Raków i Skra na urlopach

  • Published in News
z-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Raków i Skra zakończyły swoje rozgrywki. Piłkarze rozjechali się na zasłużone urlopy, ale po krótkim odpoczynku rozpoczną się przygotowania do kolejnego sezonu. Raków czeka ciężki bój w Ekstraklasie, natomiast „Skrzaków” drugi, ale wcale nie łatwiejszy sezon w drugoligowym towarzystwie. Można się spodziewać wielu zmian w składach obu zespołów o czym będziemy informować na bieżąco.

Z dotychczasowych ruchów kadrowych, to w Rakowie nie przedłużono kontraktów ze sporą grupą zawodników i pożegnano się z Damianem Michalikiem, Patrickiem Friday’em Eze, Karolem Mondkiem, Mateuszem Zachara, Rafałem Figielem, Karolem Noiszewskim i Łukaszem Góra, który został już piłkarzem Chrobrego Głogów. Za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z Dariuszem Fomella. Adam Czerkas zdecydował się na zakończenie wyczynowej kariery i przeniósł się do rezerw Rakowa, gdzie będzie łączył grę na czwartoligowym poziomie z przygotowywaniem się do zajęć szkoleniowych. Kontrakt z klubem przedłużył natomiast Sebastian Musiolik, a szeregi „czerwono-niebieskich” zasilił osiemnastoletni Kamil Piątkowski.
- Bardzo się cieszę, że kolejny rozdział swojej przygody z piłką rozpoczynam właśnie w Rakowie. Swoją postawą na boisku chcę udowodnić wszystkim, że decyzja o sprowadzeniu mnie do Częstochowy jest słuszna. Chcę pomóc drużynie osiągnąć zakładane na nowy sezon cele. Wierzę, że zarówno zespół, jak i kibice pozytywnie mnie przyjmą w „Czerwono-Niebieskiej” rodzinie - powiedział Kamil Piątkowski, wychowanek Karpat Krosno, który ostatnie dwa lata spędził w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin.
Wśród kibiców kreuje się lista piłkarzy, których chcieliby zobaczyć przy Limanowskiego, a właściwie przy Kresowej w Sosnowcu, bo tam przez jakiś czas będą musieli częstochowianie rozgrywać swoje pojedynki. Bardzo głośno mówi się o białostoczaninie Igorze Lewczuku, który zakończył występy w lidze francuskiej i od czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Były reprezentant Jagiellonii Białystok, Ruchu Chorzów, Zawiszy Bydgoszcz, Legii Warszawa rozegrał także dwa mecze w reprezentacji Polski. Na pewno listę życzeń ma w głowie Marek Papszun, ale on również korzysta z zasłużonego urlopu podczas którego zawarł związek małżeński. Wypoczęci i pełni energii wszyscy pojawią się 10. czerwca przy Limanowskiego i wówczas wrócą do zajęć. Rozgrywki rozpoczną się 19. lipca 2019 roku, a ich zakończenie zaplanowano na 23. maja 2020 roku.
Piłkarze Skry do 24.czerwca mają zasłużone urlopy i wówczas rozpoczną przygotowywania do kolejnego sezonu. Rozgrywki ligowe wystartują 27.lipca i miejmy nadzieję, że tym razem częstochowianie zaliczą udany start. W składzie nie nastąpiły jeszcze żadne zmiany, ale nie da się ich uniknąć. Kilku piłkarzom kończą się kontrakty i wypożyczenia. Budowanie drużyny rozpoczęto od umów z Mikołajem Biegańskim i Mateuszem Kosem.
- Wiele będzie zależało od budżetu na przyszły sezon. Jedno jest pewne, że musi on wzrosnąć przynajmniej do półtora miliona, a i tak będzie najniższy w lidze - ocenił Tomasz Musiał
Skra w rudzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się 7.sierpnia z Ruchem w Chorzowie, który zaliczył spadek do trzeciej ligi. Jednak to nadal znana marka i czternastokrotny Mistrz Polski.
- Fajnie, Ruch to jednak firma, poza tym mają świetną murawę jedną z lepszych w Polsce, do tego sporo kibiców, zapowiada się ciekawy mecz – mówi Adam Olejnik, kapitan Skry.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account