Dziki grasowały w Poczesnej

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Stan murawy w Poczesnej od wielu lat budzi wiele kontrowersji wśród przyjezdnych drużyn. Zdarzają się tu wylania z pobliskiej rzeki, a wielu mieszkańców pamięta powódź, podczas której znad wody wystawały tylko poprzeczki bramek. Tym razem na „wyżerkę” zajrzały tutaj dziki, które zostawiły boisko w stanie nie nadającym się do gry.
 
Grom Poczesna - Warta II Laguna Mstów, 2:2 (0:0)
Pojedynek z wiceliderem zakończył się podziałem punktów. Pierwszy gol padł w 52.minucie po strzale głową Dawida Ligusa, wyrównał mstowianin Michał Kuban i ponownie na prowadzenie gospodarze wyszli po „główce” Dominika Pietrajczuka. Wynik zamknął niezawodny Andrzej Bogucki, dla którego było to szóste trafienie w tych rozgrywkach. Pocześnianie w niedzielę mieli być gospodarzem pojedynku z Lelovią. Niestety nocna wizyta dzików na boisku spowodowała, że mecz został przeniesiony do Lelowa. Data i godzina pozostały bez zmian. Mstowian czeka wizyta Płomienia Częstochowa, sąsiada w ligowej tabeli, która zwiastuje dobry pojedynek.
Lelovia Lelów - Mała Panew Cynków, 1:6 (0:2)
Lelovia przegrała pierwszy pojedynek na swoim boisku i to bardzo wysoko. Goście w dziewiątej minucie otworzyli wynik po strzale pozyskanego z Siedlca Dużego Damiana Kupicha, a podwyższył jego imiennik, Matyja. Po zmianie stron Radosław Matyja popisał się klasycznym hatttrickiem i ma na koncie już osiem bramek, honorowego gola zdobył Mateusz Kapral strzelając dziesiątego gola w tych rozgrywkach, a wynik zamknął Tomasz Wacowski. Lelowianie będą gospodarzem kolejnego pojedynku, gdyż boisko w Poczesnej zostało zryte przez dziki i tym bardziej nie nadaje się na rozgrywanie meczów. Cynkowianie w Gniazdowie zmierzą się z rezerwami Myszkowa, a oba zespoły nie zaznały jeszcze goryczy porażki i zajmują dwa pierwsze miejsca. Zapowiada się więc bardzo ciekawe widowisko.
MKS II Myszków - Pogoń Blachownia, 2:1 (1:1)
Myszkowianie po wygranej z Pogonią Blachownia nadal pozostają bez porażki. Pogoń nadal nie może się przełamać w delegacji, ale zaczęło się obiecująco po celnym trafieniu doświadczonego Tomasza Piątkiewicza, które było w sumie piątym w tym sezonie.  O zwycięstwie myszkowian zadecydowały bramki dwóch dziewiętnastolatków, Kacpra Niedzielskiego i Igora Sychowicza. Przed rezerwami MKS-u trudny pojedynek z cynkowianami w Gniazdowie i będzie to mecz na szczycie. Podopieczni Michała Kręblewskiego powalczą w Blachowni z Orłem Kusięta, który uzyskał do tej pory tylko jeden punkt w starciu z MKS-em Myszków.
Orły Kusięta - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, 1:2 (1:1)
Dwa ostatnie zespoły bez zwycięstwa walczyły o pierwszą wygraną. Gospodarze prowadzili po dziesięciu minutach dzięki trafieniu Konrada Kozaneckiego, a jeszcze przed przerwą wyrównał piętnastoletni Eryk Marczak. Tuż przed końcowym gwizdkiem siedemnastoletni Jakub Zjawiony zapewnił podopiecznym Tomasza Turka pierwsze trzy punkty. Orły w niedzielę zagrają w Blachowni o komplet „oczek”, Dąbrowianka w meczu o „sześć punktów” zagra z Wartą Myszków. 
Warta Myszków – Płomień Częstochowa, 1:5 (0:1)
Warta nie zgasiła Płomienia, który wygrał pierwszy mecz w delegacji. Inauguracyjna bramka padła pod koniec pierwszej połowy a jej autorem był Kamil Korzeniec. W drugiej części meczu doświadczony Janusz Bryła dwukrotnie pokonał Wojciecha Kozaka. Uczynili to również Dariusz Madejski i Łukasz Łojko, a Piotr Kwiatkowski strzelił honorowego gola dla gospodarzy. Warta przegrała drugi mecz u siebie i być może w delegacji podtrzyma lepszą passę i zdoła przywieźć jakąś zdobycz z Dąbrowy Zielonej. Trzeci w tabeli Płomień zmierzy się z czwartą Laguną, która przed swoimi wiernymi kibicami gra bezbłędnie.
 
B-klasa , Grupa II,  SEZON 2019/2020
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Mała Panew Cynków 5 13 4 1 0 18:4
2. MKS II Myszków 5 11 3 2 0 14:5
3. Płomień Częstochowa 5 10 3 1 1 16:8
4. Warta II Mstów 5 10 3 1 1 13:8
5. Grom Poczesna 5 8 2 2 1 10:7
6. Lelovia Lelów 5 4 1 1 3 14:18
7. Pogoń Blachownia 5 4 1 1 3 8:10
8. Warta Myszków 5 4 1 1 3 6:15
9. Dąbrowianka Dabrowa Zielona 5 4 1 1 3 4:16
10. Orły Kusięta 5 1 0 1 4 4:16
 
Szósta kolejka:
Warta II Mstów - Płomień Częstochowa, sobota, 5 października, 15:30
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Warta Myszków, niedziela, 6 października, 15:30
Pogoń Blachownia - Orły Kusięta, niedziela, 6 października, 15:30
Mała Panew Cynków - MKS II Myszków, niedziela, 6 października, 15:30
Lelovia Lelów - Grom Poczesna, niedziela, 6 października, 15:30
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account