Gościnni gospodarze

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-KLASA-Lubliniec
Na inaugurację rozgrywek lublinieckiej B-klasy gospodarze w większości zaprezentowali wakacyjną formę i przegrali swoje pojedynki. Jedynie w hitowym starciu debiutanci z Gwoździan po wyrównanej wymianie ciosów pokonali Unię Lubecko. Na fotelu lidera zasiadła ekipa z Hadry, a jej snajper, Sylwester Seliga popisał się hattrickiem. Podobne osiągnięcia zaprezentowali   wierzbianie, Sebastian Mroczek i Paweł Janiczek.
Rozwój Olszyna - LKS Hadra, 0:6 (0:2)
W derbowym spotkaniu na obiekcie w Hadrze, gdzie domowe mecze w tym sezonie rozgrywać będzie reaktywowana drużyna z Olszyny, nie zanotowaliśmy większych emocji. Po bardzo jednostronnym pojedynku licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać wysoką wygraną drużyny z Hadry. W pierwszej części spotkania dwie bramki zdobył snajper drużyny z Hadry, Sylwester Seliga. Po zmianie stron kolejną bramkę dorzucił Seliga, tym samym kompletując hattricka. Po jednej bramce zdobyli także Patryk Wołowczyk, Michał Siedlecki i Andrzej Kachel. Rozwoj czeka ciężkie spotkanie z pretendentem do awansu, drużyną KS Gwoździany, które będą chciały pójść za ciosem. Hadrę czeka również ciężkie spotkanie w Tworogu.
Dragon Rusinowice - LKS Wierzbie, 1:6 (0:3)
Kolejne derby - kolejny pogrom. Drużyna prowadzona przez Artura Zakaszewskiego świetnie rozpoczęła sezon od wyjazdowej wygranej. Dla przyjezdnych spotkanie lepiej rozpocząć się nie mogło, bo już w piątej minucie spotkania bramkę zdobył kapitan drużyny, Paweł Janiczek. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył wynik na 2:0. Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę drużyna z Wierzbia ruszyła do ofensywy co zaskutkowało ustrzeleniem hattricka w tym meczu przez Pawła Janiczka. W drugiej połowie tego wyczynu dokonał także snajper Wierzbia, Sebastian Mroczek który również trzy razy trafił do bramki "Smoków". Honorową bramkę dla Dragona zdobył były zawodnik Wierzbia, Mateusz Konopka. Dragon spotkanie kończył w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Wojciecha Halemby, z 63. minuty spotkania.
Podopieczni Zygmunta Gmyrka będą musieli szybko pozbierać się po tej porażce, gdyż czeka ich spotkanie z Zielonymi Zborowskie dla których będzie to pierwsze spotkanie tego sezonu. Wierzbie u siebie zagra z zespołem Łagiewnik Wielkich, gdzie swoją formę strzelecką będą chcieli utrzymać Sebastian Mroczek i Paweł Janiczek
Tajfun Harbułtowice - Promień II Glinica, 2:4 (1:1)
Stawiany w roli faworyta Tajfun nie znalazł sposobu na rezerwy Promienia Glinicy, które w Harbułtowicach pojawiły się w 12 - osobowym składzie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo już w ósmej minucie bramkę zdobył Paweł Kłosek. Wynik spotkania błyskawicznie wyrównał Tomasz Wiśniewski. Po przerwie dwie bramki dla gości zdobył Paweł Borszcz i swoją drugą bramkę w tym spotkaniu dorzucił Tomasz Wiśniewski. Dla zespołu z Harbułtowic bramkę dołożył także Karol Kasprzak. W następnej kolejce Tajfun będzie podejmować podrażnioną porażką Unię Lubecko. Rezerwy Promienia będą pauzować.
Płomień Łagiewniki Wielkie - Błękitni Herby, 1:2 (0:0)
Z góry skazywani na porażkę zawodnicy Płomienia w spotkaniu ze spadkowiczem z Herb przegrali dopiero po bramce w końcowej części spotkania. Dwa trafienia Pawła Cieślaka zadecydowały o tym, że Błękitni do domu mogli wracać w dobrych nastrojach. Pierwszego gola zawodnik z Herb zdobył po godzinie gry, kilkanaście minut później gospodarze zdołali wyrównać po strzale Michała Piechoty. Drugą bramkę, a zarazem zwycięską snajper Błętkitnych zdobył dziesięć minut później. Błękitnych za tydzień czeka bardziej wymagający rywal, którym jest Rybak Ciasna. Czy Błękitni potwierdzą swoją dyspozycję w tym spotkaniu? Czy Płomień w następnej kolejce znajdzie sposób na rozpędzoną drużynę z Wierzbia?
Rybak Ciasna - Sparta Tworóg, 1:1 (0:1)
Stawiana w roli faworyta w tym spotkaniu Sparta nie sprostała zadaniu i w wyjazdowym spotkaniu na obiekcie w Ciasnej doszło do podziału punktów. Pomimo objęcia prowadzenia w pierwszej połowie za sprawą Kacpra Żelosko nie udało się Sparcie dowieźć prowadzenia do końcowego gwizdka. Po dwudziestu minutach drugiej połowy wyrównującego gola zdobył Marcin Gawenda co zdecydowanie zepsuło humory kibicom z Tworoga. Spartę w drugiej kolejce czeka ciężkie, a zarazem hitowe spotkanie z drużyną z Hadry. Rybak będzie chciał urwać punkty kolejnemu spadkowiczowi, tym razem na boisku w Herbach.
KS Gwoździany - Unia Lubecko, 4:3 (2:1)
Hit kolejki nie zawiódł! Obie drużyny zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności spotkanie pełne emocji, z którego zwycięską ręką wyszli ambitni gospodarze. Po kwadransie gry pierwszą bramkę dla miejscowych zdobył Szymon Kasprzak. Jeszcze w pierwszej połowie Unia szybko wyrównała za sprawą samobójczej bramki Krzysztofa Imacha. Kwadrans później wynik dla Gwoździan podwyższył Daniel Ryznar. Piętnaście minut drugiej połowy potrzebował Szymon Kasprzak, który był autorem trzeciej bramki dla gospodarzy. Po straconej bramce natychmiast do odrabiania strat ruszyli goście, którzy minutę później złapali kontakt za sprawą Grzegorza Knopika. Pod koniec spotkania czwartą bramkę dla drużyny z Gwoździan zdobył Adam Popanda, a tuż przed ostatnim gwizdkiem, bramką dla gości wynik zamknął niezawodny snajper drużyny, Arkadiusz Serwatka. Drużyna z Lubecka w niedzielnym spotkaniu z Tajfunem będzie chciała odrobić straty, choć poirytowani inauguracyjną porażką zawodnicy z Harbułtowic łatwo punktów na pewno nie oddadzą. Gwoździany u siebie podejmą beniaminka,  Rozwój Olszynę, który rozgrywki rozpoczął od wysokiej porażki.