Trudne chwile Gola

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Wierzbowianka Wierzbno – Gol Częstochowa, Gol Częstochowa – Rekord Bielsko – Biała
Gol zakończył zmagania na trawie wygraną z Wandą Kraków, ale w sumie zdobył zaledwie osiem punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Przy planowanej reorganizacji rozgrywek oznacza to degradację do niższej klasy wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski. Również rywalizację Ekstraligi futsalu częstochowianki rozpoczęły od dwóch porażek. Na otarcie łez pozostał im awans do następnej rundy Pucharu Polski po zwycięstwie nad drugoligowym Naprzodem Sobolów.
 
Inauguracja rozgrywek rozpoczęła się w hali sportowej przy Zbierskiego i to co zobaczyli kibice w pierwszej odsłonie wołało o pomstę do nieba. Po dwóch minutach gry doświadczona reprezentantka Polski, Magdalena Knysak dała przyjezdnym dwubramkowe prowadzenie, a zaskoczone częstochowianki nie potrafiły zagrozić swojej byłej koleżance, Klaudii Ciupa, która postanowiła podnosić swoje umiejętności w Bielsku. Podopieczne Szymona Mlynka schodziły do szatni ze spuszczonymi głowami. Jak mawiał swego czasu Gerry Francis - tego, co im powiedziałem w przerwie, nie powinno się drukować i po zmianie stron widzieliśmy odmienione reprezentantki Gola, które cztery razy z rzędu pokonały Klaudię Ciupa. Gdy wydawało się, że gospodynie są w stanie nadrobić straty i wyrównać, bielszczanki wykorzystały zamieszanie i wyprowadziły szybką kontrę odskakując na dwie bramki i już spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca.
- Wyszłyśmy do tego meczu zdenerwowane brakiem podstawowych zawodniczek, ale próbowałyśmy to jakoś łatać. O tym co się działo w szatni w przerwie lepiej nie mówić, ale na drugą połowę wyszłyśmy zmotywowane i brakowało nam niewiele, żeby odrobić straty. Gole strzelne przeze mnie smakowały podwójnie, bo pokonałam naszą byłą koleżankę – mówiła Oliwia Pająk.
- To, że końcówka była nerwowa wynikało z naszej nonszalancji w grze, ale potrzeba nam trochę czasu na zgranie. W drugiej połowie Gol wyszedł odmieniony i przeciwstawił się nam zaangażowaniem. W takich sytuacjach bramkarz musi nam dodać pewności, tego niestety dziś zabrakło – ocenił Samuel Jania, który mimo młodego wieku prowadził już ekstraligowy zespół z Rybika i jest asystentem selekcjonera futsalowej reprezentacji Polski, Wojciecha Weissa. W przeszłości grał i prowadził męski zespół GKS-u Tychy.
- Przespaliśmy pierwszą połowę, w drugiej, po kilku mocnych słowach w szatni, poprawiliśmy zachowanie taktyczne i mogliśmy coś ugrać, przynajmniej ten jeden punkt. Dziewczyny są załamane, bo ławka jest bardzo krótka, a kilka podstawowych zawodniczek jest kontuzjowanych. Brakuje nam zgrania, a co za tym idzie treningów, ale mam nadzieję, że niebawem wrócimy do dawnej dyspozycji – zapewnił Szymon Mlynek.
Gol Częstochowa – Rekord Bielsko – Biała 4:6 (0:5)
Bramki:
0:1  1’Magdalena Knysak
0:2  2’Magdalena Knysak
0:3  9’Wiktoria Nowak
0:4 10’Magdalena Skolarz
0:5 18’Magdalena Knysak
1:5 21’Małgorzata Miniak
2:5 28’Oliwia Pająk
3:5 29’Oliwia Pająk
4:5 36’Oliwia Pająk
4:6 37’Katarzyna Moskała
Gol Częstochowa: 26.Karolina Szulc, 44.Sylwia Kępa, 19.Natalia Krawczyk, 5.Małgorzata Miniak, 17.Oliwia Pająk - 1.Natalia Kosmała, 3.Paulina Drapacz, 33.Dominika Małycha, 8.Aleksandra Rusek, 10.Patrycja Tkacz. Trener: Szymon Mlynek.
Rekord Bielsko – Biała: 1.Klaudia Ciupa, 14.Agnieszka Franaszek, 9.Magdalena Knysak, 20.Katarzyna Moskała, 17.Wiktoria Nowak - 48.Natalia Majewska, 3.Anna Chóras, 91.Karolina Czyż, 10.Aleksandra Kaim, 7.Wioletta Mandla, 2.Klaudia Nowacka, 71.Małgorzata Polnik, 8.Magdalena Skolarz. Trener: Samuel Jania.
Sędziowali: Piotr Pałaszewski, Mariusz Bros i Dominik Lorke
Żółta kartka: Szulc (Gol)

W drugim meczu częstochowianki ponownie uległy, tym razem w delegacji w Koniuszy. Rozpoczęło się bardzo obiecująco od dwubramkowego prowadzenia, ale zawodniczki beniaminka Ekstraligi zaczęły odrabiać straty i w rezultacie sięgnęły po pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej. W pierwszej kolejce zostały zdemolowane przez krakowski Uniwersytet Jagielloński aż 3:13. Decydujące o zwycięstwie bramki zdobyła czternastoletnia Patrycja Sarapata.
Wierzbowianka Wierzbno – Gol Częstochowa 4:2 (1:2)
Bramki:
0:1  2’Sylwia Kępa
0:2  7’Sylwia Kępa
1:2 10’Wiktoria Olszewska
2:2 27’Maja Szafran
3:2 34’Patrycja Sarapata
4:2 36’Patrycja Sarapata
Wierzbowianka Wierzbno: 1.Magdalena Syrek, 5.Julia Zielińska, 6.Emilia Smoleń, 9.Maja Szafran, 2.Patrycja Sarapata - 7.Zofia Śmietana, 17.Zuzanna Pokorniak, 15.Wiktoria Olszewska, 14.Zuzanna Biernacka. Trener: Andrzej Żądło.
Gol Częstochowa: 26.Karolina Szulc, 44.Sylwia Kępa, 19.Natalia Krawczyk, 5.Małgorzata Miniak, 17.Oliwia Pająk - 1.Natalia Kosmała, 28.Iwona Starczyk, 3.Paulina Drapacz, 20.Martyna Jeziorska, 33.Dominika Małycha. Trener: Szymon Mlynek.
Żółta kartka: Olszewska (Wierzbowianka)
 
 

Ekstraliga PLF kobiet Grupa Południowa, SEZON 2019/2020

Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. AZS UEK Słomniczanka Słomniki 2 4 1 1 0 8:6
2. AZS Uniwersytet Jagielloński 1 3 1 0 0 13:3
3. BTS Rekord Bielsko-Biała 2 3 1 0 1 6:6
4. Wierzbowianka Wierzbno 2 3 1 0 1 7:15
5. LKS Rolnik Biedrzychowice -Głogówek 1 1 0 1 0 6:6
6. UKS ISD-UJD Gol Częstochowa 2 0 0 0 2 6:10
 
 
Trzecia kolejka:
UKS ISD-UJD Gol Częstochowa - AZS Uniwersytet Jagielloński, sobota, 23.11.
AZS UEK Słomniczanka Słomniki - Wierzbowianka Wierzbno, sobota, 23.11.
LKS Rolnik Biedrzychowice/Głogówek - BTS Rekord Bielsko-Biała, niedziela, 24.11.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account