Ósme zwycięstwo Znicza

Piłkarze Znicza po raz ósmy, a po raz szósty z rzędu odnieśli zwycięstwo i utrzymali trzecią pozycję oraz po wpadkach prowadzących Szombierek i Unii Kosztowy zmniejszyli dystans punktowy. Jednak tuż za plecami mają dwójkę rywali, którzy mogą zepchnąć kłobucczan z najniższego stopnia podium. Raków po dwóch ostatnich zwycięstwach poprawił swoją pozycję w tabeli. O to samo walczy również Polonia, która chce pójść w ślady częstochowian.

Zawodnicy Tomasza Juszczyka podbudowani dobrą serią pięciu zwycięstw z rzędu i trzecią pozycją w tabeli od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli z animuszem na rywali. Jednak bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy, a jej autorem był Alan Jaworski. Goście, mimo że zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, wysoko zawiesili poprzeczkę beniaminkowi, który do drugiej połowy przystąpił osłabiony brakiem Łukasza Kmiecia ukaranego przez sędziego czerwoną kartką za szarpaninę z rywalem. Kłobucczanie nadal prowadzili swoją grę, a Alan Jaworski wykorzystał błąd obrony gości i bramkarza w ustawieniu i zaskoczył go strzałem z dystansu. Kontaktowa bramka padła po stałym fragmencie gry, a egzekutorem rzutu wolnego był grający trener gości, Adam Baran. To było jednak wszystko na co było stać przyjezdnych. W pozostałych sytuacjach obronną ręką wychodził dobrze dysponowany Błażej Stępień. Pięć minut przed końcem pojedynku z powodu czerwonej kartki plac gry wcześniej opuścił współautor incydentu z Łukaszem Kmieciem, Kamil Bochenek. W ostatniej kolejce tego roku Znicz jedzie do Rudy Śląskiej na pojedynek ze Slavią, która w poprzedniej kolejce przegrała z Polonią Poraj i na powtórkę wyniku i utrzymanie miejsca na podium liczą piłkarze Znicza.
Znicz Kłobuck - RKS Grodziec, 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 41’Alan Jaworski
2:0 53’Alan Jaworski
2:1 70’Adam Baran
Znicz Kłobuck: 1.Błażej Stępień, 10.Dominik Marek (65’16.Karol Tomczyk), 8.Maciej Obodecki, 22.Alan Jaworski (75’7.Maciej Wolski), 15.Paweł Bartoszek, 21.Sławomir Ogłaza, 9.Kamil Ciapa (82’5.Karol Kasprzyk), 19.Łukasz Kmieć, 4.Dawid Korczak, 14.Marcin Sroka, 27.Kamil Wojtyra. Trener: Tomasz Juszczyk.
Rezerwowi: 20.Miłosz Bielecki, 12.Piotr Węzik, 17.Kacper Wierus.
Sędziowali: Jacek Klica, Tomasz Żmuda, Tomasz Michalik.
Żółte kartki: Wojtyra K. - Baran, Bochenek, Wiśniewski, Bochenek, Podstawa.
Czerwone kartki: Kmieć - Bochenek

Po zwycięstwie Znicza, również rezerwy Rakowa wróciły z Ornontowic z kompletem punktów, a z naszych zespołów uległa tam jedynie Polonia. Gospodarze tydzień wcześniej przegrali u siebie Śląskiem Świętochłowice i bardzo chcieli się zrehabilitować za tamtą porażkę 1:5. Jednak musieli się zadowolić zaledwie jednobramkowym prowadzeniem do przerwy, co zupełnie nie zdeprymowało młodzieży Tomasza Kuźmy, która po wznowieniu gry systematycznie powiększała przewagę. Miejscowi odpowiedzieli tylko kontaktowym trafieniem, ale chwilę później sędzia Jakub Tekieli zakończył rywalizację. Częstochowianie po dwóch ostatnich zwycięstwach awansowali na siódme miejsce i liczą na kolejną promocję po starciu przy Limanowskiego ze Śląskiem Świętochłowice, który ostatnio gra w „kratkę”.
Gwarek Ornontowice - Raków II Częstochowa, 2:3 (1:0)
Bramki:
1:0 41’Mateusz Rajca
1:1 47’Bartosz Chłód
1:2 77’Jakub Bator
1:3 81’Mateusz Kaczmarek
2:3 90’Marcin Mizia
Raków II Częstochowa: 1.Kacper Trelowski, 6.Adrian Bajkiewicz (68’15.Olaf Uziębło), 2.Jakub Budnicki, 3.Bartosz Chłód, 11.Filip Głasek (46’20.Mateusz Kaczmarek), 10.Oskar Januszewski (90’14.Jan Sieracki), 21.Dawid Jargosz, 8.Mateusz Skibiński (58’23.Hugo Bartkowiak), 16.Krystian Ślęzak, 7.Jakub Bator (88’13.Michał Kobyłkiewicz), 5.Oskar Krzyżak. Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowy: 12.Jakub Mądrzyk.
Sędziowali: Jakub Tekieli, Przemysław Pilarz, Mateusz Nowak.
Żółte kartki: Rajca - Ślęzak, Bajor, Krzyżak, Uziębło.

Piłkarze Polonii w ostatnich meczach spisują się bardzo dobrze, ale to nie oni byli faworytem starcia ze spadkowiczem. O ile na swoim obiekcie radzionkowianie grają bez zarzutów, to w delegacji przytrafiają im się wpadki i przez to tracą dystans do czołówki. Po kwadransie gry przegrywali w Poraju po golu Mateusza Mielczarka, który golkiperowi gości, Dawidowi Stambule, wrzucił piłkę za „kołnierz”. Po zmianie stron gospodarze mieli okazję na podwyższenie wyniku, ale piłka po strzale Mateusza Mielczarka trafiła w słupek. Czterdzieści minut później sytuacja się powtórzyła, a tuż przed końcowym gwizdkiem goście w zamieszaniu podbramkowym i po błędzie defensorów Poraja uratowali jeden punkt. W ostatnich minutach meczu i po jego zakończeniu było bardzo gorąco na boisku, a z czerwonymi kartkami zapoznali się Dawid Stambuła i Dawid Gajewski, którzy nie będą mogli zagrać w najbliższym pojedynku z Szombierkami Bytom. Porajanie zagrają z czwartą drużyną rozgrywek Wartą w Zawierciu i będzie to dla nich bardzo trudny pojedynek.
Polonia Poraj - Ruch Radzionków, 1:1 (1:0)