Nowak poszedł wyżej

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa
Napastnik Damian Nowak ze Skry Częstochowa został zawodnikiem Radomiaka Radom. Po trzy i pół roku spędzonym przy Loretańskiej dwudziestosiedmiolatek postanowił zmienić otoczenie i zasilić beniaminka pierwszej ligi, Radomiaka Radom. Podpisał on roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.
Przemysław Mońka po czterech latach tułaczki powrócił do Częstochowy i został nowym zawodnikiem drugoligowej Skry Częstochowa. „Monia” jest wychowankiem Liswarty Krzepice, z której przeniósł się do Rakowa. Po  dziewięciu latach gry w „czerwono-niebieskich” barwach przeniósł się do Gryfa Wejherowo, a później przez dwa sezony reprezentował Rozwój Katowice.
Razem z nim z Rozwoju Katowice przeszedł Damian Niedojad. Wychowanek Pogoni Pieszyce, później gracz Lechii Dzierżoniów w której grał z równolatkiem, Krzysztofem Piątkiem. Czy Damian pójdzie w ślady swojego dawnego kolegi z drużyny i wypłynie z „Lorety” na szerokie wody?.
Nowym - starym trenerem seniorów Warty Myszków został Sławomir Lamch, który zastąpił na tym stanowisku Karola Gałusa. Po dwóch latach spędzonych w Warcie postanowił on objąć stanowisko w Błękitnych Libidza.
Zespół Rakowa zasilił kolejny zawodnik. Jest nim Brown Forbes, dwudziestosiedmioletni napastnik, który urodził się w Berlinie, ale ma także obywatelstwo kostarykańskie. W poprzednich latach grał głównie w Rosji, reprezentując barwy m.in. Amkaru Perm, Anży Machaczkała i Arsienału Tuła. Ubiegły sezon spędził w Koronie Kielce. W 19 meczach w Ekstraklasie zdobył 3 bramki i zanotował jedną asystę. Zaliczył też jeden występ w rozgrywkach TOTOLOTEK Pucharu Polski. Brown Forbes ma na swoim koncie jeden występ w seniorskiej reprezentacji Kostaryki.
- Poprzedni rok spędziłem w Ekstraklasie. Chcę podzielić się moimi doświadczeniami z drużyną. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy dobry wynik w nadchodzącym sezonie. Jestem silnym i energicznym napastnikiem. Przychodzę do Rakowa, by zdobywać gole i kreować sytuacje dla całego zespołu. Wierzę, że strzelę kilka ważnych bramek, które pomogą naszej drużynie osiągnąć założone cele  - powiedział Brown Forbes.
Mateusz Zachara został nowym zawodnikiem słowackiego FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, beniaminka słowackiej ekstraklasy. Nowy klub wychowanka Rakowa w poprzednim sezonie w 30 spotkaniach zgromadził 61 punktów i wygrał rozgrywki tamtejszej drugiej ligi. „Zaki” w poprzednim sezonie w barwach Rakowa Częstochowa zagrał w siedmiu spotkaniach Fortuna I ligi.
Pożegnano Artura Lampa, który w Rakowie spędził pół życia w niemalże wszystkich drużynach RKS-u (grupy młodzieżowe, rezerwy, pierwsza drużyna). Do „czerwono-niebieskich” trafił w 1984 roku, był członkiem złotej drużyny Rakowa, która wygrała ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży 1985. W pierwszej drużynie w pojedynkach ligowych zadebiutował dopiero w sezonie 2002/03, gdy wrócił na Limanowskiego by wesprzeć drużynę składającą się głównie z juniorów, gdy nasz klub pod okiem śp. Zbyszka Dobosza podnosił się z ruin. Przez ostatnie lata był masażystą RKS Raków i teraz nadszedł czas pożegnania. Dzięki „Arbi” za wszystko, i powodzenia!
Na 10.sierpnia wyznaczono rozpoczęcie rozgrywek czwartej ligi. Nasze zespoły rozegrają swoje pojedynki na własnych obiektach. Znicz Kłobuck zagra ze spadkowiczem z Radzionkowa, porajanie z Unią Kosztowy, a rezerwy Rakowa będą podejmować siewierzan.
Artur Lenartowski, o którego powrocie w rodzinne strony było bardzo głośno, został piłkarzem Siarki Tarnobrzeg, z którą podpisał kontrakt do 2021 roku. Po Rakowie występował w Piaście Gliwice, Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko – Biała, Ruchu Chorzów, GKS –esie Bełchatów. Ostatnie dwa sezony spędził w Toruniu. Z Elaną awansował do drugiej ligi i w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczył o awans. Teraz pomoże spadkowiczowi z Tarnobrzega w powrocie do drugiej ligi.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account