Bezbłędna Sparta

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa Częstochowa
Piłkarze ze Szczekocin w trzech meczach nie stracili punktów, ale ostatnio wysoko poprzeczkę zawiesili im podopieczni Łukasza Kotas. Niemoc strzelecką Krzysztofa Minora wypełnił Konrad Papaj, który powrócił do zespołu z wypożyczenia do czwartoligowej Unii Sędziszów. Nadal bez porażki grają Czarni Starcza, Start Soborzyce i dziesiąta w tabeli Kamienica Polska, która nie odniosła również jeszcze zwycięstwa.
Pilica Koniecpol - Olimpia Huta Stara, 0:2 (0:0)
Podopieczni Dawida Krzętowskiego po dwóch wysoko wygranych meczach byli faworytami potyczki ze spadkowiczem. Pierwszą bramkę gospodarze podarowali rywalom, a autorem samobójczego gola był Dawid Kowalski. Wynik ustalił nowy nabytek Olimpii, Mateusz Teodorczyk. Oba zespoły uzbierały po sześć punktów i zajmują obecnie trzecie i czwarte miejsca. Przed Pilicą pojedynek derbowy ze Spartą Szczekociny, który został przełożony na środę, 11.września. W między czasie piliczanie rozegrali mecz pucharowy w Krasicach i go również przegrali. Do Huty Starej przyjedzie Sokół Olsztyn nie znający jeszcze smaku zwycięstwa w tych rozgrywkach.
LKS Kamienica Polska - Unia Masłońskie, 2:2 (0:0)
Po bezbramkowej pierwszej połowie,  w drugiej Przemysław Sikora kilka minut po wznowieniu gry pokonał bramkarza gości. Po godzinie gry przyjezdni po dwóch szybkich akcjach objęli prowadzenie, a dwie bramki w dwie minuty zdobyli Kamil Kozieł i Damian Służałek. Pod koniec pojedynku Radosław Karasiński z rzutu wolnego uratował podopiecznym Artura Minkiny jeden punkt. O kolejne beniaminek powalczy z sąsiadem zza miedzy, Mrzygłodem. Piłkarze z Kamienicy pojadą do Kotowc, czyli drugiego beniaminka. Ekipa Grzegorza Kulawiaka nie zdołała jeszcze wywalczyć żadnego punktu, natomiast piłkarze „Kamionki” po trzech remisach liczą na pierwszy sukces w tych rozgrywkach.
LZS Mrzygłód - Start Soborzyce, 2:2 (0:1)
Mecz rozgrywany podczas wakacyjnej aury nie toczył się w oszałamiającym tempie. Pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry i celnej dobitce Norberta Struskiego, który poprawił uderzenie Kamila Sztymali. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat i wyrównali po uderzeniu Mateusza Wosika. Pięć minut później Artur Kukułka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po rzucie karnym zarządzonym przez Michała Cybulskiego za faul Jakuba Wodzisławskiego. Wyrównanie padło również z „wapna”, a skutecznym egzekutorem okazał się Sebastian Łopuszyński. Ten sam zawodnik mógł zostać bohaterem meczu, ale kolejna próba strzału z „jedenastki” okazała się nie skuteczna i Kacper Duchnowski tym razem obronił jego strzał. Soborzyczanie w następnej kolejce zagrają z Orkanem Rzerzęczyce, który zdobył tylko jeden punkt w Olsztynie. Podopieczni Artura Mysłek od roku nie przegrali na swoim obiekcie i nadal chcą kontynuować dobrą passę. Myszkowianie zagrają w Masłonśkich z lokalnym rywalem i liczą na pierwsze punkty w delegacji.
Jura Niegowa - Sokół Olsztyn, 3:1 (2:0)
Na meczach z udziałem piłkarzy Jury bramek nie brakuje. W trzech pojedynkach kibice obejrzeli ich aż dziewiętnaście. W Niegowie wynik otworzył strzałem głową Michał Jawura, również „główką” podwyższył skuteczny Cyprian Czyż. W drugiej części meczu kontaktowego gola zdobył Mateusz Zębik, a kilka minut później piłka po jego strzale wylądowała na słupku. Trzy minuty przed końcem Norbert Myga ustalił wynik pojedynku pokonując Rafała Buczkowskiego. Niegowianie w sobotę zagrają w Starczy, a tam o punkty jest bardzo trudno. Sokół kolejny mecz rozegra w delegacji, tym razem w Hucie Starej u spadkowicza, który po falstarcie w Konopiskach odniósł dwa zwycięstwa.
Sparta Szczekociny - Lot Konopiska, 3:2 (1:2)
Szczekocinianie grają bezbłędnie i staja się faworytem do awansu, co zaakcentowali w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wynik otworzył po dwóch kwadransach gry Piotr Gała i wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Jednak uśpieni prowadzeniem zostali skarceni dwoma trafieniami Jakuba Sapała i Bartosza Banasiaka, którzy w dwie minuty pokonali Damiana Dyrasa. Gospodarze, a szczególnie najlepszy snajper „Spartan” – Krzysztof Minor,  dość długo nie mogli znaleźć recepty na pokonanie Pawła Woźniaka. Problem rozwiązał dwoma strzałami Konrad Papaj, który powrócił do Szczekocin z wypożyczenia do czwartoligowej Unii Sędziszów. Następny mecz szczekocinianie rozegrają u sąsiada zza miedzą, w Koniecpolu. Pojedynek derbowy odbędzie się w środę, 11.września. Lot w pojedynku rozegranym awansem w czwartek pokonał Złoty Potok 3:0.
KS Złoty Potok - KS Kotowice, 3:1 (1:1)
Piłkarze z Alei Klonów po dwóch porażkach bardzo liczyli na punkty w starciu z beniaminkiem i nie zawiedli. Pierwszego gola po dwudziestu minutach gry zdobył Damian Partyka, ale po kwadransie goście po trafieniu Łukasza Kozłowskiego wyrównali. Rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero w końcówce spotkania. Ponownie Damian Partka wpisał się na listę strzelców, a w doliczonym czasie gry wynik zamknął hattrickiem oczywiście Damian Partyka. Podopieczni Pawła Stefaniaka w rozegranym w czwartek meczu ulegli w Konopiskach, natomiast kotowiczanie w niedzielę zagrają u siebie z remisującą mecz za meczem Kamienicą.
Orkan Rzerzęczyce - Czarni Starcza, 1:3 (1:2)
Po godzinie gry wynik i zwycięzca był ustalony. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Janusz Kamiński, wyrównał dziesięć minut później Damian Kowalik. To było jednak wszystko co mogli uzyskać gospodarze. Patryk Korzec wyprowadził przed przerwą przyjezdnych na prowadzenie, a zwycięstwo w drugiej odsłonie przypieczętował Łukasz Nowak. Ostatnie dziesięć minut przyjezdni grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dominika Badory, ale nie miało to wpływu na wynik pojedynku. W środę Czarni wygrywając zdecydowanie z Lotnikiem Kościelec przypieczętowali awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, a w sobotę zagrają u siebie z Jurą Niegowa. Orkan nadal pozostaje bez zwycięstwa i o takie będzie mu ciężko w niezdobytych od roku Soborzycach.