Memoriał Seweryna

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Podopkręg Lubliniec, Podokręg Częstochowa.
Na obiekcie Szombierek Bytom odbyła się druga edycja Memoriału Krzysztofa Seweryna, zmarłego w zeszłym roku byłego piłkarza, działacza, społecznika i trenera między innymi Szombierek. Pierwsza edycja odbyła się w Piekarach Śląskich i wystąpiły w niej zespoły ze wszystkich Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Jak podkreślił prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w swoim wystąpieniu, w tym turnieju dla reprezentacji Podokręgów złożonych z zawodników z rocznika 2009 i młodszych, nie było pokonanych. Wszyscy uczestnicy (każdy zespół rozegrał 4 mecze po 20 minut) są zwycięzcami i otrzymali takie same nagrody za udział. Nie zapisywano także wyników, bo nie one były istotne. Liczyła się przede wszystkim radość dzieci biegających za piłką i uczczenie pamięci oddanego piłce nożnej zawodnika, trenera, działacza i społecznika.
Wśród zaproszonych gości obserwujących turniejowe zmagania był między innymi Henryk Wieczorek, z którym Krzysztof Seweryn współpracował prowadząc Szombierki w ekstraklasie. Wybitny piłkarz, uczestnik mistrzostw świata z 1974 roku, kiedy to Polska zdobyła trzecie miejsce na świecie oraz wicemistrz olimpijski z 1976 roku z Montrealu, uczestniczył w otwarciu zawodów i życzył tym, którzy grali w turnieju, żeby idąc piłkarskim szlakiem doszli jak najwyżej.
Na ceremonii zakończenia zmagań był natomiast obecny Teodor Wawoczny, który jako trener Szombierek także współpracował śp. Krzysztofem Sewerynem. Nie zabrakło także działaczy, przyjaciół, prezesów Podokręgów: Katowice - Stefana Mleczki, Sosnowiec - Józefa Grząby, Tychy - Piotra Swobody oraz organizujących turniej działaczy Podokręgu Bytom z prezesem Tomaszem Wyszyńskim i prezesem honorowym Julianem Rakoczym na czele.  
Najważniejsze, że zawody prowadzone przez sędziów: Marka Czernachowskiego, Dawida Czernachowskiego, Dariusz Schmidta, Michała Ziorę i Tytusa Skowronka przebiegły szybko i sprawnie, a pogoda sprzyjała piłkarskim zmaganiom.
- Dziękuję wszystkim uczestnikom i gościom za udział w turnieju upamiętniającym mojego tatę - podkreślił Maciej Seweryn. - Cieszę się, że pogoda nam tym razem dopisała, bo w pierwszym terminie zimno i opady spowodowały, że odwołaliśmy zawody i przełożyliśmy je, a gościliśmy wówczas Martina Maxa, urodzonego w Tarnowskich Górach reprezentanta Niemiec i króla strzelców Bundesligi. Mam nadzieję, że uda się go zaprosić na kolejny memoriał...
W turnieju wzięły udział ekipy z naszych podokręgów. Lubliniecki reprezentowali: Marcin Knop, Oksar Drewnik, Filip Kosmała, Szymon Sulej, Marcel Strzoda, Nikodem Kulej, Julian Kupiec, Nikodem Osadnik, Borys Wręczycki, Patryk Dylong, Kacper Mazurczak, Fabian Wieczorek, Marcin Huss, Aleksander Kluba. Trener Szymon Mlynek.
Bytom-Lubliniec 2-2
Bramki: Osadnik, Strzoda
Lubliniec-Racibórz 3-2
Bramki: Strzoda, Kupiec, Osadnik
Lubliniec-Zabrze 0-3
Bytom II-Lubliniec 3-1
Bramka: Strzoda
Częstochowianie zagrali w składzie: Dominik Czeremski. Dawid Malczewski, Dawid Kasperczyk, Dominik Liberda, Filip Przepiórkowski, Maksym Pluta, Dawid Pytel, Oskar Wrzalik, Ignacy Rosiak (wszyscy Raków Częstochowa) Tymon Radomski, Igor Siuda, Hubert Musiał (Skra Częstochowa). Opiekę sprawowali trenerzy: Dawid Wytrzymały, Michał Jelonek i Oskar Sikora.
Częstochowa - Bielsko - Biała 5:1
(Rosiak x1, Pytel x3, Liberda x1)
Częstochowa - Katowice 3:1
(Radomski x1, Kasperczyk x1, Pluta x1)
Częstochowa - Katowice 5:0
(Liberda x1, Pluta x1, Siuda x1, Rosiak x2)
Częstochowa - Tychy 5:0
(Radomski x2, Przepiórkowski x1, Pluta x1, Wrzalik x1)
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account