Wisła popłynęła z Rakowem

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Raków Częstochowa - Wisła Płock
Po piątym meczu kontrolnych ekipa Rakowa nadal jest niepokonana i po raz czwarty wygrała swój pojedynek, tym razem z Wisłą Płock. Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna było to bardzo udane zakończenie drugiego okresu przygotowawczego. Przed nimi okres treningów w Częstochowie, a już za dwa tygodnie ruszą rozgrywki PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020!
Od pierwszego gwizdka stroną przeważającą byli częstochowianie, którzy bez respektu zmierzyli się z drużyną z Ekstraklasy, a ich gra mogła się naprawdę podobać. Swoje okazje mieli Patryk Kun i Tomáš Petrášek, ale ich nie wykorzystali. Dopiero idealne dośrodkowanie Jakuba Apolinarskiego w pole karne skutecznie wykończył Sebastian Musiolik i częstochowianie objęli prowadzenie. Po zmianie stron moment dekoncentracji w szeregach Rakowa wykorzystał Ricardinho, który pokonał świetnie dysponowanego w tym meczu Jakuba Szumskiego. Prowadzenie „czerwono-niebiescy” odzyskali za sprawą Felicio Brown Forbes, dla którego był to pierwszy gol dla Rakowa. Kilka minut później miał szansę na drugie trafienie, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka, lecz dobitka Macieja Domańskiego była już skuteczna. „Doman” pięknym strzałem w „samo okienko” ustalił wynik meczu.
- Raków dziś mnie niczym nie zaskoczył. Wiedziałem, że jest to bardzo dobra drużyna. Byli świetnie zorganizowani i wybiegani. Swoje walory potwierdzili w sparingu z nami. Mają trenera, który pracuje z nimi już ponad trzy lata i widać, że to procentuje. Zespół jest zgrany, zawodnicy świetnie się rozumieją. Zostaliśmy wypunktowani - stwierdził Leszek Ojrzyński.
- Wynik na pewno jest zadowalający, ale mamy jeszcze nad czym pracować i jest to proces, który z pewnością nigdy się nie zakończy. Sparing z Wisłą Płock był dla nas bardzo pożyteczny. Ważne było dla nas zwycięstwo oraz to, że jesteśmy skuteczni w meczach kontrolnych. Sobotni rywal pokazał nam także obszary, w których możemy się poprawić. Wbrew wynikowi, mamy jeszcze co robić w trakcie pozostałych dwóch tygodni okresu przygotowawczego - zapowiedział Marek Papszun.
Wisła Płock- Raków Częstochowa 1:4 (0:1)
Bramki:
0:1 38’Sebastian Musiolik
1:1 53’Ricardinho
1:2 71’Felicio Brown Forbes
1:3 78’Maciej Domański
1:4 83’Maciej Domański
Wisła Płock: 31.Bartłomiej Żynel - 26.Jakub Rzeźniczak, 18.Alan Uryga, 23.Jarosław Fojut (60’29.Riccardo Grym), 95.Patryk Stępiński - 27.Alen Stevanović, 9.Mateusz Szwoch, 8.Dominik Furman, 21.Ricardinho (87’4.Patryk Leszczyński), 10.Giorgi Merebaszwili - 16.Oskar Zawada. Trener: Leszek Ojrzyński.
Raków Częstochowa: Michał Gliwa (46’Jakub Szumski) - Arkadiusz Kasperkiewicz (46’Emir Azemović), Tomáš Petrášek (79’Arkadiusz Kasperkiewicz), Dawid Szymonowicz (70’Kamil Piątkowski) - Jakub Apolinarski (46’Michał Skóraś), Rusłan Babenko (36’Petr Schwarz), Igor Sapała (60’Rusłan Babenko, 79’Szymon Lewicki), Miłosz Szczepański (46’Andrija Luković), Bryan Nouvier (46’Maciej Domański), Patryk Kun (46’Piotr Malinowski) - Sebastian Musiolik (46’Felicio Brown Forbes). Trener: Marek Papszun.
Sędziował: Łukasz Szczech (Kobyłka)
Żółte kartki: Rzeźniczak, Zawada (Wisła).
Już w najbliższy piątek podopieczni Marka Papszuna zakończą rozgrywanie spotkań towarzyskich i będą się przygotowywać do pierwszego meczu z Koroną Kielce. W tym dniu Raków rozegra dwa pojedynki. Najpierw o godzinie 11:00. na Stadionie Ludowym, częstochowianie zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Następnie o godzinie 15:30. na głównej płycie stadionu przy Limanowskiego zmierzą się ze Skrą Częstochowa.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account