Remis na Slavii

  • Published in News

Nieunikniony spadek z trzeciej dywizji Ruchu Radzionków spowoduje degradację z czwartej ligi trzech zespołów. W tą sytuację zamieszane są cztery zespoły, w tym dwa z naszego regionu, które na pewno będą walczyć do końca o utrzymanie. Piąta od końca Sarmacja w dwóch ostatnich kolejkach na pewno zapewni sobie jeden punkt i pozostanie. Natomiast Zieloni mają jeszcze jedno zaległe spotkanie. Aktualna tabela. TUTAJ

Podopieczni Rafała Psonki podeszli do rywala bez respektu i stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, których nie wykorzystali Sławomir Piwiński, Mateusz Piątkowski czy Oskar Mazerant, który trafił w poprzeczkę. Swojej szansy nie zmarnował Tomasz Rybak, który z satysfakcją wbił gola swoim byłym kolegom. Po zmianie stron porajanie wyrównują po trafieniu młodego Mateusza Piątkowskiego. Dwie bramki Remigiusza Malickiego i zamykająca wynik Tomasza Rybaka z rzutu karnego, zapewniły gospodarzom trzy „oczka” i zrównanie się punktami z Polonią, która jednak wyprzedza w tabeli byłych Mistrzów Polski. Przed porajanami pojedynek z Unią Kosztowy, która jedyne zwycięstwo w delegacji odniosła w pobliskim Myszkowie.
Szombierki Bytom - Polonia Poraj 4:1 (1:0)
Bramki:
1:0 45’+1 Tomasz Rybak
1:1 62’Mateusz Piątkowski
2:1 64’Remigiusz Malicki
3:1 71’Remigiusz Malicki
4:1 86’Tomasz Rybak
Polonia Poraj: 1.Mateusz Kępka, 4.Mateusz Mielczarek (90’2.Dawid Ligus), 13.Oskar Mazerant (60’8.Rafał Psonka), 15.Michał Mizgała, 16.Eryk Krupa (40’14.Paweł Konieczko), 3.Piotr Góralczyk, 10.Mateusz Piątkowski (90’17.Dominik Nietresta), 9.Marcin Kowalski, 11.Sławomir Piwiński, 6.Bartłomiej Płatkowski, 18.Maciej Swatek (83’5.Mateusz Pawłowski). Trener: Rafał Psonka.
Rezerwowy: 96.Emil Widawski
Żółte kartki: Zając - Konieczko, Piwiński, Kępka, Psonka.
Czerwona kartka: Mizgała

Sąsiedzi w ligowej tabeli rozegrali bardzo ważny dla obu zespołów pojedynek  o tzw. „sześć” , albo i więcej „oczek”. Najważniejszy  środowy mecz zakończył się podziałem punktów i w dolnych rejonach tabeli zostało zachowane status quo. Wiele może się wyjaśnić już w najbliższej kolejce, w której Myszków będzie podejmował Przemszę Siewierz, a Slavia będzie gościć rezerwy Rakowa, które mogą zagrać nie tylko dla siebie.  Młodzież Rakowa w ostatnim pojedynku udowodniło, że dużo potrafi i dużo może.
Slavia Ruda Śląska - MKS Myszków 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0 27’Mariusz Korzeniowski
1:1 70’Paweł Mazurek
MKS Myszków: 21.Adam Bensz, 6.Adrian Musiał (59’9.Michał Bobryk), 8.Filip Starczewski, 4.Maciej Obodecki, 27.Jakub Sołdecki (66’7.Piotr Nowakowski), 10.Piotr Andrzejewski, 18.Jarosław Bąk (46’14.Mateusz Borys), 5.Bartosz Braksator, 16.Paweł Mazurek, 20.Sebastian Stankiewicz, 3.Tomasz Zdanowski. Trener: Piotr Trepka.
Rezerwowi: 89.Kamil Mokwiński, 24.Wiktor Pikuła, 13.Szymon Zieliński.
Żółte kartki: Puschhaus, Moritz, Skorupa, Met - Starczewski, Braksator, Obodecki.

Podopieczni Tomasza Kuźmy pozbawieni wzmocnień z pierwszego zespołu zaprezentowali się bardzo dobrze i pewnie pokonali sąsiadów w ligowej tabeli zmieniając się z nimi miejscami i co najważniejsze zachowując ligowy byt. Przed nimi jeszcze wyjazd do Rudy Śląskiej na mecz, którego wynik będzie również bardzo istotny dla myszkowian, a w ostatniej kolejce pożegnają się z kibicami przy Limanowskiego w starciu derbowym z Zielonymi Żarki.
Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 47’Danian Pavlas
2:0 57’Danian Pavlas
Raków II Częstochowa: 1.Dawid Sztekler, 13.Danian Pavlas, 15.Adrian Bajkiewicz, 19.Krystian Ślęzak, 6.Bartosz Waśkiewicz, 10.Oskar Januszewski (60’11.Jakub Bator), 5.Oskar Krzyżak, 7.Franciszek Wróblewski, 4.Bartosz Chłód, 14.Michał Kobyłkiewicz (55’2.Jakub Budnicki), 3.Michał Zębik (75’18.Dawid Jargosz). Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowy: 12.Kacper Trelowski.
Żółta kartka: Szal (Sarmacja)

Śląsk Świętochłowice - Zieloni Żarki przełożony na 05.06.2019.
Żarczanie na swoim obiekcie będą podejmować Sarmację Będzin.

cz-piłka.pl

Log in or create an account