Skra testuje i wygrywa

  • Published in News
W sobotę katowiczanie kończący zgrupowanie w Kamieniu rozegrali dwa sparingi. W pierwszym zremisowali w Dankowicach z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko – Biała. Dwie bramki dla Gieksy zdobył Daniel Rumin, były zawodnik Skry. W drugim rozegranym w rybnickim Kamieniu podopieczni Pawła Ściebury pokonali swojego ligowego rywala. Dla częstochowian, którzy treningi rozpoczęli w poniedziałek, był to pierwszy mecz kontrolny. Katowiczanie przygotowania rozpoczęli wcześniej i w minioną środę zagrali po raz pierwszy i zremisowali z 0:0 z GKS-em Tychy. Do południa w sobotę część ekipy zagrała w Dankowicach z Podbeskidziem Bielsko – Biała remisując 2:2 po bramkach byłego „Skrzaka”, Daniela Rumina, który w popołudniowym spotkaniu z dawnymi kolegami już nie wystąpił.
Skra po sporych zmianach kadrowych testuje nowych zawodników i trener częstochowian sprawdził dyspozycję czterech zawodników. Czy zdołali przekonać do siebie włodarzy klubu przekonamy się niebawem. Szansę gry otrzymała również młodzież, która ma być siłą napędową zespołu. Podopieczni Pawła Ściebury zagrali w swoim stylu. Katowiczanie napierali, ale nie potrafili zamienić swojej przewagi na bramkę. Uczynili to częstochowianie po szybkiej kontrze i celnym strzale Krzysztofa Napory.
– Zwycięstwo zawsze cieszy, ale oczywiście to tylko sparing. Generalnie jednak jesteśmy zadowoleni, bo biorąc pod uwagę, że było sporo młodzieży i zawodnicy testowani, to spodziewaliśmy się, że może to wyglądać gorzej – ocenił Paweł Ściebura.
W środę, 3.lipca, na „Lorecie” Skra zagra o godz. 17.00. z Reprezentacją Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych. W dalszych planach ma jeszcze pojedynki z RKS-em Radomsko, Rakowem, Stalą Brzeg i Górnikiem II Zabrze.
GKS Katowice - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 63’Krzysztof Napora
GKS Katowice: Szymon Frankowski (70’Tomasz Spałek) – Thomas Skiba, Arkadiusz Jędrych, Kamiński (80’Michał Gałecki), Adrian Frańczak – Testowany, Jakub Habusta, Patryk Grychtolik, Michał Gałecki (70’Miłosz Poloczek), Dominik Bronisławski – Bartosz Marchewka (65' Szymon Małecki). Trener: Rafał Górak.
Skra Częstochowa: (I połowa) Mikołaj Biegański - Konrad Gerega, Mariusz Holik, Adrian Błaszkiewicz, Oktawian Obuchowski, Dawid Niedbała, Adam Olejnik, Radosław Gołębiowski, Krzysztof Napora, Piotr Nocoń, Testowany.
(II połowa) Mateusz Kos - Testowany, Mariusz Holik, Adrian Błaszkiewicz, Testowany, Sebastian Rogala, Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Krzysztof Napora, Testowany, Testowany, Artur Kowalczyk, Adrian Żabik. Trener: Paweł Ściebura
 
cz-piłka.pl
 

Log in or create an account