Czterech bezbłędnych

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa

Sporo emocji dostarczyli kibicom A-klasy piłkarze grupy pierwszej. Nie zbrakło również bramek, których padło aż trzydzieści jeden. Bezbłędnie grają cztery zespoły, z których dwa spotkają się w sobotę w bezpośrednim pojedynku w Łobodnie. Bez zdobyczy punktowej pozostają beniaminkowie z Krasic i Nowej Wsi.

Błękitni Libidza - Orzeł Kiedrzyn, 2:4 (0:2)
Drugi wyjazd i drugie zwycięstwo spadkowicza, który ma wielką ochotę na szybki powrót do Ligi Okręgowej. Mecz rozpoczął się od samobójczego trafienia Daniela Wypart, a wynik jeszcze przed przerwą podwyższył Robert Grządziel. Po godzinie gry kontaktowego gola zdobył Adrian Abresz, ale goście odpowiedzieli natychmiast bramką Roberta Grządziela. Kwadrans później gospodarze ponownie złapali kontakt po strzale Amadeusza Polaka, ale to Robert Grządziel ustalił wynik pokonując po raz trzeci Michała Trajdosa. Podopieczni Karola Gałusa o pierwsze zwycięstwo powalczą w Czarnym Lesie, a Orzeł przy Zakopiańskiej zmierzy się z ekipą z Ostrów.
Ajaks Częstochowa - Płomień Czarny Las, 2:2 (0:1)
Ajaks po inauguracyjnym remisie 2:2 z Błękitnymi Libidza liczył na zainkasowanie kompletu punktów z Płomieniem, ale to goście po trafieniu Sebastiana Otola objęli prowadzenie. Po zmianie stron Mateusz Dziewoński doprowadził do wyrównania wykorzystując rzut karny. Ten sam zawodnik chwilę później strzelił kolejną bramkę, ale zdaniem sędziego zrobił to ze „spalonego”. Napór gospodarzy trwał nadal, ale bez rezultatu i chyba dlatego goście po stałym fragmencie gry uzyskali prowadzenie po „główce” Łukasza Stefańskiego. Józef Chmielewski tuż przed końcowym gwizdkiem zdołał wyrównać i oba zespoły podzieliły się punktami. Przed Ajaksem wyjazd na Krakowską, gdzie zmierzy się z ambitną młodzieżą Victorii. Płomień będzie podejmował Błękitnych Libidza, którzy przegrali u siebie z Kiedrzynem, ale wcześniej urwali punkt Ajaksowi i z takim zamiarem udadzą się do Czarnego Lasu.
Biała Gwiazda Krasice - Oksza Łobodno, 0:6 (0:5)
Krasiczanie po ambitnym boju minimalnie ulegli na inaugurację Victorii przy Krakowskiej. Niestety wizyta Okszy w Krasicach zakończyła się totalną klęską. Już w ósmej minucie Dawid Pietrzak strzelił pierwszą z trzech zdobytych w pierwszej połowie bramek. Po jednej dołożyli Piotr Korczak oraz Damian Turek i było już po meczu. W drugiej odsłonie goście już tylko kontrolowali przebieg  gry, a wynik, pięć minut przed końcowym gwizdkiem, ustalił Piotr Korczak. Tym samym podopieczni Przemysława Zachwyc powtórzyli wynik sprzed tygodnia i pewnie rozsiedli się w fotelu lidera. W sobotę zmierzą się z ekipą z Kościelca, która raczej nie pozwoli sobie  na strzelenie sześciu bramek. Mecz pierwszej drużyny z drugą na pewno dostarczy wielu emocji. Krasiczanie zagrają z Sokołem Wręczyca Wielka, który na razie gra bezbłędnie i zapewne nie będzie chciał nic zmieniać w tej materii.
Naprzód Ostrowy - Grom Miedźno, 5:1 (1:0)
Ostrowianie nie byli faworytem tego pojedynku i dlatego ich zwycięstwo, a w szczególności rozmiary bardzo ich ucieszyły. A były to ich pierwsze punkty po przegranym w tym samym stosunku meczu derbowy z Liswartą Popów. Po dwóch kwadransach gry pierwszego gola zdobył Marcin Pełka i jednobramkową przewagą zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron Michał Kotyl strzałem głową wykończył stały fragment gry, a Szymon Idzikowski kilka minut później podwyższył wynik. Marcin Pełka wykorzystał rzut karny sprokurowany przez Zbigniewa Bochenka. Ten sam zawodnik zamknął wynik spotkania pokonując Piotra Kott z „wapna”. Honorowego gola dla gości zdobył Szymon Jóźwiak. Przed Ostrowianami bardzo ciężki wyjazd do Kiedrzyna, gdzie tym razem Orzeł będzie podejmował rywali. Grom awansem we wtorek wywalczył pierwsze punkty pokonując Kmicica Kruszyna. Podopieczni Jakuba Juszczyka po skutecznym finiszu zainkasowali komplet „oczek”.
Kmicic Kruszyna - Liswarta Popów, 2:0 (0:0)
Kmicic po inauguracyjnej przegranej we Wręczycy Wielkiej bardzo chciał przed własną publicznością odrobić straty, natomiast Popowianie podbudowani wygraną w Ostrowach chcieli iść za ciosem. Mimo wielu sytuacji z obu stron pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowo. Po zmianie stron najpierw trafił Adrian Bodanka, który powrócił z wypożyczenia do Lotnika Kościelec i odzyskuje dawną dyspozycję strzelecka. Wynik ustalił Sławomir Rolak dając Kmicicowi pierwsze punkty. - Cała drużyna zagrała bardzo słabo. Takiego meczu nie zagraliśmy już bardzo dawno. Ostatnio chyba w tamtym sezonie z Victorią w Częstochowie – powiedział Łukasz Pilarz, który po czerwonej kartce musiał wcześniej opuścić plac gry.  Kwadrans później do grającego trenera Liswarty dołączył Artur Ryś. Kmicic w rozegranym we wtorek awansem meczu przegrał w Miedźnie, natomiast Popowianie w sobotę będą podejmować Spartę Nowa Wieś, która nadal pozostaje bez punktów i zdobytych bramek.
Sparta Nowa Wieś - Sokół Wręczyca Wielka, 0:1 (0:0)
Mecz w Nowej Wsi poprzedziła wizyta Burmistrza Kłobucka, Jerzego Zakrzewskiego i Wojciech Kowalika z Cz.O.Z.P.N, którzy przekazali list gratulacyjny, plakietkę i puchar za awans do A-klasy  oraz komplet piłek. Beniaminek po dotkliwej inauguracyjnej porażce w Łobodnie zagrał ambitnie z podopiecznymi Wojciecha Dawidowskiego. Po bezbramkowej pierwszej części meczu, w drugiej celnym trafieniem popisał się Łukasz Toborek i to on popsuł gospodarzom uroczysty nastrój tego dnia.  Podopieczni Piotra Zroślaka poszukają punktów tym razem w starciu z Liswartą Popów, a Sokół sprawdzi dyspozycję Białej Gwiazdy Krasice.
Lotnik Kościelec - Victoria Częstochowa, 4:2 (0:2)
Lotnik zainaugurował rozgrywki A-klasy na swoim obiekcie z rywalem, z którym nie tak dawno rywalizował na boiskach Ligi Okręgowej. W obu klubach chęć powrotu jest bardzo duża i dla tego pojedynek ten wywołał wiele emocji. Ponad 200 osobowa widownia zgromadzona na stadionie w Kościelcu była świadkiem rewelacyjnego widowiska. W pierwszej połowie młodzi zawodnicy gości dali popis prawdziwej taktycznej piłki na co zawodnicy Kościelca nie byli się w stanie w żaden sposób przeciwstawić. Przyjezdni swoją przewagę udokumentowali dwiema bramkami, które zdobył Kamil Drzazga. Porządna lekcje gry w czasie przerwy swoim podopiecznym musiał przekazać Cezary Siwy - trener gospodarzy, ponieważ na drugą połowę wyszła inna drużyna, przeważając doświadczeniem i zaangażowaniem.  Lotnik zdołał zdobyć w szybkim tempie dwie bramki w dwie minuty za sprawą nowego nabytku „biało niebieskich” - Norberta Gumułki oraz Piotra Knapika, dzięki czemu już w 52. minucie na nowej tablicy wyników widniał wynik 2:2. Gospodarze wspierani głośnym dopingiem kibiców ruszyli z kolejnymi atakami i w 67. minucie bramkę na 3:2 zdobywa Mateusz Kyzioł. Victoria w końcówce meczu również doszła do głosu stwarzając groźne sytuacje ze stałych fragmentów gry, ale nie przyniosło to rezultatu, a wręcz przeciwnie, bo po jednej z kontr wynik meczu ustalił na 4:2 Łukasz Ciecierski. W środę Lotnik poszedł za ciosem i pokonał wyżej notowaną Pogoń Kamyk i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Gola zdobył pozyskany z Warty Mstów, Mateusz Kyzioł, wychowanek Rakowa. W sobotę w Łobodnie podopieczni Cezarego Siwego powalczą z miejscową Okszą o fotel lidera. Victoria w derbach Częstochowy zmierzy się z Ajaksem, który nadal pozostaje bez zwycięstwa, a takie mają już za sobą „biało-zieloni”, którzy pokonali przy Krakowskiej Białą Gwiazdę Krasice.

Trzecia kolejka:
Grom Miedźno - Kmicic Kruszyna 3:2 (awansem, 27.08.)
Płomień Czarny Las - Błękitni Libidza, sobota, 31 sierpnia, 17:00
Victoria Częstochowa - Ajaks Częstochowa, sobota, 31 sierpnia, 17:00
Oksza Łobodno - Lotnik Kościelec, sobota, 31 sierpnia, 17:00
Sokół Wręczyca Wielka - Biała Gwiazda Krasice, sobota, 31 sierpnia, 17:00
Liswarta Popów - Sparta Nowa Wieś, sobota, 31 sierpnia, 17:00
Orzeł Kiedrzyn - Naprzód Ostrowy, sobota, 31 sierpnia, 17:00 (Kiedrzyn, Zakopiańska)