Kibice na Jasnej Górze

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, kibice, Jasna Góra, pielgrzymka
Na Jasnej Górze pojawiło się około czterech tysięcy kibiców z całej Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Węgier. Pielgrzymka ma charakter patriotyczno-religijny i wszyscy modlili się w intencji Polski, bohaterów narodowych, chorych i cierpiących. Dziękowano również za Cud nad Wisłą w roku 100-lecia bitwy.
 
Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
- Nie jest prawdą, że polski naród jest podzielony, że polskie serca są podzielone. Słyszę to setki razy w różnych komentarzach. Ja się z tym nie zgadzam! Przez polskie serca nie idzie żaden podział, jeśli idzie, to gdzieś obok narodu – mówił abp Andrzej Dzięga.
Na zakończenie Mszy św. kapłani poświęcili tradycyjne barwy klubowe i transparenty patriotyczne.
- Wznieśmy je wysoko w górze, bo to jest najcenniejsza rzecz, jaką mamy, to są barwy, które prowadzą nas przez życie, które stanowią ważną część naszego życia – powiedział ks. Jarosław Wąsowicz.
Po Mszy św. w Sali o. Kordeckiego odbył się patriotyczny koncert Pawła Piekarczyka, artysty, wykonującego poezję śpiewaną i spotkanie z zaproszonymi gośćmi, wśród nich Witoldem Gadowskim, dziennikarzem i publicystą.
Pielgrzymka zakończyła się odpaleniem rac i petard pod murami Jasnej Góry.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account