Walczymy do końca

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Polonia Poraj

Degradacja z trzeciej ligi Ruchu Radzionków spowodowała, że z czwartej do ligi Okręgowej będą musiały spaść po trzy zespoły. Niestety w tym towarzystwie mogą się znaleźć dwa z naszego regionu. Już w środę wiele się wyjaśni, bo swoje mecze rozegrają Myszków i Żarki. Niestety w jednym i drugim przypadku nie napawa to optymizmem.  - Walczymy do końca - zapewniają jedni i drudzy.

Slavia Ruda Śląska - Raków II Częstochowa 3:2 (0:2)
Młodzież Rakowa, bez wsparcia starszych kolegów, w pierwszej odsłonie dawała sobie doskonale z kandydatem do spadku, Slavią. Po dwóch bramkach wydawało się, że osiągną zwycięstwo i tym samym pomogą zagrożonym degradacja ekipom z Myszkowa i Żarek. Niestety w drugiej części meczu gospodarze odrobili straty, a w ostatnich minutach przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej kolejce przy Limanowskiego częstochowianie zmierzą się w pojedynku derbowym z Zielonymi Żarki.
Bramki:
0:1  3’Krystian Ślęzak
0:2 28’Oskar Januszewski
1:2 61’Jonatan Strzempek
1:3 82’Marcin Rejmanowski  (karny)
1:4 89’Marcin Met
Raków II Częstochowa: 1.Kacper Trelowski, 6.Adrian Bajkiewicz, 11.Krystian Ślęzak, 8.Bartosz Waśkiewicz (87’18.Daniel Radecki), 7.Jakub Bator (65’29.Mateusz Kaczmarek), 10.Oskar Januszewski, 9.Oskar Krzyżak, 2.Jakub Budnicki, 4.Bartosz Chłód, 17.Michał Kobyłkiewicz (46’14.Adrian Krysik), 3.Michał Zębik (90’19.Kamil Chiliński). Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowy: 12.Mateusz Margas.
Sędziowali: Paweł Dziopak, Łukasz Kruk, Dawid Konieczny.
Żółte kartki: Puschhaus, Rejmanowski, Met, Strzempek - Bator, Waśkiewicz, Krzyżak, Krzyżak, Chłód.
Czerwona kartka: Krzyżak.

MKS Myszków - Przemsza Siewierz 0:0
Niestety myszkowianie nie wykorzystali doskonałej okazji na poprawienie swojego statusu i „zaledwie” zremisowali z Przemszą. To trzeci podział punktów z rzędu podopiecznych Piotra Trepki. Następny mecz zagrają awansem w środę z Szombierkami w Bytomiu, które poprosiły o przesunięcie terminu. Tak więc już w środę będziemy wiedzieli więcej o rozstrzygnięciach w tych rozgrywkach.
- Wszystko idzie pod wiatr, w meczach nie wykorzystujemy „setek”, mamy kumulację kontuzji, ale walczymy do końca, bo nadzieja umiera ostatnia - podsumował Piotr Trepka.
- Spotkanie w Myszkowie nie stało na wysokim poziomie. Zagraliśmy na mniejszej intensywności niż dwa ostatnie mecze. Widać było zmęczenie. Szkoda, że ponownie zabrakło skuteczności, bo mieliśmy sytuacje po których powinniśmy zdobyć bramki - ocenił trener Przemszy, Przemysław Oklejewski.
MKS Myszków: 21.Adam Bensz, 14.Mateusz Borys, 89.Kamil Mokwiński (65’9.Michał Bobryk), 4.Maciej Obodecki, 10.Piotr Andrzejewski, 5.Bartosz Braksator, 16.Paweł Mazurek, 7.Piotr Nowakowski (57’27.Jakub Sołdecki), 20.Sebastian Stankiewicz, 3.Tomasz Zdanowski (83’18.Jarosław Bąk), 15.Szymon Zieliński (77’13.Bartłomiej Taska). Trener: Piotr Trepka.
Rezerwowi: 6.Adrian Musiał, 1.Wiktor Pikuła, 8.Igor Sychowicz.
Sędziowali: Dawid Cieślok, Robert Reguła, Tomasz Parzonka
Żółte kartki: Mazurek, Obodecki, Bobryk - Niesyto, Tora

Zieloni Żarki - Sarmacja Będzin 3:1 (0:1)
Goście wykorzystali błąd defensorów gospodarzy, a najlepszy strzelec „Sarmatów” bardzo dobrze wie jak wykorzystać takie prezenty. Chwilę później mogło paść wyrównanie, ale doskonałą interwencją popisał się Dawid Gargasz. Również Tomasz Stańczyk dwa razy wykazał się swoimi umiejętnościami. Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i udokumentowali to trzema bramkami. Już w środę szansa na kolejne punkty, tym razem na trudnym terenie Świętochłowic.
- Uważam, że w meczu z Sarmacją Będzin odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, które przedłużyło nasze nadzieje na utrzymanie. Sporo się rozstrzygnie już w środę, gdzie rozgrywamy zaległy mecz ze Śląskiem Świętochłowice, a MKS Myszków jedzie do Szombierek na ostatni mecz - powiedział Mateusz Gawroński.
- Z ewentualnego spadku nie robimy tragedii, odbieramy go bardziej w kategoriach nauki na przyszłość niż jako porażki. Przystąpiliśmy do rozgrywek kadrą, która wywalczyła awans, ale ona okazała się zbyt wąska. Na przyszłość będziemy mądrzejsi - dodał Prezes Zielonych.
Bramki:
0:1 30’Kacper Zawadzki
1:1 55’Bartosz Gliński
2:1 64’Bartosz Gliński (karny)
3:1 76’Marcin Brodziński
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 22.Kajetan Sikora, 10.Bartosz Zachara, 17.Daniel Flak, 4.Mateusz Bik, 45.Marcin Brodziński (90’21.Wiktor Gordel), 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 27.Kamil Kurpios (59’7.Jan Gładysz), 23.Dawid Skrzypczyk. Trener: Karol Pilis.
Rezerwowi: 13.Adrian Kaźmierczak, 11.Krzysztof Czerwik.
Sędziowali: Leszek Lewandowski, Krzysztof Postulka, Artur Grzesiuk.
Żółte kartki: Gliński, Skrzypczyk, Sikora, - Dankowski, Michalski.

Polonia Poraj - Unia Kosztowy 1:2 (1:0)
Pożegnanie z własną publicznością nie poszło po myśli podopiecznych Rafała Psonki. Po kwadransie gry Marcin Kowalski wykorzystał błąd obrońcy gości i w sytuacji sam na sam z Piotrem Adamkiem pokonał golkipera przyjezdnych. Jednak to później piłkarze Unii zdobywali bramki, a nie wykorzystali również rzutu karnego obronionego przez Mateusza Kępka. Porajanom pozostał do rozegrania pojedynek w Ornontowicach z Gwarkiem, bezpośrednim sąsiadem w tabeli, który w przypadku zwycięstwa jednak nie zdoła wyprzedzić Polonii w końcowej klasyfikacji.  
Bramki:
1:0 17’Marcin Kowalski
1:1 67’Michał Chrabąszcz (karny)
1:2 74’Patryk Jarosz
Polonia Poraj: 1.Mateusz Kępka, 17.Mateusz Mielczarek (68’16.Eryk Krupa), 7.Alan Jaworski, 15.Piotr Góralczyk, 10.Mateusz Piątkowski (73’3.Jakub Kaziszyn), 14. Paweł Konieczko, 9.Marcin Kowalski, 11.Sławomir Piwiński, 6.Bartłomiej Płatkowski, 8.Rafał Psonka, 18.Maciej Swatek. Trener: Rafał Psonka.
Rezerwowi: 96.Emil Widawski, 4.Mateusz Pawłowski, 2.Dawid Ligus, 13.Oskar Mazerant, 5.Dominik Nietresta
Sędziowali: Daniel Wiejowski, Robert Skoludek, Marta Świentek.
Żółte kartki: Swatek, Kowalski, Kępka, Psonka - Matera, Kamiński.

Śląsk Świętochłowice - Zieloni Żarki, środa, 5 czerwca, 18:00. (zaległy)
Szombierki Bytom - MKS Myszków, środa, 5 czerwca, 18:00 (awansem)

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account