Pożegnanie ze Skansenem

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Po raz ostatni kibice Rakowa będą mieli okazję obserwować zmagania swoich pupilów na obiekcie przy Limanowskiego, pieszczotliwie zwanym przez nich „Skansenem”. O godzinie 16:00. rozpocznie się mecz kontrolny Rakowa ze Skrą Częstochowa, a po nim odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny, a także strojów na sezon 2019/2020. Wszystko po to, by przed przebudową godnie pożegnać się z poczciwą „Limanką”.
Jak wszyscy dobrze wiemy, rundę jesienną sezonu 2019/2020 PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa będzie rozgrywał w Bełchatowie. W tym czasie przy Limanowskiego będą trwały prace budowlane. We wtorek został ogłoszony przetarg na przebudowę i rozbudowę stadionu Rakowa, który ma pomieścić 6 152 kibiców. Termin składania ofert lub wniosków upływa 19. sierpnia o godzinie 10.00.
Zakres prac obejmuje budowę nowej trybuny głównej z zapleczem sportowym i pełnym zadaszeniem (trybuna zachodnia) o pojemności 2461. miejsc, trybuny północnej na 500. miejsc, trybuny południowej, która ma pomieścić 1215. kibiców, przebudowę trybuny wschodniej wraz z budową zadaszenia o łącznej pojemności 1976. miejsc, budowę wieży telewizyjnej, pięciu stoisk gastronomicznych, sześciu punktów kasowych z pomieszczeniami ochrony, toalet (w tym dla osób niepełnosprawnych), obiektu zaplecza sportowego, przebudowę boiska głównego i treningowego (trawa naturalna, płyta podgrzewana), budowę ogrodzeń, dwóch telebimów wolnostojących, sześciu masztów flagowych, parkingów na 94. miejsca postojowe, schodów terenowych, murków oporowych, podziemnego zbiornika przeciwpożarowego, oświetlenia stadionu i systemu monitoringu.
Aby stadion przy Limanowskiego spełniał wymogi stawiane przez PZPN i spółkę Ekstraklasa S.A. w pierwszym rzędzie muszą powstać trybuny wschodnia i zachodnia, wieża TV, podgrzewana płyta boiska głównego, sanitariaty, punkty kasowe i wejścia dla kibiców od strony południowej.
Na te prace od momentu podpisania umowy, potencjalny wykonawca będzie miał 12.miesięcy, natomiast cała inwestycja ma zostać ukończona w 2021 roku, co zbiegnie się z obchodami Jubileuszu 100-lecia powstania klubu.
Piątek piłkarze Rakowa spędzą bardzo pracowicie. Do południa część zawodników rozegra o 11.00. sparing w Sosnowcu ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Zagłębiem. Po południu zaprezentują się częstochowskiej publiczności w starciu z lokalnym rywalem, Skrą, a po meczu odbędzie się uroczyste przedstawienie wszystkich zawodników „czerwono-niebieskich”, którzy będą walczyć na boiskach Ekstraklasy. Wystąpią oni w nowych strojach, w których będą zmagać się w rozgrywkach ligowych. Po oficjalnej ceremonii będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć z zawodnikami czy otrzymania autografów. Będzie to niepowtarzalna okazja, gdyż najbliższy mecz zostanie rozegrany przy Limanowskiego najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku. W imieniu klubu i zawodników zapraszamy wszystkich fanów na piątkowe spotkanie. Wstęp bezpłatny.
Dla kibiców przygotowuje się transport zorganizowany na mecze do Bełchatowa w cenie 10.złotych. Są już również w sprzedaży karnety na rundę jesienną. W tym roku zaplanowano dziesięć meczów w Bełchatowie, a ostatni zostanie rozegrany 14.grudnia z Górnikiem Zabrze.
 
cz-piłka.pl

Log in or create an account