Z Třincem po trzy

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Raków Częstochowa - FK Fotbal Třinec
W rozegranym w środę, 26.czerwca w Częstochowie spotkaniu towarzyskim - beniaminek PKO Bank Polski Ekstraklasy (bo tak będą się oficjalnie nazywać rozgrywki w tym sezonie) Raków zremisował przed własną publicznością z dziesiątą drużyną czeskiej drugiej ligi, Fotbalem Třinec.
Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Marka Papszuna, którzy co rusz nękali bramkę Czechów. Okazję na strzelenie gola mieli m.in. Petr Schwarz i Tomáš Petrášek. Wynik spotkania otworzył Sebastian Musiolik, który wykorzystał błąd bramkarza gości, odebrał mu piłkę i z bliskiej odległości posłał futbolówkę do bramki. Nasz zespół jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. W polu karnym gości faulowany był Piotr Malinowski. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Domański i pewnym uderzeniem wyprowadził Raków na dwubramkowe prowadzenie. Była to jego pierwsza bramka z „wapna” w „czerwono-niebieskich” barwach. W poprzednich zespołach jak mówi, był etatowym egzekutorem jedenastek. Po zmianie stron dużo lepiej zaprezentowali się przyjezdni i starcie w „afrykańskich” warunkach zakończyło się podziałem punktów dzięki premierowemu trafieniu francuskiego nabytku, Bryana Nouvier.
- Mamy jeszcze sporo do poprawy, bo są nowi zawodnicy i muszą się wkomponować w zespół, przyswoić pewne rzeczy. Strzelec bramki, Bryan Nouvier,  zaprezentował się bardzo dobrze, dobry zawodnik, dobrze wyszkolony techniczne. Ma jeszcze pewne rezerwy do przyswojenia i do dostosowania się do naszego stylu gry – powiedział Arkadiusz Kasperkiewicz. 
- Pogoda nie pomagała nam dzisiaj w grze. Popełniłem błąd przy jednej ze straconych  bramek, ale błędy się zdarzają. Trzeba wyciągnąć wnioski z tego i walczyć dalej – mówił nowy nabytek Rakowa, Kamil Piątkowski.

RKS Raków Częstochowa - FK Fotbal Třinec 3:3 (2:0)
Bramki:
 1:0 35’Sebastian Musiolik
 2:0 45’Maciej Domański (karny)
 2:1 49’Filip Kubala
 2:2 77’Filip Kubala
 2:3 80’Lukáš Hapal
 3:3 82’Bryan Nouvier
RKS Raków Częstochowa: (I połowa) Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomáš Petrášek, Kamil Piątkowski (25’Dawid Szymonowicz), Piotr Malinowski, Petr Schwarz (30’Patryk Kun), Igor Sapała, Jakub Apolinarski (30’Rusłan Babenko), Maciej Domański, Andrija Luković, Sebastian Musiolik.
(II połowa) Michał Gliwa (60’Jakub Górski) - Tomáš Petrášek (75’Arkadiusz Kasperkiewicz), Dawid Szymonowicz, Kamil Piątkowski, Patryk Kun, Rusłan Babenko, Igor Sapała (60’Jakub Apolinarski), Piotr Malinowski (60’Petr Schwarz), Danian Pawłas, Bryan Nouvier, Szymon Lewicki. Trener: Marek Papszun.
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška – Tomáš Omasta, Ondřej Kušnír, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín, Luis Arroyo, Richard Vaněk, David Machalík, Filip Kubala, Martin Janošík, Matěj Schwendt. Ponadto zagrali: Martin Samiec, Stanislav Potůček, Lukáš Cienciala, Lukáš Hapal, Denis Nieslanik. Trener: Svatopluk Habanec
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów: 200.
W najbliższą sobotę, 29.czerwca o godzinie 11:00, drużyna pod wodzą Marka Papszuna zmierzy się przed własną publicznością z dwunastą drużyną Fortuna Ligi (najwyższa klasa rozgrywkowa w Czechach) - SFC Opava. Zawodnikiem tego zespołu jest od niedawna były piłkarz Rakowa, Karol Mondek. Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie MSP „Raków” i wstęp na nie jest wolny. Po meczu zawodnicy Rakowa udadzą się na kolejny obóz przygotowawczy, tym razem do Warki.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account