Pechowy piątek?

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
W piątek, 13 marca, Miasto Częstochowa rozstrzygnęło przetarg na przebudowę stadionu Rakowa. Po szczegółowym zapoznaniu się z dokumentacją, do wykonania zadania na zaprojektowanie i przebudowę obiektu przy Limanowskiego została wybrana firma InterHall Sp. z o. o. Podpisanie umowy między miastem a firmą InterHall miało nastąpić w najbliższym możliwym terminie.  
Jednak, aby nie było zbyt łatwo, przyjemnie i sympatycznie konieczne jest podpisanie umowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji. Przedstawiciele Miasta przekazali stosowną dokumentację do Ministerstwa. Aktualnie trwa oczekiwanie na odpowiedź odnośnie ustalenia terminu podpisania umowy, która ma zagwarantować Miastu pieniądze na realizację zadania w wysokości 10 milionów złotych.
Poza tym odwołanie złożyły dwie firmy – Stadion Pro i Grani-Tec, których oferty zostały odrzucone na podstawie prawa o zamówieniach publicznych. Niestety praca w Krajowej Izbie Odwoławczej jest zawieszona do 27.marca. Tym samym może się okazać, że piłkarzy Rakowa w tym roku nie zobaczymy przy Limanowskiego.
Zawodnicy Rakowa w domach czekają na optymistyczne wieści w sprawie przebudowy stadionu czy wznowienia rozgrywek. Wychowanek Rakowa, Jakub Błaszczykowski przekazał ze swojej fundacji „Ludzki Gest” na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych, natomiast jego kolega z reprezentacji, Robert Lewandowski wyłożył milion euro.
Również piłkarze Rakowa wnieśli swoją cegiełkę do zapoczątkowanej przez Pogoń Szczecin akcji #KlubyESAPomagająDzieciom. Szczecinianie zakupili 35. tabletów multimedialnych do nauki dla tych uczniów, którzy z różnych względów nie mogą brać udziału w lekcjach prowadzonych w trybie on-line. Nominowana przez byłego gracza Rakowa, Marcina Listkowskiego ekipa Marka Papszuna zakupiła 2000. sztuk maseczek ochronnych, 2000. par rękawiczek ochronnych oraz 90. butelek wody pitnej, które w piątek przekazali Kamil Kościelny oraz Tomáš Petrášek służbie medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Teraz częstochowianie nominowani do spełnienia dobrego uczynku piłkarzy Śląska Wrocław.
W piątek miało się odbyć spotkanie XXVIII kolejki PKO Ekstraklasy, w którym mieli się zmierzyć piłkarze Rakowa Częstochowa i ŁKS-u Łódź. Z powodu przerwy w rozgrywkach kluby umówiły się na mecz w internetową wersję scrabble. Zmierzyli się ze sobą pracownicy działów marketingu i komunikacji obu zespołów i górą byli łodzianie, którzy wygrali 2:0. W pierwszej połowie ŁKS ułożył słowa, które dały 266 punktów, a częstochowianie uzyskali ich 219. Druga część była bardziej wyrównana, ale znów ostatecznie górą byli łodzianie. Tym razem zwyciężyli 238-225.
Na to nietypowe spotkanie Raków sprzedawał nawet... wirtualne bilety. „Wejściówki” były do nabycia w trzech cenach – 17, 23 i 50 zł.
– Udało się sprzedać około 200 biletów. Pieniądze przeznaczymy na bieżącą działalność klubu. Kibice nas wspierają w tych trudnych czasach i bardzo jesteśmy im za to wdzięczni – podkreśliła rzeczniczka częstochowskiego klubu, Daria Wollenberg.
 
cz-piłka.pl

Log in or create an account