Znicz gotowy do podboju IV Ligi

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Znicz Kłobuck
W Kłobucku trwają intensywne przygotowania do wyjątkowego dla Znicza sezonu. Zbudowanie silnego zespołu A-klasowego zaowocowało kolejnymi awansami i w efekcie promocją do czwartej ligi. Po dwudziestu siedmiu latach przerwy Znicz zagra ponownie na tym poziomie rozgrywkowym. W parze z sukcesami sportowymi idą inwestycje w strukturę obiektu.
W kadrze zespołu nie nastąpiły znaczące zmiany, a zespół wzmocniło kilku wartościowych zawodników. Z Olimpii Truskolasy wypożyczono bramkostrzelnego Dawida Wojtyra, który wzmocni siłę rażenia ekipy dysponującej groźnymi strzelcami w osobach Kamila Wojtyra, kuzyna Dawida, i Macieja Wolskiego. Dwa ostatnie sezony kłobucczanie zakończyli z ponad 320. zdobytymi bramkami, co już wzbudza respekt wśród czwartoligowców. W kadrze Tomasza Juszczyka znalazło się miejsce dla Sławomira Ogłazy, wychowanka Rakowa, który dla piłki nożnej porzucił taekwondo, gdzie radził sobie doskonale, a dla niewtajemniczonych i nieświadomych był Mistrzem Świata juniorów w kanadyjskim Quebecu. Zespół Znicza wzmocnili również rówieśnik Sławomira Ogłazy, Karol Tomczyk, były gracz ekstraklasowych zespołów Polonii Bytom i Widzewa a ostatnio drugoligowej Skry. W linii obrony wesprze go Paweł Bartoszek, wychowanek Andaluzji Piekary Ślaskie, ale mieszkaniec powiatu kłobuckiego, pobliskiego Popowa, w którego Liswarcie spędził kilka sezonów, reprezentował również Wartę Działoszyn, gdzie występował na poziomie czwartoligowym. Jak zapewnił prezes Daniel Zalski skład uzupełni jeszcze dwóch – trzech młodych zawodników. Podopieczni Tomasza Juszczyka w spotkaniach sparingowych pokonali kolejno Pogoń Kamyk 3:0, OKS Olesno 3:0 (Kamil Wojtyra , Dawid Korczak i Karol Kasprzyk), Włókniarza Zelów 1:2 (Dawid Korczak, Maciej Wolski) i Wartę Działoszyn 0:7 (2x Maciej Wolski, 2x Konrad Skoczylas, 2x Kamil Wojtyra i Testowany). W najbliższą sobotę fani Znicza mieli zobaczyć swoich pupilów w ostatnim pojedynku towarzyskim, ale zespół Motoru Praszka odwołał przyjazd i nastąpiła zmiana sparingpartnera. W Kluczborku zmierzą się z trzecioligowym Agroplanem Głuszyna. Tak więc najbliższy pojedynek w Kłobucku zostanie rozegrany w niedzielę, 11.sierpnia o godzinie 16.00 z Ruchem Radzionków, który zainauguruje rozgrywki czwartej ligi. Wznowiły treningi rezerwy Znicza, które prowadzi Sławomir Zając. Miejsce w zespole znajdą zawodnicy, którzy mają stanowić o sile i przyszłości pierwszej drużyny, którzy w prestiżowym turnieju U-15 „Piłkarska Kadra Czeka” rozegranym w Zamościu zajęli wysokie, czwarte miejsce. Wystąpili w składzie: Piotrek Paliwoda, Oskar Siwczynski, Kuba Kowalski, Maciej Tałaj, Krystian Kurzacz, Krzysztof Krawczyński, Jakub Kabziński, Albert Sosnowicz, Karol Klecha, Oleg Nocoń, Wiktor Bińkowski, Konrad Włodarczyk, Jakub Szczypior. W eliminacjach grali również Nikodem Kowalik, Oskar Świącik, Kacper Modelewski, Kajetan Wydmuch, Filip Tasarz i Bartek Bauer. Trenerzy: Andrzej Rogaczewski, Rafał Staśkiewicz i Dominik Szczypiór.
Na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku trwają prace w celu dostosowania obiektu do wymogów rozgrywek czwartoligowych. Zniwelowano wał między boiskami do poziomu płyty boiska. Zbudowano trybuny na 260, miejsc w tym również dla osób niepełnosprawnych. Ogrodzono boiska, sektor dla kibiców gości, dla których zarezerwowano 95. stanowisk. Zgodnie z licencją PZPN powstały nowe wiaty dla zawodników rezerwowych. Pierwszy etap najpilniejszych prac uzupełnił system nagłośnienia oraz oświetlenie zewnętrzne obiektu przy Sportowej. Koszt inwestycji wyniósł: 784 357,35 zł. W planach są prace związane z nawodnieniem boiska, jego oświetleniem oraz wykonaniem bieżni tartanowej wokół. Tutaj kłobucczanie liczą na wsparcie finansowe z Ministerstwa.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account