Przegląd weekendu 30/31.08, 01.09.2019.

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
We wtorek odbył się pierwszy mecz, w którym Grom Miedźno ograł Kmicica Kruszyna. W piątek Stradom uległ niespodziewanie Piastowi, a wszystkiemu winien przyrowski Petrášek. Gospodarze gonili wynik, ale nie zdołali po raz czwarty z rzędu uzyskać rezultatu 2:2. Pilica po dwóch zwycięstwach oddała w Koniecpolu punkty Olimpii Huta Stara.
Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0  5’Jarosław Niezgoda
2:0 10’Jarosław Niezgoda
3:0 52’Jarosław Niezgoda (karny)
3:1 90’Tomáš Petrášek
Legia Warszawa: 1.Radosław Majecki - 29.Marko Vešović, 4.Mateusz Wieteska, 55.Artur Jędrzejczyk, 14.Michał Karbownik - 21.Dominik Nagy, 24.André Martins (71’77.Mateusz Praszelik), 7.Domagoj Antolić, 8.Walerian Gwilia (59’6.Cafú), 82.Luquinhas - 11.Jarosław Niezgoda (63’9.Carlitos). Trener: Aleksandar Vuković
Rezerwowi: 33.Radosław Cierzniak, 3.Tomasz Jodłowiec, 5.Igor Lewczuk, 16.Luis Rocha, 23.Salvador Agra, 41.Paweł Stolarski.
Raków Częstochowa: 1.Michał Gliwa - 77.Dawid Szymonowicz, 2.Tomáš Petrášek, 5.Emir Azemović - 39.Jakub Apolinarski (33’27. Daniel Bartl), 17.Petr Schwarz, 10.Igor Sapała, 9.Sebastian Musiolik (46’11.Bryan Nouvier), 30.Miłosz Szczepański, 23.Patryk Kun - 91.Felicio Brown Forbes (75’25.Aleksandyr Kolev). Trener: Marek Papszun
Rezerwowi: 29.Jakub Szumski, 4.Kamil Piątkowski, 8.Andrija Luković, 14.Kamil Kościelny, 18.Ruslan Babenko, 22.Michał Skóraś.
Sędziowali: Tomasz Musiał z Krakowa. Na liniach Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski. Sędzią VAR był Szymon Marciniak.
Żółte kartki: Antolić, Jędrzejczyk - Szymonowicz.
Widzów: 13 000.
 
GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 55’Dawid Rogalski
2:0 74’Dawid Rogalski (karny)
GKS Katowice: 1.Bartosz Mrozek - 13.Kacper Michalski, 4.Arkadiusz Jędrych, 3.Grzegorz Janiszewski, 16.Grzegorz Rogala - 25.Mateusz Kompanicki (63’18.Kacper Tabiś), 20.Patryk Grychtolik (79’6.Jakub Habusta), 17.Michał Gałecki, 24.Szymon Kiebzak, 7.Arkadiusz Woźniak (89’21.Zbigniew Wojciechowski) - 29.Dawid Rogalski (82’19.Daniel Rumin). Trener: Arkadiusz Górak
Skra Częstochowa: 33.Mateusz Kos - 8.Rafał Brusiło, 2.Mateusz Bondarenko, 27.Mariusz Holik, 24.Oktawian Obuchowski (75’11.Przemysław Mońka) - 30.Danian Pawłas (84’28.Maciej Borycka), 26.Adam Olejnik, 5.Kamil Zalewski (90’20.Sebastian Rogala), 7.Piotr Nocoń, 23.Dawid Niedbała (62’17. Krzysztof Napora) - 9.Damian Niedojad. Trener: Paweł Ściebura.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).
Żółte kartki: Kiebzak, Gałecki, Woźniak, Tabiś - Nocoń, Niedojad.
Widzów: 1400.
 
Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa, 2:1
Unia Dąbrowa Górnicza - Znicz Kłobuck, 1:0
Sarmacja Będzin - Polonia Poraj, 1:1
 
Stradom Częstochowa - Piast Przyrów, 1:2 (0:0)
Bramki:
1:0 51’Robert Kowalczyk
1:1 65’Bartłomiej Wiśniewski (głową)
1:2 86’Bartłomiej Wiśniewski (głową)
KS Stradom: 25.Maciej Janta, 16.Maciej Groszek, 5.Robert Kowalczyk, 6.Mateusz Chęciński, 4.Piotr Jarzyn, 13.Daniel Przewieźlik, 20.Paweł Skwarczyński, 99.Rafał Skwarczyński (67’17.Ariel Wiśniowski), 3.Daniel Małek (46’10.Piotr Maciejewski), 7.Dawid Nabiałek (68’8.Kacper Synowiec), 15.Maciej Malinowski (78’2.Damian Dul). Trener: Rafał Kuczera.
Rezerwowi: 1.Wojciech Kuczera, , 11.Mateusz Pietrzyk, 14.Artur Jarzyn.
Piast Przyrów: 1.Jakub Metkowski, 5.Piotr Grabarczyk, 16.Piotr Dula, 7.Tomasz Smoleń, 2.Bartłomiej Wiśniewski, 8.Damian Burza, 10.Hubert Wodzisławski, 4.Paweł Nowakowski (91’3.Piotr Rutkowski), 6.Kryspin Malinowski, 11.Karol Hasikowski (80’14.Przemysław Rak), 17.Jakub Nowakowski (41’15.Robert Lamch). Trener: Tomasz Walioszczyk.
Sędziowali: Konrad Mikołajczyk, Marek Szczypior, Dariusz Pęczek.
Żółte kartki: Skwarczyński P., Przewięźlik, Jarzyn P. – Hasikowski, Wiśniewski, Malinowski.
Liswarta Krzepice - Unia Rędziny, 1:1 (1:0)
Grzegorz Noga – Oskar Operacz
MKS Myszków - Unia Kalety, 4:0 (3:0)
2x Piotr Andrzejewski, Eryk Krupa, Maciej Kowalczyk.
Zieloni Żarki - Gmina Kłomnice, 4:0 (2:0)
2x Bartosz Zachara, Bartosz Gliński i Kamil Kurpios
Warta Mstów - Grom Cykarzew, 0:4 (0:2)
2x Marcin Kotyla, Michał Kiwacz oraz Tomasz Kutak
Jedność Boronów - Olimpia Truskolasy, 1:0 (0:0)
Mariusz Kucharczyk
KS Panki - Pogoń Kamyk, 7:1
Amator Golce - MLKS Woźniki, sobota, 23 listopada, 13:00
 
Grom Miedźno - Kmicic Kruszyna 3:2  (1:2)(awansem, 27.08.)
Szymon Jóźwiak, Tomasz Żurek, Krystian Kocemba – 2x Kacper Kowalski
Victoria Częstochowa - Ajaks Częstochowa, 1:1 (0:0)
Bramki:
1:0 53’Piotr Kiński
1:1 90’+5 Tomasz Żydek
Victoria Częstochowa: 94.Igor Michalczyk (47’1.Karol Zieliński), 6.Mikołaj Nowak (75’20.Marcin Słuzalec), 10.Piotr Kiński, 17.Mateusz Cichuta (70’99.Antoni Rybaniec), 9.Kamil Drzazga (80’88.Dawid Skrzydeł), 3.Kamil Jaros, 4.Jakub Jędryszczak (45’11.Kamil Zemła), 7.Mateusz Pasiuk, 19.Sebastian Słabosz (45’26.Michał Włodarek), 8.Natan Śpiewak, 5.Bartosz Urbaniak. Trener: Łukasz Tomczyk.
Ajaks Częstochowa: 99.Mikołaj Barczyński, 18.Grzegorz Kuziorowicz, 8.Tomasz Żydek, 11.Józef Chmielewski, 16.Mateusz Dziewoński, 5.Mateusz Mazur (70’6.Piotr Pawłowski), 19.Piotr Ostalski, 9.Mateusz Pokrzywiński, 17.Bartosz Pomianowski (73’69.Andrzej Młynek), 3.Michał Sosnowski, 13.Dominik Wysocki (64’14.Kacper Błachowicz). Trener: Piotr Pawłowski.
Rezerwowi: 7.Tomasz Stachera, 15.Mariusz Kurasiński.
Sędziowali: Jacek Podkarczemny, Bartosz Henel, Daniel Jasiński.
Żółte kartki: Jędryszczak, Nowak, Urbaniak – Dziewoński, Kuziorowicz, Pokrzywiński, Pawłowski, Ostalski, Żydek.
Oksza Łobodno - Lotnik Kościelec, 0:2 (0:0)
Michał Gawron, Dominik Rumin
Sokół Wręczyca Wielka - Biała Gwiazda Krasice, 2:2 (1:1)
Dawid Idasz, Oskar Kociński - Kamil Boral, Michał Kowalczyk
Liswarta Popów - Sparta Nowa Wieś, 4:1 (2:0)
2x Jarosław Cieśla, Kacper Dutkiewicz, Artur Ryś – Konrad Mędrek
Orzeł Kiedrzyn - Naprzód Ostrowy, 6:1 (4:0)
2x Maciej Nabiałek, Sebastian Lachowski, Michał Nowak, Jakub Skoczek, Mateusz Jabłko – Marcin Pełka.
Płomień Czarny Las - Błękitni Libidza, 3:4 
 
Pilica Koniecpol - Olimpia Huta Stara, 0:2 (0:0)
Dawid Kowalski (samobójcza), Mateusz Teodorczyk
LKS Kamienica Polska - Unia Masłońskie, 2:2 (0:0)
Przemysław Sikora, Radosław Karasiński – Kamil Kozieł, Damian Służałek
LZS Mrzygłód - Start Soborzyce, 2:2
- Norbert Struski, Sebastian Łopuszyński
Jura Niegowa - Sokół Olsztyn, 3:1
Michał Jawura, Cyprian Czyż, Norbert Myga - 
Sparta Szczekociny - Lot Konopiska, 3:2 (1:2)
2x Konrad Papaj, Piotr Gała – Jakub Sapała, Bartosz Banasiak
KS Złoty Potok - KS Kotowice, 3:1
Orkan Rzerzęczyce - Czarni Starcza, 1:3
 
Ruch Kochanowice - Liswarta Lisów, 0:0
Orzeł Psary/Babienica - Mechanik Kochcice, 5:0 (1:0)
2x Adam Młynek, 2x Krzysztof Glafik, Adam Kąkol
Sparta Lubliniec - Promień Glinica, 4:0 (3:0)
3x Roland Skolik, Okan Bahceci
Pokój Sadów - Huragan Jezioro, 4:5 (2:3)
Płomień Przystajń - Warta Kamieńskie Młyny, 0:6 (0:3)
2x Karol Klyta, Mateusz Klyta, Kamil Pasternak, Michał Zych, Sebastian Janecki. 
Unia Lisowice - LKS Sieraków Śląski, 1:2
Orzeł Pawonków - Victoria Strzebiń, 5:2
 
Piast Lubojna - Gmina II Kłomnice, 2:1 (0:0)
Adam Kozioł, Arkadiusz Czubernat – Piotr Mucha
Metal Rzeki Wielkie - Junior Szarlejka, 2:0
Płomień Borowe – Polonia/Unia Widzów, 0:1
Orlik Blachownia - Unia II Rędziny, 7:1
Znicz II Kłobuck - Olimpia II Truskolasy, 4:0
Iskra Mokrzesz - Płomień Lgota Mała, 1:1
 
Pogoń Blachownia - Warta II Mstów, 1:2 (0:1)
Tomasz Piątkiewicz – Michał Mermer, Paweł Figzał
Mała Panew Cynków - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, 6:0 (1:0)
2x Damian Kupicha, 2x Tomasz Wacowski, Damian Matyja, Radosław Matyja
Grom Poczesna - Płomień Częstochowa, 0:0
Lelovia Lelów - Warta Myszków, 2:2
MKS II Myszków - Orły Kusięta, 2:2
 
LKS Hadra - Błękitni Herby, 2:3
LKS Wierzbie - Sparta Tworóg, 1:0
Zieloni Zborowskie - Rybak Ciasna, 1:2
Promień II Glinica - Płomień Łagiewniki Wielkie, 3:1
Unia Lubecko - Dragon Rusinowice, 8:0 (2:0)
4x Arkadiusz Serwatka, Konrad Sidrow, Grzegorz Knopik, Mirosław Wróbel
KS Gwoździany - Tajfun Harbułtowice, 1:2 (1:1)
Szymon Kasprzak – Mariusz Pietruszka, Dawid Hehnel
Rozwój Olszyna – pauza
 
Skra Częstochowa - Unia Opole, 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 53’Agnieszka Słaboń
Skra Ladies Częstochowa: 12.Małgorzata Mazur, 2.Kinga Baszewska, 3.Sandra Wiśniewska, 4.Ewelina Bojakowska, 20.Agnieszka Słaboń (10.Paulina Piekarska, 90’+2), 7.Natalia Liczko, 9.Lena Mesjasz, 19.Aleksandra Połacik, 8.Wiktoria Ślusarczyk (46’6.Sara Chrzęstek), 16.Weronika Włoch, 15.Nicola Wojciechowska. Trenerzy: Marta Mika, Patryk Mrugacz.
Rezerwowe: 5.Julia Białas, 28.Wiktoria Dzianak.
Żółte kartki: Sajdak, Gogolok (Unia)
 
MKS Myszków - ROW II Rybnik, 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 23’Weronika Parzych
1:1 53’Klaudia Matusik
1:2 55’Clara Soquessa
1:3 70’Anna Sroka
2:3 80’Kamila Pilis
MKS Myszków: 1.Martyna Bereza, 15.Milena Rajczyk, 8.Patrycja Grząś (46’19.Oliwia Kil), 20.Klaudia Matusik, 11.Martyna Mystek, 16.Kamila Pilis, 9.Paula Specjał, 7.Kinga Wierzbicka, 10.Karolina Woźniakowska, 14.Katarzyna Kowalczyk, 17.Aleksandra Knieszner.
Żółta kartki: Krzyżok (Rybnik)
 
Dziękujemy Klubom za pomoc w redagowaniu zestawienia.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account