Sukces częstochowianek w Gdańsku

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Podopieczne Szymona Mlynka w Gdańsku po trzech dniach zmagań przegrały w finale Pucharu Polski z aktualnie najlepszą drużyną w Polsce. Rywalizację w tej odmianie piłki nożnej rozpoczęły dwa lata temu na etapie eliminacji, w zeszłym roku zajęły siódme miejsce, by w tym walczyć w finale o cenne trofeum. Dziewczyny już zapowiadają srogi rewanż w Mistrzostwa Polski, do których awansowały w Gdańsku.
Po trzydniowej rywalizacji w pierwszym turnieju o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze w Gdańsku częstochowianki przegrały w finale z mistrzyniami Polski, Grembach Łódź. To nowe rozgrywki wprowadzone w tym roku przez Polski Związek Piłki Nożnej, były również eliminacjami do Mistrzostw Polski. Osiem najlepszych drużyn awansowało do turnieju o mistrzostwo kraju, który za miesiąc odbędzie się w Kołobrzegu. MVP turnieju została wybrana częstochowianka, Justyna Wójcik, która w całym turnieju zdobyła siedemnaście bramek. Oprócz niej wystąpiły: Ola Wachowska, Iwona Starczyk, Paulina Drapacz, Natalia Krawczyk, Oliwia Pająk, Dominika Małycha, Kamila Czaja i Renata Uchnast. Zespół prowadził Szymon Mlynek.
 
Po ośmiu sezonach spędzonych BV Cloppenburg, Agnieszka Winczo postanowiła zmienić klub i spróbować jeszcze raz swoich sił we Frauen Budeslidze, czyli w jednej z najsilniejszych żeńskich lig świata. Jej nowym klubem będzie SC Sand, gdzie będzie występować z Patrycją Balcerzak.
 
Zapadły decyzje w Podokręgu Lubliniec i ustalono, że z A-klasy spadają  Błękitni Herby, Żwirex Hadra oraz Sparta Tworóg. W związku degradacją Sparty Lubliniec z tej grupy rozgrywkowej relegowane muszą być rezerwy „biało-zielonych”, które z powodu problemów kadrowych prawdopodobnie nie przystąpią do rozgrywek B-klasy.
 
Z końcem czerwca po 2,5 roku funkcję trenera Unii Kalety przestał pełnić Jarosław Neumann. Zastąpił go Ireneusz Adamski z Warty Kamieńskie Młyny. Tam zespół objął Sebastian Golda
Swoją pracę w Sparcie Lubliniec zakończył Krzysztof Kubica, który ponownie obejmie zespół Ruchu Kochanowice. Jego obowiązki u spadkowicza przejął Piotr Bogacki z Akademii Sportowej Lubliniec.
 
Po czterech latach spędzonych w Rakowie Częstochowa, Adam Mesjasz opuszcza szeregi „czerwono-niebieskich”. Jego nowym klubem będzie Odra Opole. Wychowanek Ajaksu Częstochowa ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w Pogoni Siedlce.
 
Do drużyny trenera Marka Papszuna dołączył natomiast Michał Skóraś! To ósme wzmocnienie Rakowa przed nadchodzącym sezonem. Dziewiętnastolatek został wypożyczony na jeden sezon z Lecha Poznań. Jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie Zdrój, z którego przeszedł do Lecha Poznań. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ma na swoim koncie 31. występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Zagrał też w trzech meczach naszej kadry na zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata U20.
- Zwróciłem szczególną uwagę na Raków, grając w pierwszej lidze. Bardzo podoba mi się styl, który prezentuje cała drużyna, tym bardziej, że sam nie boję się grać piłką. Mam nadzieję, że będę wzmocnieniem dla zespołu. Pozycja wahadłowego nie jest mi obca, bo grałem na niej w drugiej drużynie Lecha Poznań. Będę dawał z siebie wszystko na każdej pozycji, na której wystawi mnie trener. W Poznaniu klub nie chciał hamować mojego rozwoju, stąd pojawił się pomysł wypożyczenia. Uznałem, że Raków będzie klubem, do którego chcę przejść. W ostatnim czasie nie próżnowałem, bo wraz z Lechem rozpocząłem okres przygotowawczy. Myślę, że będę dobrze przygotowany do ligi - powiedział Michał Skóraś.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account