Porażki Gwoździan

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Lubliniec
Beniaminek po doskonałym starcie zaliczył dwie porażki, z Tajfunem i w rozegranym awansem meczu z Błękitnymi Herby. Zaskakująca jest również postawa spadkowicza z Tworogu, który praktycznie w każdym meczu gubi punkty, a ostatnio uległ w Wierzbie.
Promień II Glinica - Płomień Łagiewniki Wielkie 3:1 (1:1)
Rezerwy z Glinicy są w gazie, co można zauważyć po pozycji w tabeli. Po wygranej z Płomieniem, podopieczni Tomasza Macioska znajdują się na drugiej pozycji w Lublinieckiej B Klasie. Po kwadransie gry na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Wojciech Małczak. Wynik w końcówce pierwszej połowy wyrównał Dawid Skubała. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze a na listę strzelców dwa razy wpisał się Patryk Płonka. Promień czeka teraz  wyjazdowe spotkanie z Rybakiem Ciasna, Płomień w Łagiewnikach podejmować będzie silną Unię Lubecko.
Unia Lubecko - Dragon Rusinowice 8:0 (2:0)
Bardzo jednostronny pojedynek mieliśmy w spotkaniu Unii ze „Smokami” z Rusinowic. Pretendent do awansu przejechał się po Dragonie, który spotkanie te zapamięta pewnie na długo. Cztery bramki w tym spotkaniu ustrzelił lider strzelców B Klasy, Arkadiusz Serwatka. Po jednym trafieniu zaliczyli Grzegorz Knopik, Mirosław Wróbel, Krzysztof Anders i bramkarz, Konrad Sidrow. Unia kolejne strzelanie będzie chciała sobie urządzić w Łagiewnikach Wielkich, choć Unia w tym sezonie juz sprawiła niespodziankę w Wierzbiu. Dragon będzie mógł zrehabilitować się przed własną publicznością w meczu ze słabo spisującym się Rozwojem Olszyna, ostatnią drużyną B Klasy, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu.
LKS Wierzbie - Sparta Tworóg 1:0 (0:0)
Sensacja w Wierzbiu, gdzie spadkowicz gubi punkty i oddala się od czołówki. Wierzbie trenera Artura Zakaszewskiego znalazło sposób na pewną siebie Spartę i dzięki złotej bramce Sebastiana Mroczka z 76 minuty mogli sobie dopisać kolejne trzy punkty w tabeli. Wierzbianie w przyszłej kolejce zagrają w Herbach z aktualnym liderem, gdzie będą chcieli jako pierwsi wygrać. Sparta zmierzy się w Tworogu z Zielonymi Zborowskie.
Żwirex Hadra – Błękitni Herby 2:3 (1:1)
Pojedynek spadkowiczów zakończył się minimalną wygraną gości, chociaż gospodarze zagrali w dziewiątkę, a mecz zakończyli w ośmiu. Dwie bramki dla miejscowych zdobył Jakub Duda. Przed nimi trudny wyjazd do Harbułtowic, których Tajfun przerwał passę beniaminka z Gwoździan.  Błękitni zagrają w sobotę z Wierzbie, które dość niespodziewanie pokonało spadkowicza z Tworogu.
Zieloni Zborowskie – Rybak Ciasna 1:2 (0:1)
W derbach Gminy Ciasna lepsi okazali się „Rybacy”, którzy objęli prowadzenie po golu Marcina Gawendy. Wyrównał po strzale samobójczym Mateusz Blachecki. Zwycięskiego gola dziesięć minut przed zakończeniem meczu zdobył Krystian Markowski. Przed Zielonymi wyprawa do Tworogu, którego Sparta praktycznie w każdym meczu gubi punkty i plasuje się dopiero na ósmym miejscu. Czyżby plany powrotu do A-klasy trzeba będzie odłożyć w czasie?. Rybak w niedzielę zagra z rezerwami Promienia i jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną one wzmocnione zawodnikami z pierwszego składu, który w sobotę zagra z ekipą Jacka Szczygioła, Pokojem Sadów.
KS Gwoździany – Tajfun Harbułtowice 1:2 (1:1)
Tajfun niespodziewanie wygrał z faworyzowanym beniaminkiem i przerwał jego dobrą passę. W środę doznał kolejnej porażki, tym razem w meczu rozegranym awansem z Błękitnymi Herby, którzy wrócili do domu z kompletem punktów. Pierwszy mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po ośmiu minutach po trafieniu Szymona Kasprzaka. Przed przerwą wyrównał Mariusz Pietruszka, a w doliczonym czasie gry miejscowych dobił Dawid Hehnel. Pauzując w tej kolejce będą mogli w spokoju przygotowywać się do kolejnego meczu, który rozegrają u siebie ze „Smokami” z Rusinowic. Tajfun w niedzielę zmierzy się z drużyną z Hadry.
 
A-Klasa Lubliniec, SEZON 2019/2020
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  Błękitni Herby 5 13 4 1 0 11:6
2.  Promień II Glinica 3 7 2 1 0 8:4
3.  Rybak Ciasna 4 7 2 1 1 5:4
4.  Tajfun Harbułtowice 4 7 2 1 1 9:8
5.  Płomień Łagiewniki Wielkie 4 6 2 0 2 9:9
6.  KS Gwoździany 4 6 2 0 2 10:9
7.  LKS Wierzbie 4 6 2 0 2 9:7
8.  Sparta Tworóg 4 5 1 2 1 7:3
9.  Unia Lubecko 3 4 1 1 1 14:7
10.  LKS Hadra 3 3 1 0 2 8:8
11.  Zieloni Zborowskie 3 3 1 0 2 4:5
12.  Dragon Rusinowice 4 1 0 1 3 2:16
13.  Rozwój Olszyna 3 0 0 0 3 1:11
 
Piąta kolejka:
Dragon Rusinowice - Rozwój Olszyna, sobota, 7 września, 16:00
Sparta Tworóg - Zieloni Zborowskie, sobota, 7 września, 16:00
Błękitni Herby - LKS Wierzbie, sobota, 7 września, 16:00
Tajfun Harbułtowice - LKS Hadra, niedziela, 8 września, 12:00 
Płomień Łagiewniki Wielkie - Unia Lubecko, niedziela, 8 września, 16:00
Rybak Ciasna - Promień II Glinica, niedziela, 8 września, 16:00
KS Gwoździany - pauza
 
cz-piłka.pl, Kamil Sowa, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account