Historyczne zwycięstwo BGK

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa
W Krasicach zapanowała wielka radość po końcowym gwizdku sędziego, który oznajmił pierwsze zwycięstwo w A-klasie piłkarzy Białej Gwiazdy. Nadal bezbłędnie grają spadkowicze z Kościelca i Kiedrzyna. Tuż za ich plecami znajduje się Oksza Łobodno, która na swoim obiekcie musiała uznać wyższość Lotnika. Kibice mimo deszczowej aury nie narzekali na brak emocji i bramek, których w siedmiu spotkaniach padło 35.

Sparta Nowa Wieś - Grom Miedźno, 4:2 (3:1)
Z piętnastominutowym opóźnieniem rozpoczął się pojedynek derbowy w Nowej Wsi. Po sześciu minutach gry gospodarze po „główce” Krzysztofa Warzyszyńskiego objęli prowadzenie, którego już nie oddali do końcowego gwizdka. Wynik podwyższył Dawid Turek, a strzelec pierwszej bramki ponownie wpisał się na listę strzelców. Goście odpowiedzieli celnym trafieniem Sylwestra Miętkiewicza. Po zmianie stron ten sam zawodnik strzelił kontaktowego gola, ale Adrian Dewódzki ustalił wynik pojedynku na korzyść gospodarzy, dając beniaminkowi pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach. O kolejne powalczą w Kiedrzynie, ale tam o korzystny wynik będzie im bardzo trudno. Grom będzie podejmował kolejnego beniaminka, Białą Gwiazdę Krasice, która historyczne zwycięstwo zaliczyła w ostatniej kolejce. Tym razem powalczy o premierowy sukces w delegacji.
Błękitni Libidza - Naprzód Ostrowy, 3:4 (1:4)
Bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko obejrzeli kibice w Libidzy, którzy byli świadkami aż siedmiu bramek. Pierwszą strzelił Adrian Abresz, ale goście odpowiedzieli dwoma trafieniami Marcina Pełki oraz po jednym Daniela Piech i Marcina Kotyl. Od 34.minuty podopieczni Karola Gałusa musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Denisa Zięba, co nie ułatwiło im odrabianie strat. Dopiero pod koniec meczu grający trener libidzan, Karol Gałus i Daniel Kamiński zniwelowali rozmiary porażki, ale na wywalczenie choćby jednego punkt zabrakło już czasu. Gospodarze ponieśli drugą porażkę na swoim specyficznym boisku, które zawsze był ich atutem. O punkty postarają się powalczyć na obiekcie przy Krakowskiej, ale młodzież Victorii na pewno im tego nie ułatwi. Ekipa Piotra Ojczyka zmierzy się u siebie z Kmicicem Kruszyna, który jeszcze nie zdobył punktów w delegacji i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
Kmicic Kruszyna - Orzeł Kiedrzyn, 2:4 (1:1)
W tych rozgrywkach Kmicic odniósł jedną wygraną nad Liswartą Popów, a Orzeł kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i to on był faworytem tego pojedynku i oczywiście nie zawiódł swoich kibiców. Wynik otworzył Michał Nowak, a jeszcze przed przerwą wyrównał Sławomir Rolak. Po zmianie stron Adrian Bodanka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale goście dość szybko wyrównali po trafieniu Roberta Grządziela, a zwycięstwo zapewnili Maciej Nabiałek i w doliczonym czasie gry Jakub Skoczek. W sobotę w Kiedrzynie Orzeł powalczy o kolejne zwycięstwo, tym razem z beniaminkiem z Nowej Wsi. Kmicic spróbuje przywieźć pierwsze punkty z wyjazdu, tym razem do Ostrów.
Lotnik Kościelec - Sokół Wręczyca Wielka, 2:0 (2:0)
W deszczowe sobotnie popołudnie Lotnik podejmował u siebie zespół z Wręczycy Wielkiej, który miał tylko dwa punkty mniej niż gospodarze. Zawodnicy Cezarego Siwego odpadli w minioną środę z Pucharu Polski po mocnej porażce 6:2 z Czarnymi Starcza, więc w starciu ligowym z Sokołem chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością. I tak też się stało, mecz zaczął się mocnym akcentem gospodarzy, którzy od pierwszych minut zaatakowali bramkę Michała Brusia. Powracający do składu Damian Kotas prawym skrzydłem wypracował sobie klarowną sytuację sam na sam z bramkarzem, który po strzale skrzydłowego Lotnika dobrze interweniował, lecz piłka spadła pod nogi Norberta Gumułki, który dobił piłkę na pustą bramkę - trzecia minuta meczu a Lotnik już prowadzi. Goście nie mogli się odnaleźć przez pierwszy kwadrans meczu na boisku co zaowocowało drugim golem dla ,,biało-niebieskich", w 15 minucie to już sam Damian Kotas po wrzutce w pole karne wyskakuje do piłki najwyżej i strzałem z głowy wpisuję się na listę strzelców. Rozpadało się na dobre przed drugą połową, zawodnicy po instrukcjach trenerów wychodzą na kolejne 45 minut walki o ligowe punkty. Tym razem kibice nie obejrzeli już bramek, a najlepszą okazję zmarnował Lotnik, którego zawodnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Było to czwarte zwycięstwo kościelczan, którzy razem z Orłem Kiedrzyn przewodzą ligowej tabeli. Podopieczni Cezarego Siwego w sobotę powalczą o kolejne punkty w Zawadach z Liswartą Popów, a Orzeł na swoim boisku zmierzy się z beniaminkiem z Nowej Wsi.
Ajaks Częstochowa - Oksza Łobodno, 0:4 (0:2)
Mający spore problemy kadrowe Ajaks okazał się łatwym łupem dla dobrze grających w tym sezonie piłkarzy Okszy. Pierwsza bramka padła po niefortunnej interwencji Piotra Pawłowskiego, który skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą Tomasz Turek zdobył drugiego gola i goście w dobrych nastrojach schodzili do szatni. Ten sam zawodnik po zmianie stron podwyższył wynik, a Dawid Pietrzak przypieczętował zasłużone zwycięstwo gości. Ajaks odniósł pierwsza porażkę w tym sezonie, ale nadal pozostaje jako jedyny w grupie, bez zwycięstwa. O takowe powalczy we Wręczycy Wielkiej, ale będzie to na pewno bardzo trudne zadanie. Oksza zmierzy się na swoim obiekcie z Płomieniem Czarny Las, który zaliczył pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach.
Płomień Czarny Las - Victoria Częstochowa, 3:2 (2:1)
Nie przyszło ono łatwo, ale jest bardzo cenne, gdyż młodzież z Krakowskiej jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Doświadczony Tomasz Stefański już w czwartej minucie dał gospodarzom prowadzenie. Wyrównał Jakub Jędryszczak, ale jeszcze przed przerwą Damian Wolski uzyskał gola dającego przewagę nad rywalem. Ten sam zawodnik w drugiej odsłonie ponownie pokonał Juliusza Pyda. Rozmiary porażki zmniejszył Przemysław Szychalski, który sam sobie wpuścił piłkę do bramki. Na osiągnięcie korzystniejszego rezultatu gościom zabrakło już czasu, a podopiecznym Michała Jelonka zapewniło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. O kolejne powalczą w Łobodnie, ale Oksza, poza porażką z Lotnikiem Kościelec, gra bezbłędnie. Victoria nie może złapać właściwego rytmu i z Błękitnymi powalczy o przełamanie. Tyle, że libidzanie skuteczniej grają na wyjazdach aniżeli na swoim obiekcie.
Biała Gwiazda Krasice - Liswarta Popów, 3:1 (0:1)
Krasiczanie w trzeciej kolejce zdobyli premierowy punkt w rozgrywkach A-klasy remisując we Wręczycy Wielkiej. W czwartej przyszedł czas na pierwszą wygraną odniesioną nad Liswartą Popów. Wcześniej w tym samym stosunku pokonali w Pucharze Polski Pilicę Koniecpol i awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek, w którym zmierzą się u siebie z Czarnymi Starcza. Mecz z Popowianami rozpoczął się od bramki strzelonej przez Bartłomieja Piłatowskiego i dopiero po zmianie stron gospodarze zaaplikowali gościom trzy trafienie uzyskane przez Michała Kowalczyka, Patryka Chmielarza i Tomasza Gęsiarza. Czy piłkarze Białej Gwiazdy podtrzymają dobrą passę i przywiozą punkty z Miedźna, przekonamy się w sobotę po osiemnastej. Popowianie będą się chcieli zrehabilitować przed własną publicznością, ale przeciwnik z Kościelca będzie bardzo wymagającym rywalem.