Czterdziestka w Okręgówce

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Liga Okręgowa

Dokładnie czterdzieści goli zdobyli piłkarze Ligi Okręgowej. Szczególnie pięć bramek zainkasowanych przez żarczan w Krzepicach wzbudziło duże zdziwienie. O tym, że  trzeba walczyć do końca przekonali się zawodnicy Amatora remisując w Truskolasach oraz podopieczni Oskara Operacza tracąc bramkę w ostatniej minucie.
 
Pogoń Kamyk - MKS Myszków 1:5 (1:1)
W piątkowy wieczór w świetle jupiterów rozegrali swój mecz piłkarze Pogoni Kamyk i nastawionej na szybki powrót do czwartej ligi ekipy z Myszkowa. Gospodarze po pięciu minutach gry objęli prowadzenie po strzale Patryka Czyża, ale goście systematycznie zdobywali przewagę i przed zejściem na przerwę Eryk Krupa doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron myszkowskie „strzelby” zaczęły trafiać do bramki Karola Kuczery. Dwa razy uczynił to Michał Kowalczyk oraz po golu dołożyli Piotr Andrzejewski i Maciej Swatek. Pogoń nadal pozostaje bez sukcesu na swoim obiekcie, a w najbliższą sobotę zagra na Stradomiu, który również przed własną publicznością nie zainkasował jeszcze kompletu punktów. Bezbłędnie grający myszkowianie w piątek wystąpią w Pankach, którym wiedzie się nie najlepiej. Natomiast na środę, 18.września, wyznaczono ćwierćfinałowy pojedynek Pucharu Polski ze Zniczem. Mecz obecnego i byłego czwartoligowca odbędzie się w Kłobucku.
Liswarta Krzepice - Zieloni Żarki, 5:0 (2:0)
Do sporej niespodzianki doszło w Krzepicach, gdzie spadkowicz i kandydat do awansu uległ piłkarzom Liswarty. Być może nie fakt przegranej, ale jej rozmiary wzbudziły spore zdziwienie. Pierwszą bramkę po kwadransie gry zdobył strzałem głową Łukasz Kajkowski, ten sam zawodnik po dwudziestu minutach podwyższył i piłkarze Andrzeja Wróblewskiego schodzili do szatni na przerwę z dwubramkową zaliczką. Powiększyli ją po przerwie po strzałach Mariusza Pawelca, Jakuba Chrzan i Grzegorza Noga, który w tym meczu dopisał do konta trzy asysty. Było to pierwsze zwycięstwo krzepiczan w tych rozgrywkach i jakże efektowne. Podbudowani piłkarze Liswarty zagrają w sobotę w Mstowie, którego Warta zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i liczy na przełamanie. Zieloni będą chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością w starciu z Piastem Przyrów.
Gmina Kłomnice - Warta Mstów, 4:0 (2:0)
Gmina Kłomnice również po raz pierwszy zainkasowała komplet punktów pokonując wyraźnie w sobotnie południe borykającą się z problemami kadrowymi Wartę. Hattrickiem popisał się Bartłomiej Szymczyk, a wynik zamknął Mateusz Perliński. Jest to kolejna porażka mstowian zakończona wysoką porażką, a mają już na koncie straconych aż dziewiętnaście bramek. Przed nimi pojedynek z Liswartą Krzepice, która podbudowana wygraną nad Zielonymi będzie walczyć o pierwszą wygraną w delegacji. Warta poza zwycięstwem nad wyżej notowaną Jednością zaliczyła cztery wysokie porażki.
Olimpia Truskolasy - Amator Golce, 4:4 (0:3)
Co derby to derby. Emocji, dramaturgii i oczywiście bramek nie brakowało. Goście rozpoczęli efektownie od goli Kamila Sulińskiego, Dawida Gierczak i Radosława Wernera. Po zmianie stron Paweł Mardosz zdobył kontaktowe trafienie, chwilę później dystans zmniejszył Cezary Tomziński, ale niefortunny strzał do własnej bramki Pawła Mardosza w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dawał praktycznie zwycięstwo „Kogutom”. Jednak Andrzej Bogus i Adrian Dymarek w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu. Olimpia w następnej kolejce zmierzy się w delegacji z Woźnikami, które okupują ostatnie miejsce w tabeli. Amator będzie podejmował odważnie grającego beniaminka z Cykarzewa.
MLKS Woźniki - KS Panki, 4:3 (3:1)
Woźniczanie po trzech porażkach z rzędu odnieśli wreszcie upragniony sukces i to nad kandydatem do awansu, chociaż ekipa Adriana Pasieki nie może startu w tych rozgrywkach zaliczyć do udanych. Rozpoczęli od obiecującej wygranej w Boronowie, ale później zaliczyli dwie przegrane z Unią Kalety i w Golcach. W Woźnikach liczyli na powrót na właściwe tory, ale zakończyło się kolejną porażką. Rozpoczęło się od trafienia Tomasza Pasieki, ale gospodarze jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie. Dwa gole zdobył Krzysztof Kowalski oraz jeden Robert Dzierzan. Po zmianie stron Tomasz Pasieka wykorzystał rzut karny zdobywając swojego dwusetnego gola dla Panek w rozgrywkach ligowych. Radosław Paliga odpowiedział celnym trafieniem dla gospodarzy, którzy ostatnie trzynaście minut grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sebastiana Ślęzoka. Ten fakt częściowo wykorzystali przyjezdni, którzy po bramce Pawła Wręczyckiego zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Podopieczni Grzegorza Bąka po tym zwycięstwie nie zdołali opuścić ostatniej pozycji w tabeli, ale liczą na to po meczu z Olimpią Truskolasy. Pankowianie w piątek będą podejmować rozpędzony Myszków i zapowiada się emocjonujące widowisko.
Grom Cykarzew - Jedność Boronów, 1:2 (0:0)
Twierdza Cykarzew po ponad roku padła. Blisko dwustuosobowa grupa kibiców obejrzała ciekawe widowisko, ale zakończone porażką swoich pupilów. Momentem przełomowym była 51. minuta spotkania, w której Przemysław Kniejski ratował swój zespół przed utratą bramki i w tzw. „akcji ratunkowej” sfaulował przeciwnika i został przez sędziego Bartosza Badowskiego odesłany wcześniej pod prysznic. Przewagę wykorzystali podopieczni Ireneusza Sukiennika strzelając gole po trafieniach Andrzeja Świtała i Damiana Michna. Honorowego gola w doliczonym czasie gry zdobył Michał Turek.  Cykarzewianie muszą teraz skoncentrować się na kolejnym pojedynku, tym razem w Golcach. „Koguty” podrażnione remisem w Truskolasach będą się chciały zrehabilitować przed własną publicznością. Wicelider z Boronowa musi kontynuować passę zwycięstw, ale na pewno ma w pamięci porażkę z Pankami na inaugurację rozgrywek.
Piast Przyrów - Unia Rędziny, 1:0 (0:0)
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, gola w doliczonym czasie gry zdobył Karol Hasikowski. Beniaminek odniósł drugą porażkę w tych rozgrywkach i po przegranej w Truskolasach, przyszła również w przyrowskich „Brzózkach”. Gospodarze wprawdzie grają w „kratkę”, ale zajmują po ostatnim zwycięstwie czwartą pozycję i na pewno będą trudnym przeciwnikiem dla wielu zespołów. Przekonała się o tym dość boleśnie ekipa ze Stradomia. Przed przyrowianami bardzo trudny egzamin w Żarkach. Zieloni podrażnieni wysoką porażką w Krzepicach będą chcieli nadrobić straty i zrehabilitować się przed własną publicznością. Unia w swoim „kotle” będzie podejmować swoją imienniczkę z Kalet. Podopieczni Ireneusza Adamskiego o dziwo punktują w delegacji, a na swoim obiekcie doznali dwóch porażek, w tym ostatnio ze Stradomiem.
Unia Kalety - Stradom Częstochowa, 2:4 (1:2)
Dla Unii i Stradomia miał to być pojedynek na otarcie łez po ostatnich porażkach. Kalecianie zgodnie z harmonogramem polegli w Myszkowie, a podopieczni Rafała Kuczery w dramatycznych okolicznościach ulegli na swoim obiekcie Piastowi Przyrów. W Kaletach po kwadransie gry Damian Zuber otworzył wynik i dał nadzieję gospodarzom. Jednak Mateuszowie Chęciński i Pietrzyk wyprowadzili gości na prowadzenie. Po przerwie Mateusz Chęciński podwyższył, ale Damian Zuber zdobył kontaktowego gola. To było jednak wszystko na co było stać miejscowych. Wynik ustalił z rzutu karnego Mateusz Chęciński i częstochowianie mogli wracać do domu w dobrych humorach. Kalecianie po trzech porażkach z rzędu jadą do Rędzin bardzo zmotywowani, gdyż kolejna porażka może ich zepchnąć na dno tabeli. Częstochowianie zmierzą się z nieobliczalną młodzieżą Przemysława Szczypiór i będzie to bardzo ważny dla obu zespołów mecz.
 
LIGA OKRĘGOWA, Grupa II SEZON 2019/2020
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. MKS Myszków 4 12 4 0 0 18:3
2. Jedność Boronów 5 12 4 0 1 10:6
3. Zieloni Żarki 5 10 3 1 1 14:8
4. Piast Przyrów 5 8 2 2 1 7:6
5. Olimpia Truskolasy 5 7 2 1 2 18:16
6. Amator Golce 4 7 2 1 1 13:8
7. Unia Rędziny 5 7 2 1 2 10:10
8. Stradom Częstochowa 5 6 1 3 1 11:10
9. Liswarta Krzepice 5 6 1 3 1 10:11
10. KS Panki 5 6 2 0 3 15:13
11. Grom Cykarzew 5 5 1 2 2 9:8
12. Pogoń Kamyk 5 5 1 2 2 8:15
13. Gmina Kłomnice 4 4 1 1 2 7:8
14. Unia Kalety 5 4 1 1 3 6:14
15. Warta Mstów 5 3 1 0 4 5:19
16. MLKS Woźniki 4 3 1 0 3 5:11
 
Szósta kolejka:
KS Panki - MKS Myszków, piątek, 13 września, 17:00
Zieloni Żarki - Piast Przyrów, sobota, 14 września, 14:00
Stradom Częstochowa - Pogoń Kamyk, sobota, 14 września, 16:00
Unia Rędziny - Unia Kalety, sobota, 14 września, 16:00
Warta Mstów - Liswarta Krzepice, sobota, 14 września, 16:00
Jedność Boronów - Gmina Kłomnice, sobota, 14 września, 16:00
Amator Golce - Grom Cykarzew, sobota, 14 września, 16:00
MLKS Woźniki - Olimpia Truskolasy, sobota, 14 września, 16:00
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account