doszło do wielu transferów. Kluby przez obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa nie trenują, lecz wcześniej dało się zauważyć, że w meczach towarzyskich, w większości drużyn trenerzy testowali u siebie różnych zawodników. Na pewno największy potwierdzony ruch transferowy nastąpił na linii KS Gwoździany - Sparta Lubliniec, gdzie z B-klasowego zespołu odszedł lider drużyny - Patryk Krawczyk. Ciekawie zapowiada się także transfer Arkadiusza Serwatki, solidnego napastnika Lublinieckich boisk, który wzmocni ofensywę Ruchu Kochanowice. Po wielu latach gry Pokój Sadów na rzecz Unii Lubecko opuszcza doświadczony Michał Pepliński, co na pewno nie jest miłą informacją dla fanów z Sadowa.
Pozostałe transfery:
Sylwester Pawełczyk (Gieksa Katowice - Sparta Lubliniec)
Wiktor Chyra (Sparta Lubliniec - Mechanik Kochcice)
Mateusz Strzoda (Unia Lubecko - Mechanik Kochcice)
Mateusz Koza (Unia Lubecko - Mechanik Kochcice)
Marcin Piskoń (Pokój Sadów - Tajfun Harbułtowice)
Artur Jelonek (Tajfun Harbultowice - Unia Lubecko)
Konrad Hejno (Olimpia Truskolasy - Płomień Przystajń)
Wiesław Kasprzak (Tajfun Harbultowice - LKS Hadra)
Wojciech Pytlas (Tajfun Harbultowice - Ruch Kochanowice)
Mateusz Cichoń (Pokój Sadów - Sparta Lubliniec)
 
cz-piłka.pl, Kamil Sowa, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account