W Lublinieckim prawie wakacje

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Lubliniec
Zakończyły się rozgrywki w Podokręgu Lubliniec. Awans do Ligi Okręgowej wywalczyła Jedność Boronów, a do A-klasy reprezentanci Gminy Pawonków – Orzeł i Unia. Do A-klasy spadły aż trzy zespoły Orła Psary/Babienica, Warty Kamieńskie Młyny i co jest największą niespodzianką, Sparty Lubliniec. Spowoduje to degradację do B-klasy czterech zespołów, co skutkuje powiększeniem jej do czternastu drużyn. Może do tego zestawu dojść reaktywowana drużyna z Gwoździan, czyli czwarty przedstawiciel Gminy Pawonków. Na wiążące decyzje musimy jednak poczekać, gdyż w B-klasie może się znaleźć również rezerwowy zespół Sparty. 
Płomień Przystajń - Promień Glinica 1:1 (1:1)
Piłkarze Promienia chcąc zachować trzecie miejsce na podium musieli przynajmniej zremisować na trudnym ternie Przystajni i cel osiągnęli. Po dwóch kwadransach gry Jacek Główka dał przyjezdnym prowadzenie, ale gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu po trafieniu Roberta Wiśniewskiego. Ostatnie osiem minut gliniczanie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Marcina Maklesa, ale wynik nie uległ już zmianie.
Śląsk Koszęcin - LKS Sieraków Śląski 3:1 (2:0)
Śląsk w rundzie wiosennej prezentował się bardzo dobrze, co potwierdził w pojedynku z wyżej notowanym rywalem, który wygrał sześć ostatnich meczów. Wynik w szóstej minucie otworzył Denis Dobros i ten sam zawodnik tuż przed gwizdkiem ustalił wynik rywalizacji. Jedno trafienie zdobył Jakub Pyrek, a dla gości Marcin Wiechoczek. Wraz z zakończeniem sezonu buty na kołkach postanowili zawiesić Maciej Nowakowski i Mateusz Pietrzyk co będzie dużym osłabieniem dla koszęcinian.
Błękitni Herby - Pokój Sadów 4:7 (2:4)
Wprawdzie herbianie nie mogli poprawić swojej pozycji w tabeli, ale stworzyli z piłkarzami Pokoju doskonałe widowisko pełne emocji i bramek. Królem polowania w Herbach okazał się Daniel Nowak, Który pięciokrotnie trafił do bramki gospodarzy, pozostałe gole dołożyli Patryk Jureczko i Szymon Kaczmarek. Miejscowi, którzy przez godzinę musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sebastiana Lange, odpowiedzieli bramkami Jarosława Janika, Daniela Beim, Adriana Cieślaka i Paweła Pluty. Sadowianie zajęli dobre, piąte miejsce, natomiast Błękitni prawdopodobnie będą musieli opuścić szeregi A-klasy.
Mechanik Kochcice - Ruch Kochanowice 4:2 (2:0)
Derby zdominowali gospodarze, którzy po bramkach Dariusza Mizery, Bartosza Danielczoka, Grzegorza Kaziora i Jakub Kocyba po godzinie gry mieli już wszystko ustawione. Skorzystali z tego goście, którzy w końcówce meczu po golach Maćka Cebuli i grającego trenera, Tomasza Hanszla zmniejszyli rozmiary porażki.
Jedność Boronów - Sparta II Lubliniec 7:1 (4:1)
Lider bez problemów pokonał rezerwy Sparty. Sprawę awansu do Ligi Okręgowej rozwiązał już wcześniej wygrywając z Ruchem Kochanowice. Po kwadransie gry gospodarze zaakcentowali swoją przewagę bramką Karola Ślęzoka. Pozostałe zdobyli Kacper Dodat, który dwukrotnie pokonał Mateusza Saflika oraz Mariusz Kucharczyk, Damian Michna, Michał Bełkot i Krzysztof Kowalikowski z karnego. Goście honorowe i prawdopodobnie pożegnalne z A-klasą trafienie zaliczyli za sprawą Mateusza Michalaka.
LKS Hadra - Huragan Jezioro 5:3 (4:1)
Hadra na pożegnanie z A-klasą odniosła trzecie zwycięstwo. W pojedynku spadkowiczów lepsi okazali się gospodarze, którzy silną ekipą przystąpili do tego prestiżowego starcia. Po dwie bramki zdobyli Sylwester Seliga i Tomasz Borek oraz Łukasz Praszczyk strzelając gola do „szatni”. Wynik otworzył Jarosław Szymanek, a po zmianie stron rozmiary porażki zmniejszył Wojciech Łebek.
Liswarta Lisów - Sparta Tworóg (nie odbył się, goście nie dotarli do Lisowa)
 
Płomień Borowe - Rybak Ciasna 4:5 (0:3)
Kibice na boisku w Golcach obejrzeli ciekawy i emocjonujący pojedynek zakończony dziewięcioma bramkami. Decydujące gole padły w doliczonym czasie gry. Goście objęli prowadzenie po strzałach Adama Świercoka, Mikołaja Pradeloka i samobójczym Wojciecha Toporka. Marcin Ćwielong i Patryk Paruzel zmniejszyli rozmiary porażki, ale Dawid Przonka utrzymał prowadzenie gości. Wynik zamknął w  Dawid Szewczyk, a na wyrównanie zabrakło już czasu.
Dragon Rusinowice - Victoria Strzebiń 3:0 (2:0)
Bez względu na wynik meczu Victoria obroniła miejsce na najniższym stopniu podium, „Smoki” musiały zadowolić się dziewiątą lokatą. Trzy bramki w tym pojedynku zdobył  Przemysław Mandla co pozwoliło jego zespołowi zrewanżować się za porażkę z rundy jesiennej.
Unia Lubecko - Płomień Łagiewniki Wielkie 4:1 (3:1)
Unia Lubecko wygrywając z Płomieniem uplasowała się na czwartej lokacie, co jest sporym sukcesem po premierowym sezonie, w którym zajęli jedenaste miejsce. Unia nie posiadając własnego obiektu musi korzystać z uprzejmości Płomienia właśnie i to nie ułatwiało zwycięstwa. Dawid Skubała dał „gościom” prowadzenie, ale lubeczanie szybko odrobili straty. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Strzoda i trzykrotnie Arkadiusz Serwatka.
Orzeł Pawonków - Unia Lisowice 3:2 (1:2)
Można rzec mecz kolejki, a nawet sezonu, dodatkowo derbowy i to wszystko było gwarantem wielkich emocji. Pojedynek lidera z wiceliderem, czyli zespołów, które wywalczyły awans do A-klasy. Orzeł po sezonie, a Lisowice po dwóch spędzonych w B-klasie wracają do wyższej klasy rozgrywkowej. Goście w pierwszej odsłonie objęli prowadzenie po dwóch golach Łukasza Sobalskiego, kontaktowego z rzutu karnego strzelił Daniel Janik. Po zmianie stron Dawid Wypych i Patryk Kaczmarzyk zapewnili zwycięstwo podopiecznym Szymona Mlynka i zapewnili miano drużyny niepokonanej na swoim obiekcie. Lisowiczanie po czternastu meczach z rzędu bez porażki zeszli z boiska pokonani.
LKS Wierzbie - Promień II Glinica 4:0
Gliniczanie pojawili się w Wierzbie w ośmioosobowym składzie. Po strzeleniu przez Sebastiana Mroczka w 37.minucie czwartej bramki screczowali  i zeszli z boiska. Wcześniej Marcina Wieczorka pokonali Paweł Janiczek i dwukrotnie Sebastian Hindera.
Tajfun Harbułtowice - Zieloni Zborowskie 3:1 (1:0) (awansem, 31 marca)
Patryk Sowa, Wojciech Krawczyk, Marek Imiołczyk – Mateusz Seget

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account