Kto szósty?

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Liga Okręgowa
Do grona spadkowiczów dołączy jeszcze jeden zespół z trójki Unia Kalety, Warta Mstów i Sparta Lubliniec. Przypomnijmy, że L.O. pożegnały się już Olimpia Huta Stara, Orzeł Psary/Babienica, Orzeł Kiedrzyn, Warta Kamieńskie Młyny i Lotnik Kościelec. Awans bez większych problemów wywalczyli piłkarze Znicza Kłobuck, którzy oficjalnie promocję będą świętować w Kościelcu.
Gmina Kłomnice - Unia Kalety 3:2 (1:1)
Bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o utrzymanie. Po tym zwycięstwie kłomniczanie mają już zapewniony byt w „Okręgówce” . Po tej porażce sytuacja Unii jest chyba najgorsza ze wszystkich zespołów zagrożonych spadkiem. W ostatnim meczu zagrają ze spadkowiczem z Huty Starej, ale podopieczni Łukasza Wlazło łatwo punktów nie oddadzą. Poza tym muszą jeszcze liczyć na potknięcie któregoś z zagrożonych rywali. W Kłomnicach pierwsza odsłona zakończyła się remisem po bramkach Mateusza Perlińskiego i Pawła Bżdzion. Po zmianie stron Piotr Borowiecki dwukrotnie zaskoczył Mateusza Pyka i zapewnił kłomniczanom cenne trzy punkty.
Olimpia Truskolasy - Lotnik Kościelec 2:2 (1:1)
Oba zespoły mając już ustaloną przyszłość na następny sezon zagrały dobry mecz z wieloma bramkami. Pierwszą strzelił już w ósmej minucie Michał Gawron, a wyrównał jeszcze przed przerwą Paweł Mardosz. Po zmianie stron Marcin Zalewski na kwadrans przed końcem pojedynku wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale kilka minut później Marek Juszczyk doprowadził do remisu i podziału punktów. Lotnik na pożegnanie z L.O. zagra u siebie ze Zniczem Kłobuck, który oficjalnie będzie świętować awans do czwartej ligi. Olimpia zagra z zespołem Pogoni Kamyk.
Sparta Lubliniec - Piast Przyrów 6:0 (2:0)
Zagrożona spadkiem Sparta wysoko pokonała Piasta, ale jeszcze w starciu ze zdegradowaną już Wartą Kamieńskie Młyny musi zdobyć punkty by myśleć o przyszłych rozgrywkach w Lidze Okręgowej. Doskonałą dyspozycją strzelecką popisał się Damian Kosiński zdobywca czterech goli, a po jednym dołożyli Roland Skolik i Piotr Krawczyk. Piast zakończy rozgrywki w przyrowskich „Brzózkach” ze Stradomiem, który również zapewnił już sobie ligowy byt.
Znicz Kłobuck - Orzeł Psary/Babienica 5:2 (4:1)
Znicz zadał ostatnie „pchnięcie” Orłowi i pozbawił go statusu drużyny „Okręgówki”. Goście pojawili się w Kłobucku w jedenastu i nie mieli większych szans w starciu z czwartoligowcem. To jednak podopieczni Adama Młynka otworzyli wynik po celnym trafieniu Krzysztofa Glafika, ale Mariusz Pawelec i dwukrotnie Dawid Korczak zapewnili gospodarzom wysokie prowadzenie. Po zmianie stron ponownie przyjezdni zaskoczyli Piotra Węzika po strzale Jakuba Matyla. Pod koniec pojedynku Maciej Wolski zdobył swoją czterdziestą bramkę w tych rozgrywkach i zamknął wynik. W sobotę Znicz będzie świętować awans w Kościelcu, gdzie wybiera się spora grupa kłobuckich kibiców. Sympatycy Lotnika są zmuszeni przełknąć gorzką pigułkę degradacji. Orzeł zmierzy się u siebie z Gminą Kłomnice.
KS Panki - Pogoń Kamyk 0:3 (0:1)
Po słabym meczu w wykonaniu gospodarzy piłkarze Pogoni odnieśli cenne zwycięstwo. Bramki zdobyli Sławomir Zając, Filip Ziomek i Mateusz Wojciechowski. Szansę na honorowe trafienie zaprzepaścił Tomasz Pasieka, który nie wykorzystał rzutu karnego. Kamyczanie kropkę nad „i” postawią w meczu z Olimpią Truskolasy, która ma punkt więcej o Pogoni i już spokojne wakacje . Pankowianie wyjadą do Mstowa, którego Warta będzie chciała zapewnić sobie w ostatnim meczu punkty i pozostanie w lidze.
MLKS Woźniki - Warta Kamieńskie Młyny 7:2 (3:0)
Przegrana w Woźnikach spowodowała spadek Warty do A-Klasy Lublinieckiej. Piłkarze z Kamieńskich Młynów podzielili więc los Orła Psary/Babienica. Gospodarze urządzili sobie popis strzelecki a po dwie bramki zdobyli Krzysztof Kowalski, Wiktor Najder i Radosław Paliga, a jedną dołożył Wojciech Famuła. Dla gości trafili Maksym Brezdeniuk i Sebastian Janecki. Woźniczanie na ostatni mecz udadzą się do Częstochowy, gdzie zmierzą się z Orłem Kiedrzyn. Warta będzie gościć Spartę Lubliniec, której dalsze losy mogą się rozstrzygnąć w Kamieńskich Młynach.
Liswarta Krzepice - Orzeł Kiedrzyn 0:2 (0:1)
Kiedrzynianie nic sobie nie robią z degradacji i tradycyjnie grają ambitnie w każdym meczu. Zrewanżowali się piłkarzom Liswarty za porażkę w rundzie jesiennej w Częstochowie. Zaliczyli również kolejny awans w tabeli, ale szkoda, że tak późno. Kibice Orła mają nadzieję na szybki powrót do „Okręgówki”. Dwie bramki dla nich zdobył będący ostatnio w doskonałej formie strzeleckiej Miłosz Socha. Krzepiczanie mają do rozegrania jeszcze jeden, wyjazdowy pojedynek w Golcach. Orzeł zmierzy się przy Starzyńskiego z Woźnikami, które walczą o miejsce na podium, ale również z nimi kiedrzynianie mają do wyrównania rachunki za mecz z rundy jesiennej.
Stradom Częstochowa - Warta Mstów 2:1 (2:0)
Stradomianie po dość trudnym dla nich okresie teraz mogą spokojnie pomyśleć o wakacjach, a przed nimi ostatni pojedynek z sąsiadującym w tabeli Piastem Przyrów. W pojedynku z Wartą wykazali swoją wyższość, którą udokumentował dwukrotnie Dawid Nabiałek. Piłkarzy Prometeusza Morawiaka, którzy przyjechali w mocno okrojonym składzie, stać było tylko na honorowego gola w doliczonym czasie gry po strzale Ernesta Mazanka. Przed Wartą bardzo ważny pojedynek z Pankami, który zostanie rozegrany w piątek w Mstowie i zadecyduje o dalszym losie mstowian w Lidze Okręgowej.
Olimpia Huta Stara - Amator Golce 2:2 (1:2)
Rozegrany awansem pojedynek zakończył się podziałem punktów. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Paweł Kowalczyk, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Kamil Suliński, a gości na prowadzenie wyprowadził Michał Wróblewski. Tuż po przerwie wyrównał Łukasz Wlazło. Był to pożegnalny pojedynek w Lidze Okręgowej piłkarzy Olimpii przed własną publicznością. Ostatni zagrają w Kaletach z broniącą się jeszcze przed spadkiem Unią. Walczący o miejsce na podium Amator podejmie u siebie w sobotę Liswartę Krzepice.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account