Rewolucja kadrowa w Skrze

  • Published in News
Spore ruchy kadrowe w Skrze. Znicz Kłobuck reaktywuje rezerwy, które zagrają w B-klasie. Po Piaście Lubojna jest to drugi zespół, który postanowił przystąpić do rozgrywek. W Podokręgu Lubliniec w B-klasie po kilku latach przerwy zagra zespół z Gwoździan.
Spore ruchy kadrowe w Skrze. Znicz Kłobuck reaktywuje rezerwy, które zagrają w B-klasie. Po Piaście Lubojna jest to drugi zespół, który postanowił przystąpić do rozgrywek. W Podokręgu Lubliniec w B-klasie po kilku latach przerwy zagra zespół z Gwoździan.
Ruch Chorzów otrzymał licencję uprawniającą na grę w III lidze. Klub został jednak zobowiązany do spłaty do końca lipca zadłużeń. Komisja do spraw Licencji Klubowych przyznała „Niebieskim” licencję z nadzorem finansowym oraz terminem spłaty zobowiązań licencyjnych wyznaczonym na koniec lipca 2019 roku. Kilka klubów odetchnęło więc z ulgą, gdyż chorzowianom groziła degradacja do czwartej ligi, a to skutkowało by dodatkowymi przesunięciami w niższych ligach.
 
Damian Nowak rozpoczął treningi z Radomiakiem Radom, który wywalczył awans do pierwszej ligi i szuka wzmocnień. Najlepszemu strzelcowi Skry ostatnich rozgrywek w niedzielę kończy się kontrakt (w Częstochowie gra od 2016 roku) i wiele wskazuje na to, że 27-latek  zmieni barwy klubowe.
 
We wtorek przy Loretańskiej  odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie trening na boisku (w poniedziałek spotkali się w siłowni). Doszło też do ostatecznych decyzji w sprawie kontraktów kilku zawodników. I tak, wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostali Piotr Mastalerz i Adrian Musiał. Nie przedłużone zostaną, wygasające umowy z Karolem Tomczykiem, Sławomirem Ogłazą, Łukaszem Kowalczykiem i Sebastianem Siwkiem, który przebywa na testach w Ruchu Chorzów. Kończą się także wypożyczenia Łukasza Krzczuka, Michała Kiecy, Konrada Poprawy i Pawła Kaczmarczyka. Szeregi sztabu szkoleniowego Skry po dziesięciu latach opuścił Piotr Bański.
 
W sobotę Skra zagra pierwszy mecz sparingowy, w Kamieniu jej rywalem będzie GKS Katowice. Być może w tym spotkaniu zagrają nowi piłkarze, którzy mają dołączyć do kadry seniorów.
Pierwsze mecze ligowe odbędą się w weekend 27-28 lipca. Skra zagra z beniaminkiem Legionovią Legionowo. Premierowy pojedynek w Częstochowie odbędzie się 3. sierpnia, a rywalem Skry będzie spadkowicz z I ligi – Garbarnia Kraków. Zespoły zaczną sezon intensywnie, do końca sierpnia odbędzie się aż siedem kolejek. Pierwsza runda zakończy się 9. listopada, ale potem odbędą się jeszcze trzy kolejki rundy rewanżowej. Jesień zespół Pawła Ściebury zakończy 30. listopada, gdy podejmować będzie rezerwy Lecha Poznań.
 
Artur Pląskowski, wychowanek Liswarty Krzepice,  został nowym zawodnikiem drugoligowej Stali Rzeszów. Piłkarz związał się z klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. W poprzednim sezonie 27-latek reprezentował Podhale Nowy Targ, w którym rozegrał 33.spotkania i strzelił osiem bramek.
 
Jakub Juszczyk, wychowanek KS Olkusz, został trenerem Gromu Miedźno. Wcześniej występował w Orle Kiedrzyn, Zawiszy Pajęczno i ostatnio w Zniczu Kłobuck, gdzie wolną rękę w wyborze klubu dostali Krzysztof Łazowski i Miłosz Bielecki.
 
Trenerem grup młodzieżowych Znicza został Dominik Szczypiór, który w Kamyku prowadził orlików(2008,2009), żaków (2010,2011,2012) oraz młodzików( 2006,2007,2008).
W związku z planami utworzenia drugiego zespołu Znicz Kłobuck oraz zgłoszeniu go do oficjalnych rozgrywek piłkarskich uruchomiono nabór zawodników.
Wszelkich informacji udzielają prezes, Daniel Zalski tel. 668 563 889 oraz trener, Andrzej Rogaczewski tel. 606 761 554
Od początku sezonu 2019/20 w rozgrywkach klasy B występować będzie druga drużyna Znicz Kłobuck złożona z kilku doświadczonych zawodników i przede wszystkim głównie z wychowanków naszego klubu. Powstanie drużyny rezerw będzie jednocześnie szansą regularnych występów dla niektórych zawodników z pierwszej drużyny, którzy zagraliby w mniejszym wymiarze czasowym w IV lidze. B-klasowa drużyna w planie ma awans w najbliższych trzech latach do ligi okręgowej, a przede wszystkim aby rezerwy Znicza mogły pozwolić rozwijać się grupom młodzieżowym oraz pierwszej drużynie. Powrót do gry zadeklarowało już kilku zawodników, którzy występowali w drużynach seniorskich. Tę grupę uzupełniać będzie znaczna część młodszych zawodników drużyny Znicz U-15, którzy są w większości wychowankami klubu lub oddanymi kibicami, a z różnych przyczyn nie są w stanie regularnie trenować z pierwszą drużyną. Nad realizacją projektu „Znicz II – reaktywacja” czuwa prezes klubu, Daniel Zalski oraz zarząd klubu.
 
Z końcem czerwca wygasła współpraca Sparty Lubliniec z trenerem Krzysztofem Kubicą.
 
W Śląsku Koszęcin buty na kołkach zawiesili doświadczeni Maciej Nowakowski i Mateusz Pietrzyk.
 
Po przegraniu rywalizacji o pozostanie w A-klasie z funkcji prezesa Alkasu Aleksandria postanowił zrezygnować Sławomir Urbańczyk, a  z prowadzenia zespołu trener Grzegorz Lelonek.
 
cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account