Furnipol - zwycięzca

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Jurajski Ogólnopolski Turniej Szóstek Piłkarskich, Złoty Potok
XXIX Edycja Jurajskiego Ogólnopolskiego Turnieju szóstek piłkarskich o puchar Wójta gminy Janów za nami. Zwycięzcą tegorocznej edycji okazała się drużyna Furnipolu Częstochowa, która notorycznie podczas turniejów prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy i zawsze bije się o czołowe lokaty i tym razem mogli świętować zdobycie złotych medali, na które za całokształt swoich występów zdecydowanie zasłużyli - tym samym w imieniu organizatorów serdecznie GRATULUJEMY.
Wracając do turnieju udział wzięło 21 zespołów w większości z woj. Śląskiego oraz Małopolskiego. Drużyny zostały podzielone na 5 grup z których awans do fazy ćwierćfinałowej uzyskało aż 16 zespołów, co przy tym układzie było najdogodniejszym rozwiązaniem. Mecze grupowe przebiegły bez większych emocji i prawdziwe emocję rozpoczęły się od 1/8 ćwierćfinałów.
Na starcie spotkały się dwie bardzo mocne drużyny stawiane w roli faworytów o najwyższe lokaty, były to ekipy Furnipolu i Staropola. Po bardzo wyrównanym spotkaniu i końcowym remisowym wynikiem 1-1,mamy pierwszą serię rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy Furnipolu i to oni jako piersi meldują się w 1.
Kolejna para to mecz pomiędzy High Life a Szóstką Katowice, drużyna z Myszkowa wygrywa swoje spotkanie 4-1 i tym samym uzupełnia kolejną parę 1.
Następna para to White Devils kontra NFBA,w tym spotkaniu minimalnie lepsza młodzież z White i to oni awansują do kolejnej fazy.
W następnym spotkaniu spotkały się Nexx z Magną Tychy, tutaj również minimalnie lepszy Nexx i to oni mogą czekać na kolejnego rywala w dalszej fazie eliminacji.
W meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Somax Będzin, a Aldachem Szczekociny emocje trwały do ostatnich sekund, więcej zimnej krwi zachował Aldach wygrywając 2-1 tym samym zapewniając sobie awans do dalszego etapu.
Dalej spotkały się Maxi Limanowa i Eldorado Częstochowa, lepiej z tej konfrontacji wyszła drużyna z Limanowej wygrywając 4-2.
W konfrontacji pomiędzy Sengam Sport a KS. Złoty Potok zgodnie z oczekiwaniami wygrał Sengam w stosunku 6-2.
W ostatniej parze ćwierćfinału 1/8 spotkały się ekipy Salos Jaworzno i Zmarnowane Talenty, był to zdecydowanie najciekawszy mecz w tej fazie rozgrywek który dostarczył wielu emocji do samego końca. Ekipa Zmarnowanych w danym okresie grała w osłabieniu o dwóch zawodników mniej po 2 żółtych kartkach. Wynik zakończył się remisem 1-1 i kolejny konkurs rzutów karnych które lepiej wykonywali gracze Salosu, tym samym uzupełniając stawkę 1 .
W pierwszym parze 1 spotkały się High Life z Furnipolem, minimalnie lepszy team Furnipolu ,który po dwóch bramkach Sulińskiego i końcowym wyniku 2-1 melduje się jako pierwszy półfinalista.
Kolejny ćwierćfinał to Nexx i White Devils, z tej konfrontacji lepiej wyszli zawodnicy Nexxu wygrywając spotkanie 3-1 .
Następny mecz to spotkanie dwóch dobrych kumpli Sengam Sport i Aldach Szczekociny. Pierwsza bramka dla Sengamu wpadła już w 8. sekundzie spotkania i była to najszybsza bramka w całym turnieju.
Sengam wygrywa wysoko to spotkanie 5-1, chociaż trzeba podkreślić, że Aldach też miał swoje dogodne sytuację w tym spotkaniu i śmiało można stwierdzić, że wynik nie jest adekwatny do gry, po prostu Sengam to co miał, wykorzystał.
Ostatnia para ćwierćfinałowa to Maxi Limanowa i Salos Jaworzno. Przewaga w tym spotkaniu zdecydowanie należała do ekipy Salosu ale w ostatecznym rozrachunku brakowało wykończenia.
Natomiast Maxi wyprowadzało bardzo groźne kontry po których strzelili dwie bramki ostatecznie wygrywając spotkanie 2-1 i jako ostatni uzupełniają grono półfinalistów.
W pierwszym spotkaniu o wielki finał spotkały się dwie bardzo mocne drużyny Furnipol i Nexx.
Po bardzo ciekawym spotkaniu i dwóch trafieniach Dawida Niedbały i jednym Swatka, Nexx odpowiedział tylko jedną bramką Adrian Maciążka i mamy pierwszego finalistę.
Kolejna para półfinałowa to mecz Sengam z Maxi Limanowa, ekipa Sengamu zdecydowanie wygrywa to spotkanie powtarzając wynik z grupy gdzie również padł wynik 4-1.
Także mamy kolejny finał Sengamu i tym samym, ekipa ta po raz kolejny melduje się w finale turniejowych zmagań swojej turniejowej przygody.
W meczu o brąz lepszy okazał się zespól z Limanowej i to oni mogli cieszyć się z brązowych krążków.
W wielkim finale Furnipol zdecydowanie wygrywa z Sengamem po bramkach Niedbały oraz Suliego i może świętować swoje upragnione zwycięstwo. Jak to się mówi „do trzech razy sztuka” gdyż był to ich trzeci finał w naszych turniejach i tym razem się udało.
Na koniec w imieniu organizatora serdecznie dziękujemy drużynom za udział w naszym turnieju i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, a będzie to okrągły Jubileusz i 30-lecia tego turnieju, który jest jednym z najstarszych turniejów w Polsce.
Podziękowanie dla Wójta Gminy Janów, Pana Edwarda Moskalika.
Podziękowania również dla naszych partnerów i sponsorów, z którymi współpraca zawsze jest na najwyższym poziomie:
-Sengam Sport
-Polimerplast
-Urząd Marszałkowski Katowice
-Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej
-Sokis Janów
-sklep sportowy Football Factory Częstochowa
-Furnipol
-portal sportowy Futbol Jura, Lokalnapilka.pl, cz-pilka.pl, Astar.czest.pl www.turnieje.pro
-sportowa liga firm
-Skill Zone za ufundowane vouchery
-Festiwal Disco Dance Olsztyn za ufundowanie biletów na festiwal dla zwycięzców.
-Starostwo Powiatowe Częstochowa
-Paulina Klimek Fotografy
Klasyfikacja końcowa:
1. Furnipol Częstochowa
2. Sengam Sport/Polimerplast
3. Maxi Kebab Limanowa
4. Nexx Developer Team
Najlepszy zawodnik: Niedbała Dawid ( Furnipol)
Najlepszy strzelec: Trepka Bartosz (Maxi )
Najlepszy bramkarz: Chojnacki Sebastian ( Sengam )
Najlepszy obrońca: Wawoczny Mateusz ( Sengam )
Puchar Fair Play: Maxi Kebab Limanowa
 
cz-piłka.pl, foto: Paulina Klimek

Log in or create an account