Zwycięstwo Rakowa na początek

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Stal Mielec - Raków Częstochowa
Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w podmieleckiej Woli Chorzelowskiej, piłkarze Rakowa rozegrali mecz kontrolny ze Stalą Mielec. Trener Marek Papszun sprawdził nowe nabytki „czerwono – niebieskich” i był zadowolony z ich postawy.
Do Rakowa w letnim okienku transferowym trafili Kamil Piątkowski, Andrija Luković, Rusłan Babenko, Emir Azemović, Dawid Szymonowicz i Bryan Nouvier. Kontrakty z klubem przedłużyli Sebastian Musiolik i Piotr Malinowski, a z wypożyczenia z Kotwicy Kołobrzeg powrócił Jakub Górski.
Nowe nabytki Rakowa zaprezentowały się bardzo dobrze. Z pozytywnej strony pokazał się Dawid Szymonowicz, Bryan Nouvier już w pierwszych minutach mógł wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek sam na sam z Damianem Primelem. Swoje premierowe trafienia zaliczyli Jakub Apolinarski i debiutujący Emir Azemović, który wykończył akcję Andrija Lukovicia.
- Pochwała dla Emira należy się za to, że zdobył gola, będąc obrońcą. Zawsze stawiamy plus przy obrońcy, jeżeli jest skuteczny w ofensywie. Przykłady Tomasa Petraska i Andrzeja Niewulisa pokazują, że są oni renomowanymi piłkarzami dlatego, że oprócz pewnej postawy w defensywie, dają zespołowi wartość dodaną w ataku – komplementował debiutującego w Rakowie Czarnogórca, Marek Papszun.
Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki:
0:1 10’Szymon Lewicki
0:2 46’Jakub Apolinarski
0:3 88’Emir Azemović
Stal Mielec: Damian Primel (46’Seweryn Kiełpin) - Paweł Olszewski, Wojciech Lisowski (46’Jan Kozłowski), Lukáš Bielák, Krystian Getinger (kpt) - Łukasz Janoszka (46’Davi), Maciej Urbańczyk (46’Grzegorz Tomasiewicz), Josip Šoljić, Bartosz Nowak, Andreja Prokić (46’Leândro) - Adrian Paluchowski (62’Bartosz Bajorek). Grali także: Łukasz Seweryn, Adam Kramarz. Trener: Artur Skowronek.
Raków Częstochowa: Michał Gliwa (56’Jakub Górski) - Kamil Piątkowski (46’Emir Azemović), Tomáš Petrášek (kpt) (56’Arkadiusz Kasperkiewicz), Arkadiusz Kasperkiewicz (18’Dawid Szymonowicz) - Daniel Bartl (46’Jakub Apolinarski), Petr Schwarz (46’Rusłan Babenko), Igor Sapała (56’Krystian Ślęzak), Maciej Domański (56’Danian Pawłas), Bryan Nouvier (46’Andrija Luković), Patryk Kun (46’Piotr Malinowski) - Szymon Lewicki (46’Sebastian Musiolik). Trener: Marek Papszun.
Sędziował: Marek Pająk (Mielec).
Widzów: 100.
- Ocena dzisiejszego spotkania jak na ten moment - bardzo dobra. Rozegraliśmy pierwszy letni sparing, w którym zagrało sześciu nowych zawodników. Trzeba być z tego zadowolonym. Przede wszystkim bardzo skutecznie zagraliśmy w defensywie, gdzie rywale nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji. My natomiast strzeliliśmy trzy bramki i stworzyliśmy jeszcze pięć sytuacji aby zdobyć kolejne gole. Byliśmy skuteczni zarówno w defensywie jak i w ofensywie i to cieszy – podsumował Marek Papszun.
- Nie ma sensu na tę chwilę abym personalnie ocenił mój zespół. Na tle bardzo dobrego przeciwnika mogliśmy sprawdzić naszą młodzież z Akademii. Dla nas jest to największy pozytyw z tego sparingu. Wiemy też w którym miejscu jesteśmy – ocenił Artur Skowronek.
W przyszłym tygodniu Raków rozegra dwa kolejne mecze towarzyskie, które odbędą się w Częstochowie. W środę, 26.czerwca, rywalem będzie dziewiąta drużyna ubiegłego sezonu w drugiej lidze czeskiej - FK Fotbal Třinec. Trzy dni później kibice będą mogli zobaczyć w składzie czeskiego ekstraklasowca z Opavy Karola Mondka, byłego zawodnika Rakowa. Pierwszy mecz o ligowe punkty zostanie rozegrany w sobotę, 20.lipca, o godzinie 15.00. w Bełchatowie z Koroną Kielce.
 
cz-piłka.pl, foto: Grzegorz Przygodziński

Log in or create an account