Dwa walkowery w B-klasie

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa

Drużyny nie przyjeżdżają na zawody, kluby płacą związkowi kary i narzekają na brak funduszy. Wystawiają nieuprawnionych zawodników, oddają mecze walkowerem i wpłacają kolejne pieniądze na konto związku. Tu 500, tu 200 i tym podobne gratyfikacje. Nieraz ciężko to wszystko ogarnąć, ale gra musi się toczyć dalej.

Orły Kusięta - Gmina II Kłomnice 0:4 (0:1)
Gospodarze zaprezentowali się w jedenastoosobowym składzie i w drugiej połowie zarysowała się zdecydowana przewaga kłomniczan. Do przerwy gola zdobył Sebastian Wrzalik. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Piotr Mucha, Victor Ayotalumuo i Bartosz Krok. To zwycięstwo nie zapewniło kłomniczanom awansu na premiowane miejsce zajmowane przez Białą Gwiazdę Krasice. Walka o awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której Gmina będzie u siebie podejmować Płomień Lgota Mała, a krasiczanie zagrają w Waleńczowie z walecznym u siebie Maratonem.
Biała Gwiazda Krasice - Junior Szarlejka 6:4 (5:2)
Aż dziesięć goli obejrzeli kibice na obiekcie w Krasicach. Emocji również nie brakowało, a sędzia upomniał tylko Mateusza Kozaka żółtą kartką. Wynik w dziewiątej minucie strzałem samobójczym otworzył Przemysław Moll. Ten sam zawodnik trafił również do bramki przeciwników, a pozostałe dołożyli Bartosz Hłąd i dwie Mateusz Kozak. Dla gospodarzy po dwa razy trafili Michał Mizgała i ma na koncie już osiemnaście goli oraz  Kamil Boral, jednego gola dołożył niezniszczalny Tomasz Gęsiarz. Było to chyba dobre przetarcie dla krasiczan, którzy w ostatnim i decydującym meczu w Waleńczowie muszą wygrać, by awansować do A-klasy. Junior na pożegnanie ze swoją publicznością podejmie wypoczętą Polonię/Unia Widzów, która dostała walkower za pojedynek z rezerwami Olimpii Truskolasy.
Płomień Lgota Mała - Pogoń Blachownia 5:1 (3:0)
Udanie zrewanżowali się lgocianie piłkarzom Pogoni za porażkę w rundzie jesiennej w Blachowni. Trzy bramki zdobył Mateusz Cieślak, po jednej dołożyli Sebastian Kośny i  Łukasz Czerw po strzale samobójczym. Honorowe trafienie w ostatniej akcji meczu zdobył Mateusz Kulczykowski. Był to udany debiut nowego szkoleniowca, Rafała Tkaczyka, który zastąpił na tym stanowisku Łukasza Ciecierskiego.  Czy w ostatnim meczu uda się lgocianom pokrzyżować  plany na awans zawodnikom Gminy?. Pogoń będzie podejmować już A-klasowy zespół z Nowej Wsi.
Sparta Nowa Wieś - Maraton Waleńczów 7:1 (3:0)
W przedostatnim meczu tego sezonu piłkarze Sparty wysokim zwycięstwem nad Maratonem piłkarze Sparty zapewnili sobie awans do A-klasy. Po ostatnim gwizdku Sławomira Jankowskiego na murawę boiska polały się strugi szampana, a zawodnicy odtańczyli taniec radości. Ciężko wywalczony awans podopiecznych Piotra Zroślaka smakuje tym bardziej, że został zrealizowany na przekór wszystkim, nawet dewastatorskim dzikom, które kilka lat temu zrobiły „krecią” robotę na odremontowanej płycie boiska. Wszyscy w Nowej Wsi mają nadzieję, że wyczerpali limit pecha i teraz będą tylko czerpać radość z gry swoich pupilów. Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że bramki w tym meczu zdobyli: dwie Dawid Małota oraz Konrad Mędrek, Adrian Dewódzki, Paweł Ociepa, Marek Kasprzyk i samobójcza Patryka Biernackiego.  Przyjezdnym odwdzięczył się Marek Kasprzyk, który pokonał własnego bramkarza, Grzegorza Pikuła. Sparta już na pełnym luzie zagra w Blachowni, a Maraton zadecyduje pośrednio o awansie BGK.
Polonia/Unia Widzów - Olimpia II Truskolasy, goście nie dojechali.

Warta Myszków - Iskra Mokrzesz 2:1 (1:0)
Warta po raz drugi w tych rozgrywkach pokonała ostatnią w tabeli Iskrę i awansowała na siódme miejsce.  Po dwudziestu minutach Aleksander Szerszeń wpisał się na listę strzelców, a drugiej połowie podwyższył Adrian Abresz. Pięć minut przed końcem meczu Martin Caban ustalił wynik pojedynku i zdobył honorową bramkę. Warta w derbach Myszkowa zmierzy się z rezerwami MKS-u, a Iskra będzie u siebie podejmować ekipę z Siedlca Dużego.
Unia Masłońskie - Mała Panew Cynków 1:0 (0:0)
Przepiękne trafienie Dawida Florczyka zapewniło długo oczekiwany, historyczny awans Unii do A-klasy. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek podopieczni Tomasza Duszy będą mogli zagrać już na totalnym luzie. W najbliższej kolejce będą odpoczywać mając wolny termin.  Cynkowianie muszą jeszcze walczyć o zachowanie miejsca premiowanego awansem, bo tuż za ich plecami czają się piłkarze z Kotowic.
Lelovia Lelów - Warta II Mstów 3:0 (1:0)
Już w drugiej minucie gospodarze mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia po golu Mateusza Kaprala, a po kolejnych Piotra Mroza i Marka Sowińskiego, z udanego rewanżu za porażkę w Mstowie. Lelovia sprawdzi dyspozycję cynkowian w walce o promocję, a mstowska Laguna drugiego kandydata do awansu, KS Kotowice.
Grom Poczesna - MKS II Myszków 2:0 (1:0)
W spotkaniu sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli zespołów góra byli gospodarze, którzy na pewno wykorzystali „atut” własnego boiska. Wynik otworzył Mateusz Żukiewicz, który pokonał Wiktora Pikuła. Jakub Ostrowski zaskoczył natomiast jego zmiennika, Dawida Ociepa. Przed Gromem wyjazd do Poraja na mecz z rezerwami Polonii, a myszkowianie będą gospodarzami miejskich derbów.
KS Kotowice - Polonia II Poraj, goście nie dojechali.
Kotowiczanie w Mstowie zmierza się z zespołem Laguny, a Polonia będzie gościć Grom Poczesna.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account