Sieraków pierwszym liderem

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klas, Podokręg Lubliniec
W A - klasie Podokręgu Lubliniec większość meczów zakończyła się zwycięstwami faworytów. Spadkowicze potwierdzili swoje aspiracje do awansu. Jedynie falstart zaliczyła Liswarta Lisów, która niespodziewanie na własnym obiekcie uległa nieobliczalnej ekipie z Glinicy. Następny weekend przyniesie kolejną serię ciekawych pojedynków.
Mechanik Kochcice - Pokój Sadów, 5:2 (2:0)
Licznie zgromadzona na trybunach publiczność w Kochcicach zdecydowanie liczyła na ciekawe widowisko na inaugurację tegorocznych rozgrywek i się nie zawiodła. Mechanik już na samym początku spotkania dał swoim sympatykom powody do zadowolenia, gdyż gospodarze rozpoczęli mecz bardzo ofensywnie i już w pierwszej minucie wynik otworzył Dariusz Mizera. Wynik jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Błażej Strzoda i na przerwę Mechanik schodził z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron dwie bramki dla gospodarzy dorzucił jeszcze Dariusz Mizera i jedną Maciej Płonka, w międzyczasie zawodnik Mechanika przestrzelił rzut karny, natomiast okazję dla gości z jedenastego metra zmarnował Daniel Nowak, którego intencję świetnie wyczuł Krzysztof Dąbek. Przy wyniku 5:0 Sadów zaczął grać ofensywnie co zaskutkowało bramkami rezerwowego w tym meczu Pawła Brosza i Szymona Cichonia. W drugiej kolejce skuteczny Mechanik zmierzy się  w wyjazdowym spotkaniu drużynę z Przystajni, natomiast Sadowianie o pierwsze punkty zagrają przed własną publicznością z Liswartą Lisów, która niespodziewanie uległa Promieniowi Glinica.
Ruch Kochanowice - Victoria Strzebiń, 4:1 (3:0)
Na pewno nie tak powrót do A klasy wyobrażała sobie licznie przybyła do Kochanowic publiczność ze Strzebinia. Choć ambitnie do spotkania podeszli zawodnicy trenera Michała Groteckiego, to odmieniony w tym sezonie Ruch trenera Krzysztofa Kubicy szybko sprowadził beniaminka na ziemię. Po kwadransie gry pierwszą w tym meczu bramkę zdobył lider drużyny z Kochanowic, Rafał Dobrzyński. Po bramce dla gospodarzy dorzucili jeszcze Mateusz Grobara i Adam Szczudło, natomiast Rafał Dobrzyński ustrzelił dublet w tym meczu zamykając wynik spotkania. Bramkę dla Victorii zdobył kapitan, Dawid Musik.
W przyszły weekend znów przed własną publicznością podbudowany Ruch podejmować będzie solidną drużynę z Sierakowa Śląskiego. Victorie Strzebiń czeka znów ciężkie wyjazdowe spotkanie ze spadkowiczem ligi okręgowej, Orłem Psary-Babienica dla którego w tym spotkaniu trzy punkty to raczej formalność.
LKS Sieraków Śląski - Płomień Przystajń, 5:1 (0:1)
Od wysokiej wygranej ligowe zmagania rozpoczęli piłkarze Sierakowa Śląskiego, którzy po znakomitej drugiej połowie na własnym boisku pokonali drużynę z Przystajni. Choć wynik już w dziesiątej minucie dla przyjezdnych otworzył Wojciech Kucharczyk i do końca pierwszej połowy zawodnikom z Przystajni udało się go utrzymać, tak w drugiej odsłonie meczu bramki strzelali tylko gospodarze. Hattrickiem popisał się Sebastian Welzer który ustrzelił trzy bramki dokładnie w siedem minut, w końcówce zaś po bramce dołożyli Kamil Pietrucha i Sebastian Radek, który pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Marcina Wiśniewskiego.
W następnej kolejce sierakowianie zagrają w Kochanowicach, gdzie zmierzą się z miejscowym Ruchem, który sezon rozpoczął od wysokiej wygranej nad beniaminkiem ze Strzebinia. Płomień w sobotnie do południe będzie gospodarzem pojedynku z „Mechanikami”, którzy liczą na powtórzenie wyniku z zeszłego sezonu (4:6)
Liswarta Lisów - Promień Glinica, 1:2 (1:0)
Ciekawy mecz mieliśmy w Lisowie, gdzie niespodziewanie miejscowa Liswarta uległa Promieniowi Glinica. Mecz dla Lisowa, drużyny stawianej jako jedna z kandydatek do awansu zaczął się znakomicie, gdyż po dziewięciu minutach gry bramkę dla Liswarty zdobył Kamil Josek. Goście jednak na drugą połowę wyszli bardziej zdeterminowani i to bramkarz gospodarzy musiał dwa razy skapitulować. Bramkę wyrównującą zdobył niezawodny napastnik Promienia, Mateusz Brol, a zaś w samej końcówce Dawida Utratę pokonał Daniel Kaczmarzyk. W sobotę Liswartę czeka wyjazdowe spotkanie w Sadowie, gdzie często drużyny stawiane w roli faworyta  potrafią gubić punkty, co zapowiada na pewno emocjonujące spotkanie. Podbudowany wygraną Promień, przed własną publicznością będzie chciał sprawić kolejną sensację i o punkty powalczy ze spadkowiczem, Wartą Kamieńskie Młyny.
Warta Kamieńskie Młyny - Huragan Jezioro, 4:0 (1:0)
Bez sensacji odbyło się spotkanie Warty z Huraganem, gdzie faworyt tego spotkania pewnie pokonał przyjezdnych. Pomimo dużej przewagi gospodarzy nie brakowało ostrej walki, a arbiter w spotkaniu tym pokazał aż siedem kartek. Wynik w pierwszej połowie otworzył młody Marcin Płaszczymąka. Dublet ustrzelił Mateusz Klyta, a wynik zamknął Karol Klyta. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Jarosława Szymanka. W drugiej kolejce Warta podejmować będzie Promień, który na inaugurację rozgrywek udowodnił, że nie jest drużyną do bicia. Huragan czeka znów kolejna ciężka przeprawa, gdyż na Stadionie Miejskim w Lublińcu zmierzy się z pretendentem do mistrzostwa, Spartą Lubliniec, która na inaugurację skromnie pokonała Unię Lisowice jeden do zera.
Unia Lisowice - Sparta Lubliniec, 0:1 (0:1)
W Lisowicach również ciekawie, gdzie lubliniecka Sparta skromnie, po bramce Damiana Gadeckiego, pokonała beniaminka, Unię. „Biało-zieloni” w tym spotkaniu wystąpili bez swoich dwóch liderów, Rolanda Skolika jak i Rafała Markowskiego, ale na zdecydowanie najgorszej murawie w lublinieckiej A- Klasie i zdołali wywalczyć trzy punkty i dopisać sobie trzy punkty w tabeli. W drugiej kolejce czekają nas ciekawe derby gminy Pawonków, gdzie Unia, na własnym boisku podejmować będzie kolejnego beniaminka, Orzeł Pawonków. Sparta, która w tym pojedynku jest bezapelacyjnym faworytem, zmierzy się przed własną publicznością z Huraganem.
Orzeł Pawonków - Orzeł Psary-Babienica, 2:3 (1:1)
W miniony weekend, w Pawonkowie doszło do spotkaniu dwóch Orłów - beniaminka, Orła Pawonków ze spadkowiczem ligi Okręgowej, Orłem Psary-Babienica, gdzie minimalnie lepszy okazała się drużyna przyjezdna. Pierwszą bramkę zdobyli goście, gdy Patryka Szafarczyka pokonał doświadczony Adam Kąkol, ale już po pięciu minutach do wyrównania doprowadził Jakub Dudek. Po przerwie drugą bramkę dorzucił Adam Kąkol, a wynik podwyższył grający trener, Adam Młynek. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla ekipy z Pawonkowa zdobył Mateusz Smyła. Orzeł z Pawonkowa w drugiej kolejce zagra w derbowym spotkaniu na ciężkim terenie z drużyną Unii Lisowice. Orzeł Psary-Babienica zaś kolejne punkty dopisać sobie będzie chciał po spotkaniu na własnym obiekcie z beniaminkiem, Victorią Strzebiń.