Udany finisz czwartoligowców

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Znicz Kłobuck, Polonia Poraj
Bardzo udanie zaprezentowały się zespoły z naszego regionu, które odniosły cenne wyjazdowe zwycięstwa. Znicz dowiózł do końca wygraną w Rudzie Śląskiej, gdzie gospodarze zmarnowali w ostatniej akcji meczu doskonałą okazję do wyrównania, ale jak mówi powiedzenie - szczęście sprzyja lepszym. Swojego rywala wypunktowali porajanie, a mieli go już po osiemnastu minutach na „deskach”. Szczęśliwie jeden punkt uratowali częstochowianie w zremisowanym przy Limanowskiego pojedynku ze Śląskiem Świętochłowice. Do gry czwartoligowcy powrócą 14/15. marca i wszyscy zagrają w delegacji.

Raków II Częstochowa – Śląsk Świętochłowice 2:2 (0:0)
Mecz o „sześć punktów” z sąsiadem w ligowej tabeli. Częstochowianie inkasując komplet punktów mieli szansę zimę spędzić na siódmym miejscu. Skończyło się na podziale punktów po meczu walki. Ekipę Tomasza Kuźmy wzmocnili powracający po kontuzji Michał Gliwa oraz Jakub Apolinarski, którzy rozegrali pełne spotkanie. Pierwsza odsłona, mimo okazji z obu stron, zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej bramkę z „szatni” strzelili goście, co podrażniło „czerwono-niebieskich” i po dwunastu minutach doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, goście wykorzystali błąd naszych defensorów, a Damianowi Wasikowi nie pozostało nic innego jak strzelić do pustej bramki.  Starania o korzystny wynik ziściły się w doliczonym czasie gry, gdy za zagranie ręką sędzia Jakub Kołodziejczyk podyktował rzut karny. Precyzyjny strzał z „wapna” na bramkę zamienił Bartosz Chłód. Przed młodzieżą Rakowa jeszcze mecz półfinałowy okręgowego Pucharu Polski. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 23 listopada, o godzinie 13:00 na wyjeździe z Czarnymi Starcza. Zwycięzca zapewni sobie grę w finale tych rozgrywek ze Zniczem Kłobuck, który odbędzie się wiosną przyszłego roku na neutralnym terenie.
- Zespół ze Świętochłowic cofnął się na swoją połowę i czekał na odbiór piłki. Po przerwie strzeli nam szybko bramkę po stałym fragmencie gry, druga w fazie przejściowej, na którą słabo zareagowaliśmy. Cieszę się, że moi piłkarze nie tylko dążyli do wyrównania, ale chcieli go wygrać – stwierdził Tomasz Kuźma.
- Nie ma łatwych i spokojnych spotkań. Gra była twarda i chcieliśmy wygrać, ale dobrze, że udało nam się zremisować. Po kontuzji już praktycznie nie ma śladu, ale kiedy ja wskoczę do pierwszego składu czas pokaże.  Kuba (Jakub Szumski) bardzo dobrze broni, a długo czekał na swoją szansę – skomentował Michał Gliwa.
Bramki:
0:1 47’Szymon Tutaj
1:1 59’Jakub Budnicki (głową)
1:2 69’Damian Wasiak
2:2 90’+3 Bartosz Chłód (karny)
Raków II Częstochowa: 1.Michał Gliwa, 15.Olaf Uziębło, 19.Jakub Apolinarski, 6.Adrian Bajkiewicz (55’11.Filip Głasek), 20.Jakub Budnicki, 4.Bartosz Chłód, 10.Oskar Januszewski, 21.Dawid Jargosz (85’18.Michał Kobyłkiewicz), 25.Jan Sieracki (75’23.Hugo Bartkowiak), 16.Krystian Ślęzak, 7.Jakub Bator. Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowi: 12.Dawid Sztekler, 9.Szymon Cuber, 5.Mateusz Wójcik, 17.Mateusz Skibiński
Sędziowali: Jakub Kołodziejczyk, Sławomir Sobiesiak, Adrian Froehlich.
Żółte kartki: Tutaj, Lesik (Śląsk)

Slavia Ruda Śląska – Znicz Kłobuck 2:3 (1:1)
Mecze w Rudzie Śląskiej nie należą do łatwych, a w starciach z tą drużyną sędziowie bardzo ochoczo sięgają po żółte kartoniki, a nawet czerwone, o czym przekonał się nasz młodzieżowiec, Kacper Wierus. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla podopiecznych Tomasza Juszczyk od akcji kuzynów Wojtyra, w której Dawid wyłożył piłkę Kamilowi, ale bramka niestety nie została uznana. Kilka minut później zamienili się rolami i już w tym momencie sędziowie nie mieli wątpliwości. Wyrównanie padło po stracie po stałym fragmencie gry i szybkiej kontrze gospodarzy. Sytuację próbował uratować powracający po kontuzji Karol Tomczyk, ale piłkę wybił już zza linii bramkowej. Zapewnił, że gdyby był w dawnej dyspozycji, to interweniowałby równie skutecznie jak w spotkaniu z Polonią Poraj. To z jego podania Kamil Wojtyra umieścił piłkę w siatce. Gospodarze wyrównali, ale po błędzie ich obrońców ponownie Kamil Wojtyra trafił do bramki Szymona Buszka i kłobucczanie mogli w dobrych nastrojach wracać do domów.
- Jestem bardzo zadowolony z naszych czwartoligowych poczynań, co najważniejsze nie mieliśmy słabych punktów w zespole i dobrych młodzieżowców, których musi wystąpić dwóch w meczu. Runda szalona, początek bardzo ciężki w zderzeniu z czwartą ligą. Z każdym meczem było coraz lepiej, ale zabrakło nam w kilku przypadkach szczęścia aż do meczu z Szombierkami, który uważam, że był przełomowym. Mimo, że przegraliśmy, to zagraliśmy bardzo dobrze, bez „wykartkowanego” Kamila Wojtyry, a bramka wpadła w ostatnich minutach. Od tamtej pory wygraliśmy siedem meczów z rzędu – podsumował Tomasz Juszczyk
Bramki:
0:1 21’Dawid Wojtyra
1:1 41’Jakub Barteczko
1:2 58’Kamil Wojtyra
2:2 71’Dawid Kaciuba
2:3 80’Kamil Wojtyra
Znicz Kłobuck: 1.Błażej Stępień, 6.Dawid Wojtyra (75’7.Maciej Wolski), 8.Maciej Obodecki, 22.Alan Jaworski (63’10.Dominik Marek), 15.Paweł Bartoszek, 16.Karol Tomczyk, 21.Sławomir Ogłaza, 20.Miłosz Bielecki (90'+2 17.Kacper Wierus), 5.Karol Kasprzyk, 4.Dawid Korczak, 27.Kamil Wojtyra. Trener: Tomasz Juszczyk.
Rezerwowi: 12.Piotr Węzik, 9.Kamil Ciapa, 14.Marcin Sroka.
Sędziowali: Szymon Grabara, Andrzej Zawiślak, Rafał Przystaś.
Żółte kartki: Rejmanowski, Szpoton, Met, Wujec - Ogłaza, Wojtyra D. Sroka, Wierus, Bielecki
Czerwona kartka: Wierus (Znicz)

Warta Zawiercie – Polonia Poraj 2:4 (1:4)
Kibice Warty przecierali oczy ze zdumienia, gdyż najstarsi z nich nie pamiętali podobnej sytuacji. Cztery stracone gole w osiemnaście minut, to był cios dla zawiercian, którzy byli faworytem tego pojedynku. Dobra passa Polonii rozpoczęła się po czterech minutach gry, gdy po strzale Jakuba Matyja Rafał Maścibrzuch odbił piłkę wprost pod nogi Michała Mizgały, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce zawiercian. Osiem minut później Jakub Matyja strzelił tak, że nie trzeba było już poprawiać. Cztery minuty później Marcin Kowalski strzałem z dystansu pokonał golkipera gospodarzy. Po akcji odkrycia tej rundy, Michała Zębika, piłka otarła się o Dominika Chmielewskiego i ku rozpaczy zaskoczonego Rafała Maścibrzucha wpadła po raz czwarty z rzędu do bramki Warty. Jeszcze przed przerwą gospodarze odpowiedzieli trafieniem z rzutu wolnego i po niefortunnej interwencji naszego bramkarza zdobyli pierwszego gola. Drugi padł w końcówce spotkania po uderzeniu Norberta Bębenka, ale na kolejne nie pozwolili już defensorzy Polonii, która zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu zaliczając po pięć zwycięstw, remisów i porażek, czyli zachowali symetrię.
- Nie widziałem takiej sytuacji w seniorskiej piłce, żeby po osiemnastu minutach prowadzić czterema bramkami. Nie wiem, czy rywal nas zlekceważył, czy my po prostu wykorzystaliśmy przez ten czas wszystkie możliwe okazje. Później oddaliśmy pole przeciwnikowi, ale graliśmy nisko i konsekwentnie w obronie, gdzie bardzo skutecznie rozgrywał Marcin Kowalski. Zagraliśmy bardzo dobrze pięć ostatnich spotkań, uwierzyliśmy w siebie i to zaprocentowało. Możemy tylko żałować, że runda jesienna się skończyła, ale z optymizmem zagramy wiosną – opowiadał Tomasz Sobczak.