Boisko w Truskolasach

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Olimpia Truskolasy
Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego wywołała spore poruszenie w Truskolasach, miejscowości w której dorastali doskonale znani kibicom piłki nożnej Jakub Błaszczykowski i Jerzy Brzęczek. Sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Łukasza Schreibera bardzo zdziwiło, że w tak zasłużonej dla polskiej piłki nożnej miejscowości nie ma boiska z prawdziwego zdarzenia dla szkolenia młodzieży, ale niebawem to się zmieni.
Premier Mateusz Morawiecki publicznie zapowiedział rządowe dofinansowanie do budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem na placu przy szkole do której uczęszczali nasi reprezentanci Polski. Tym samym ruszył projekt, który zakłada dofinasowanie budów nowoczesnych obiektów sportowych w mniejszych miejscowościach, aby rozwijały się na nich talenty na miarę Błaszczykowskiego, Piątka czy Lewandowskiego. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 60 x 95 metrów wraz z oświetleniem potrwa 2-3 miesiące od rozstrzygnięcia przetargu. Obiekt ma kosztować ok. 2 milionów zł, połowę kosztów ma pokryć rząd, a drugą część dołoży Gmina. Projekt jest już gotowy, co można było zobaczyć na specjalnie przygotowanej wizualizacji i następnym krokiem będzie rozpisanie przetargu. 

- Jestem wzruszony i szczęśliwy, że tu w Truskulasach możemy zainicjować budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią, boiska które będzie służyło szkoleniu dzieci i młodzieży według najlepszych wzorców. Budowa takich obiektów to część szerszego programu certyfikowanych szkółek piłkarskich  – powiedział premier, Mateusz Morawiecki.
- Dla mnie jest to bardzo ważny dzień. Od 2010 roku starałem się zrealizować powstanie boiska, dokładnie tu, gdzie zaczynałem stawiać pierwsze kroki w piłce – mówił Jakub Błaszczykowski.
- Kuba nauczył nas, że walka do końca, dbanie i praca nad swoimi marzeniami przynosi efekt. Dlatego cieszę się, że możemy ogłosić mieszkańcom naszej Gminy, a szczególności Truskolas, że będzie takie boisko. Pierwsze w Gminie, pierwsze w Powiecie o takiej nawierzchni, które będzie dawało szansę na rozwój – stwierdził wójt Wręczycy Wielkiej, Tomasz Osiński.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account