Gościnni gospodarze

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa 2
W siódmej kolejce goście albo zgarniali komplet punktów lub dzielili się nimi z gospodarzami, którym w żadnym meczu nie udało się osiągnąć sukcesu. Swój mecz tradycyjnie wygrali szczekocinianie, a w kategorii niespodzianki możemy rozpatrywać zwycięstwa Pilicy Koniecpol i Startu Soborzyce, który do tej pory wizyt w Starczy nie może zaliczyć do udanych.

Orkan Rzerzęczyce - Lot Konopiska, 2:2 (1:0)
Orkan po porażce w Kotowicach chciał zrehabilitować się przed własną publicznością i odnieść drugie w tym sezonie zwycięstwo. Adam Dąbrowski otworzył wynik i prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej odsłonie Marcin Matławski wyrównał, ale odpowiedź gospodarzy była szybka i Adam Cichoń dał gospodarzom prowadzenie. Utrzymało się ono do 86. kiedy to do bramki miejscowych trafił Łukasz Kotas i zapewnił swojej drużynie pierwszy remis w tym sezonie i jeden punkt. Przed Lotem pojedynek z Jurą Niegowa, sąsiadem w ligowej tabeli, która również podzieliła się punktami w pojedynku derbowym z Kotowicami. Orkan czeka daleki wyjazd do Koniecpola, ale nie wiadomo czy ich powrót odbędzie się w dobrych nastrojach.
LKS Kamienica Polska - Sparta Szczekociny, 0:4 (0:3)
Sparta po małym potknięciu w Koniecpolu nie zwalnia tempa i pokonała kolejnego rywala, tym razem podopiecznych Artura Minkiny. Po siedmiu minutach gry do bramki gospodarzy trafił Kamil Piszczek, a chwilę później Piotr Gała. Po dwóch kwadransach było już  3:0 po bramce Konrada Papaj i wysokim prowadzeniem zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Wynik w drugiej części ustalił Konrad Papaj. Przed liderem niedzielny mecz z Mrzygłodem, który w delegacji jeszcze nic nie ugrał a szczególnie w Szczekocinach będzie mu bardzo trudno o zdobycz punktową. „Kamionka”, która jeszcze nie wygrała na swoim obiekcie spróbuje zdobyć komplet punktów w Złotym Potoku.
Sokół Olsztyn - Unia Masłońskie, 2:2 (2:1)
Podopieczni Tomasza Dusza objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry, a celnym strzałem głową popisał się Kamil Kozieł, ale gospodarze natychmiast odpowiedzieli celnymi trafieniami Pawła Krawczyka i Nicjo Strączyńskiego i ich prowadzeniem zakończyła się pierwsza odsłona. W drugiej wyrównał Aleksander Górecki i mimo wielu okazji z obu stron mecz zakończył się podziałem punktów. Do Masłońskich w następnej kolejce zawitają Czarni Starcza i będzie to dla nich bardzo ważny pojedynek, gdyż na kolejne straty punktów nie mogą sobie już pozwolić. Sokół o pierwsze punkty w delegacji zagra w Kotowicach.
LZS Mrzygłód - Pilica Koniecpol, 1:5 (0:2)
Szósta drużyna zeszłych rozgrywek po odejściu Piotra Prusko już nie ma takiej siły rażenia i wygrała zaledwie dwa mecze. Natomiast odmieniona Pilica Koniecpol radzi sobie bardzo dobrze, szczególnie na wyjazdach, gdzie wygrała po raz trzeci. Po dwóch kwadransach wyrównanej gry Dominik Kurek dał prowadzenie gościom, a jeszcze przed przerwą podwyższył Paweł Prokop. Po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Karol Ostalski, ale pięć minut później ponownie Dominik Kurek wpisał się na listę strzelców. Do niego dołączyli również Krystian Skiba i Przemysław Winckowicz, dla którego było to już ósme trafienie w tych rozgrywkach.  Myszkowianie w niedzielę zagrają w Szczekocinach i o przerwanie złej passy na wyjazdach nie będzie im łatwo. Pilica Koniecpol w sobotę będzie podejmować Orkan Rzerzęczyce i będzie w tym starciu faworytem.
Jura Niegowa - KS Kotowice, 2:2 (1:1)
Podopieczni Marcina Nowaka po dwóch zwycięstwach ze Startem Soborzyce i w Masłońskich z Unią liczyli na pewne punkty w starciu z kotowiczanami, którym ciężko przychodzi aklimatyzacja w A-klasie. Jednak pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami i to właśnie goście objęli prowadzenie po golu Mateusza Wydrycha. Pozyskany z Zielonych Żarki Michał Jawura wyrównał jeszcze przed przerwą, a po wznowieniu gry jego kolega klubowy, Norbert Pilis wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W ostatnich minutach pojedynku Mateusz Wydrych ponownie wpisał się na listę strzelców i zapewnił gościom pierwszy punkt w delegacji. O kolejne powalczą na swoim obiekcie z Sokołem Olsztyn. Przed Jurą trudny wyjazd do Konopisk, które nie mogą złapać odpowiedniego rytmu gry.
Czarni Starcza - Start Soborzyce, 3:4 (2:3)
Mecz w Starczy rozpoczął się fatalnie dla przyjezdnych, których błąd bezlitośnie wykorzystał Łukasz Nowak. Po pięciu minutach gry wynik brzmiał już 1:1 po celnej główce Norberta Struskiego. Kolejny błąd soborzyckich obrońców próbował wykorzystać Łukasz Nowak, ale piłka po jego strzale „ostemplowała” poprzeczkę, ale dobitka Janusza Kamińskiego znalazła drogę do bramki Dawid Urbańskiego. Goście nie dawali za wygraną i po strzale głową grającego trenera, Artura Mysłek doprowadzili ponownie do wyrównania. Po faulu na Damianie Sztymala sędzia wskazał na „wapno”, ale strzał Sebastiana Łopuszyńskiego obronił Szymon Szkop. Sędziowie dopatrzyli się wyprzedzonej interwencji bramkarza gospodarzy i zarządzili powtórkę, którą już bezbłędnie wykorzystał Wojciech Wodzisławski. Po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Norbert Struski, dla którego było to szóste trafienie w tym sezonie. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdołali zmniejszyć rozmiary porażki po golu Łukasza Krzyczmanika z rzutu karnego. Przed Startem kolejny wyjazd, tym razem do Huty Starej i walka o utrzymanie wymarzonego miejsca na podium. Czarni w Masłońskim będą szukać straconych punktów, bo na większe straty raczej nie mogą sobie pozwolić.
KS Złoty Potok - Olimpia Huta Stara, 2:4 (2:1)
Złotopotaczanie tylko w pierwszej części meczu zdołali dotrzymać kroku spadkowiczowi. Mateusz Teodorczyk już w pierwszej akcji meczu pokonał Sebastiana Millera. Podopieczni Pawła Stefaniaka odpowiedzieli trafieniami Rafała Kolan i Mateusza Boreckiego. Jednak w drugiej części spotkania Kamil Zasępa kompletując klasycznego hattricka zapewnił gościom cenny komplet punktów. Gospodarze po tym spotkaniu spadli na ostatnie miejsce i chcąc je opuścić muszą w Alei Klonów osiągnąć korzystny wynik w starciu z Kamienicą Polską. W Hucie Starej zamelduje się ekipa z Soborzyc, która nie ma litości dla przeciwników, o czy przekonali się ostatnio u siebie Czarni Starcza.