Myszków i Żarki zdegradowane

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Polonia Poraj, Czwarta liga
Niestety dwa nasze zespoły nie utrzymały się w czwartej lidze i przyszłe rozgrywki będą kontynuować na boiskach Ligi Okręgowej. Na ich miejsce pojawi się Znicz Kłobuck, który mamy nadzieję szybko odnajdzie się w nowej rzeczywistości i  będzie kontynuował swoją doskonałą passę.
Raków II Częstochowa - Zieloni Żarki 7:1 (1:1)
Trener Tomasz Kuźma mając przed meczem z Zielonymi ustabilizowaną sytuację w tabeli mógł desygnować do boju zawodników, którzy do tej pory mieli mniejsze możliwości zaprezentowania się na boisku i nie zawiedli go wywiązując się z tej próby bardzo dobrze. Popis strzelecki zaprezentował dziewiętnastolatek, Oskar Januszewski, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Dwa razy uczynił to Jakub Bator, a jednego gola dołożył Krystian Ślęzak. Honorowego gola dla gości zdobył Bartosz Gliński. Rezerwy Rakowa ostatecznie zakończyły rywalizację na dziesiątym miejscu, a żarczanie w przyszłym sezonie zagrają na boiskach Ligi Okręgowej.
Bramki:
1:0 31’ Jakub Bator
1:1 41’Bartosz Gliński
2:1 50’Oskar Januszewski
3:1 55’Krystian Ślęzak
4:1 59’Oskar Januszewski
5:1 79’Oskar Januszewski
6:1 85’Jakub Bator
7:1 88’Oskar Januszewski
Raków II Częstochowa: 1.Dawid Sztekler (46’12.Jakub Mądrzyk), 3.Michał Zębik (46’13.Dawid Jargosz), 4.Bartosz Chłód (46’29.Mateusz Kaczmarek), 9.Filip Głasek (60’14.Adrian Krysik), 6.Adrian Bajkiewicz (70’5.Dawid Błasik), 11.Krystian Ślęzak (60’19.Kamil Chiliński), 8.Bartosz Waśkiewicz, 7.Jakub Bator, 10.Oskar Januszewski, 18.Oskar Krzyżak, 17.Michał Kobyłkiewicz (70’2.Jakub Budnicki). Trener: Tomasz Kuźma.
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 20.Wiktor Gordel, 14.Jan Gładysz, 19.Jakub Juzoń, 22.Kajetan Sikora, 10.Bartosz Zachara, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 27.Kamil Kurpios, 7.Mateusz Niedbała (57’15.Daniel Lipiński), 23.Dawid Skrzypczyk. Trener: Karol Pilis.
Rezerwowy: 5.Przemysław Cichor.
Sędziowali: Marcin Miśta, Mariusz Gorczyca, Zbigniew Molenda.
Żółta kartka: Garcarz (Żarki)
 
Gwarek Ornontowice - Polonia Poraj 2:1 (0:1)
Po zapewnieniu sobie pozostania w czwartej lidze porajanie zaliczyli czarną serię pięciu pechowych porażek z rzędu. Ostatecznie wylądowali na siódmej lokacie, mając wcześniej szansę na podium. Gospodarzom bardzo zależało na sukcesie, gdyż ósme miejsce zapewniało im nagrodę pieniężną od władz samorządowych. Porajanie nie zamierzali jednak ułatwiać zadania miejscowym, a Eryk  Krupa wykorzystując rzut karny dał im prowadzenie. Przed przerwą bliski podwyższenia wyniku był Mateusz Piątkowski. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę i udokumentowali ją dwiema bramkami godnie czcząc pożegnalny występ Krzysztofa Ferensztaina, byłego zawodnika między innymi Sparty Lubliniec.
Bramki:
0:1 13’Eryk Krupa (karny)
1:1 58’Tomasz Kasprzyk
2:1 69’Filip Maziarz
Polonia Poraj: Kępka - Płatkowski, Góralczyk, Piwiński, Krupa - Mielczarek, Kaziszyn (77’Konieczko), Pawłowski, Mazerant, Jaworski - Piątkowski. Trener: Tomasz Sobczak.
Sędziowali: Łukasz Wrzeszcz, Grzegorz Szymanek, Paweł Spyra.
Żółte kartki: Saliński, Oleksy, Kasprzyk - Płatkowski, Jaworski.
 
Szombierki Bytom - MKS Myszków 1:0 (0:0)
Na prośbę gospodarzy mecz w Bytomiu został rozegrany w środę i myszkowianie jako pierwsi zostali skazani na degradację do Ligi Okręgowej. Jechali na „Szombry” z nadziejami na zwycięstwo, które dawało im cień szansy na pozostanie w czwartej lidze. Bytomianie udanie zrewanżowali się podopiecznym Piotra Trepki za jesienną porażkę w Myszkowie. Klasyczne „wejście smoka” zaliczył Amadeusz Zając, który chwilę po pojawieniu się na boisku zrobił to, czego jego koledzy nie mogli uczynić przez godzinę gry, strzelił bramkę. Był to ostatni mecz w roli trenera Szombierek Radosława Osadnika, którego zastąpił Janusz Kluge. MKS od nowego sezonu, podobnie jak Zieloni Żarki, będzie rywalizował w „Okręgówce”.
Bramka:
1:0 63’Amadeusz Zając
MKS Myszków: 21.Adam Bensz, 13.Bartłomiej Taska, 14.Mateusz Borys, 89.Kamil Mokwiński (72’9.Michał Bobryk), 10.Piotr Andrzejewski, 5.Bartosz Braksator, 16.Paweł Mazurek, 7.Piotr Nowakowski (66’27.Jakub Sołdecki), 20.Sebastian Stankiewicz, 3.Tomasz Zdanowski, 15.Szymon Zieliński. Trener: Piotr Trepka
Rezerwowi: 6.Adrian Musiał, 24.Jakub Lewandowski, 8.Igor Sychowicz
Żółte kartki: Kowalczyk – Stankiewicz
 
Zieloni Żarki – Sarmacja Będzin 3:1 (0:1) (zaległy)
Zieloni wygrali bardzo ważny dla nich pojedynek z Sarmacją, z którą przegrali jesienią 2:6. Pewni już utrzymania  „Sarmaci” dominowali w pierwszej odsłonie, ale po zmianie stron role się odwróciły i gospodarze zdobywali cenne bramki. Niestety okazały się one mało przydatne w końcowym rozrachunku i Zieloni kolejny sezon rozegrają w niższej klasie rozgrywkowej.  Goście wykorzystali błąd defensorów gospodarzy, a najlepszy strzelec „Sarmatów” bardzo dobrze wie jak wykorzystać takie prezenty. Chwilę później mogło paść wyrównanie, ale doskonałą interwencją popisał się Dawid Gargasz. Również Tomasz Stańczyk dwa razy wykazał się swoimi umiejętnościami. Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i udokumentowali to trzema bramkami. Już w środę szansa na kolejne punkty, tym razem na trudnym terenie Świętochłowic.
- Ze spadku nie robimy tragedii, odbieramy go bardziej w kategoriach nauki na przyszłość niż jako porażki. Przystąpiliśmy do rozgrywek kadrą, która wywalczyła awans, ale ona okazała się zbyt wąska. Na przyszłość będziemy mądrzejsi - ocenił Prezes Zielonych.
Bramki:
0:1 30’Kacper Zawadzki
1:1 55’Bartosz Gliński
2:1 64’Bartosz Gliński (karny)
3:1 76’Marcin Brodziński
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 22.Kajetan Sikora, 10.Bartosz Zachara, 17.Daniel Flak, 4.Mateusz Bik, 45.Marcin Brodziński (90’21.Wiktor Gordel), 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 27.Kamil Kurpios (59’7.Jan Gładysz), 23.Dawid Skrzypczyk. Trener: Karol Pilis.
Rezerwowi: 13.Adrian Kaźmierczak, 11.Krzysztof Czerwik.
Sędziowali: Leszek Lewandowski, Krzysztof Postulka, Artur Grzesiuk.
Żółte kartki: Gliński, Skrzypczyk, Sikora, - Dankowski, Michalski.
 
cz-piłka.pl

Log in or create an account