Pożar w Mokrzeszy

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Iskra Mokrzesz
Dziś w godzinach porannych wybuchł pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku w Mokrzeszy. Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP zadysponowano dwadzieścia dwie jednostki straży pożarnej.
 
- Prowadzimy akcję gaśniczą, która potrwa co najmniej kilka godzin. Na szczęście nie mamy informacji o tym, żeby ktoś został poszkodowany - ocenił Kamil Dzwonnik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.
Zakład jest usytuowany w sąsiedztwie boiska Iskry Mokrzesz. Zaniepokojeni piłkarze tego klubu pojawiali się na obiekcie, sprawdzić czy uszkodzeniu nie uległy „piłochwyty” będące w bliskim sąsiedztwie płomieni. Część zawodników Iskry, ochotników OSP Mokrzesz, bierze bezpośredni udział w akcji. 
- Cały czas monitorujemy sytuację za płotem. W tym nieszczęściu wiatr wije w stronę niezabudowanych terenów, a płomienie oraz dym omijają okoliczne domy i nasze odremontowane boisko. Również z powodu przerwy „koronawirusowej” na szczęście nie było dzieci w pobliskiej szkole – powiedział Wójt Gminy Mstów oraz były gracz Iskry Mokrzesz, Tomasz Gęsiarz.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska
 

Log in or create an account