Mecz na szczycie dla Znicza

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa Częstochowa
W meczu na szczycie górą byli piłkarze z Kłobucka, którzy strącili Orlika z fotela lidera. Sporo emocji wywołał pojedynek w Mokrzeszy, gdzie już cieszący się ze zwycięstwa podopieczni Adriana Ceglarza w doliczonym czasie gry zostali „ograbieni” z pewnych punktów. Dobrą dyspozycję strzelecka prezentują piłkarze Metalu, którzy średnio zdobywają po pięć bramek w meczu.
 
Znicz II Kłobuck - Orlik Blachownia, 3:2 (0:1)
Pojedynek na szczycie bezpośrednich rywali zakończył się wygraną rezerw Znicza. Jednak to goście po dwudziestu pięciu minutach gry objęli prowadzenie po golu Krystiana Ratajczaka. Po godzinie gry Kamil Wojtyra, pauzujący za kartki w czwartej lidze, wykorzystał rzut karny, trzy minuty później Rafał Staśkiewicz dał prowadzenie swojemu zespołowi. Podwyższył z rzutu wolnego ponownie Kamil Wojtyra, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry strzałem samobójczym Sławomir Zając. Końcówkę meczu blachownianie rozegrali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Radosława Kokota. Była to ich pierwsza porażka w tych rozgrywkach i w konsekwencji stracili przodownictw w tabeli na rzecz podopiecznych Rafała Staśkiewicza. W następnej kolejce będą podejmować przed własną publicznością Iskrę Mokrzesz i liczą na komplet punktów. Przed Zniczem wyjazd na trudny teren Rzek Wielkich.
Płomień Borowe - Metal Rzeki Wielkie, 1:9 (1:3)
Nie ma łatwego życia Płomień po przeprowadzce do Podokręgu Częstochowa i doznał już szóstej porażki. Tym razem we Wręczycy Wielkiej został rozgromiony przez piłkarzy z Rzek Wielkich. Rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy, którzy po strzale Michała Wochnika objęli prowadzenie, ale podrażnieni goście momentalnie wyrównali po golu Adriana Olesiaka, Damian Baryś dał im prowadzenie a ponownie Adrian Olesiak podwyższył wynik. W sumie ten zawodnik zdobył trzy bramki, po dwie Damian Baryś i Marcel Mielczarek oraz po jednej dołożyli Kamil Wroński i Norbert Chmielarz, którzy „zamknęli” wynik w ostatnich minutach gry. Przed Płomieniem wolny termin z powodu wycofania się rezerw Olimpii Truskolasy, a Metal na swoim obiekcie zmierzy się z rezerwami Znicza.
Iskra Mokrzesz – Polonia/Unia Widzów, 3:4 (3:1)
Paweł Zatoń tuż po pierwszym gwizdku sędziego zaskoczył bramkarza gospodarzy, ale ci w kwadrans odrobili straty z nawiązką i prowadzili po strzałach Mateusza Weżgowca, Michała Bajora i Łukasza Zębika.  O czym rozmawiali z piłkarzami ich trenerzy, ale chyba przemowa Piotra Karczewskiego bardziej dotarło do widzowian, którzy tym razem podczas ostatniego kwadransa odebrali pewnym zwycięstwa miejscowym trzy punkty. Jakub Król, Konrad Organa i w doliczonym czasie gry Robert Sokołowski pozbawili mokrzeszan czwartego zwycięstwa z rzędu. Przed Iskrą wyjazd do Blachowni, gdzie podopieczni Piotra Lankamera będą się chcieli zrehabilitować przed własną publicznością za porażkę w Kłobucku. Polonia/Unia na swoim obiekcie będzie podejmować beniaminka z Lubojny i jest faworytem tego pojedynku, ale musi przełamać niemoc domowych spotkań.
Piast Lubojna - Unia II Rędziny, 0:2 (0:1)
Mecz rozegrany w Borownie, gdyż na razie po boisku w Lubojnie „drybluje” ciężki sprzęt, zakończył się pierwszą „domową” przegraną. Katem okazał się Bartosz Wojtysiak, który dwukrotnie pokonał bramkarza Piasta. Przed podopiecznymi Krystiana Koniecznego wyjazd do Widzowa, którego Polonia/Unia podbudowana wygraną w Mokrzeszy będzie chciała pójść za ciosem i pokonać beniaminka. W „Wapnorudzie” zmierzą się rezerwy Unii i Gminy Kłomnice. Mecz dostarczy na pewno sporo emocji, gdyż pierwsze zespoły rywalizują ze sobą w Lidze Okręgowej. Rezerwy Unii liczą na pierwsze zwycięstwo na swoim obiekcie, a Gmina powalczy o pierwsze punkty w delegacji.
Gmina II Kłomnice - Junior Szarlejka, 1:0 (1:0)
Rezerwy Gminy odniosły trzecie zwycięstwo na swoim boisku, a Junior po raz trzeci wrócił z delegacji na tarczy. Bramkę z rzutu wolnego zdobył doświadczony czterdziestolatek, Paweł Urbaniak. Ponoć jego dyspozycji z uwagą przygląda się trener pierwszej drużyny, Przemysław Chobot. Na razie przed kłomniczanami wyjazd do Rędzin na pojedynek z rezerwami Unii. Junior poza walkowerem nad Piastem Lubojna nie poczuł smaku wygranej i liczy na pierwsze boiskowe zwycięstwo w starciu z Płomieniem Lgota Mała, który razem ze Zniczem Kłobuck nie zaznał jeszcze goryczy porażki.
Płomień Lgota Mała – pauza
 
 
B-klasa , Grupa I,  SEZON 2019/2020
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Orlik Blachownia 6 15 5 0 1 25:7
2. Znicz II Kłobuck 5 13 4 1 0 13:3
3. Metal Rzeki Wielkie 5 12 4 0 1 25:8
4. Gmina II Kłomnice 5 10 3 1 1 10:4
5. Płomień Lgota Mała 5 9 2 3 0 6:2
6. Polonia/Unia Widzów 6 7 2 1 3 8:17
7. Iskra Mokrzesz 5 7 2 1 2 12:10
8. Piast Lubojna 5 6 2 0 3 4:10
9. Unia II Rędziny 6 4 1 1 4 9:24
10. Junior Szarlejka 6 3 1 0 5 6:13
11. Płomień Borowe 6 0 0 0 6 3:23
12. Olimpia II Truskolasy            
 
 
Siódma kolejka:
Orlik Blachownia - Iskra Mokrzesz, sobota, 5 października, 15:30
Metal Rzeki Wielkie - Znicz II Kłobuck, sobota, 5 października, 15:30
Junior Szarlejka - Płomień Lgota Mała, niedziela, 6 października, 15:30
Unia II Rędziny - Gmina II Kłomnice, niedziela, 6 października, 15:30
Polonia-Unia Widzów - Piast Lubojna, niedziela, 6 października, 15:30
Płomień Borowe - pauza.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account