Remisowa kolejka

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, MKS Myszków, Polonia Poraj, Zieloni Żarki.

Nasze trzy zespoły uzyskały wyniki remisowe, a Polonia Poraj swój mecz rozegra w późniejszym terminie. Najbardziej z jednego punktu cieszą się w Żarkach, które maja korzystny bilans w dwumeczu z byłym Mistrzem Polski. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek i ciężka walka o uratowanie statusu czwartoligowca. W przyszłych rozgrywkach zagrają zawodnicy Znicz Kłobuck, którzy po 27.latach wracają na ten szczebel rozgrywkowy.

Wydawało się, że z sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli i walczących o utrzymanie zespołów górą będą gospodarze. Przyjezdni do tej pory z delegacji wracali bez zwycięstwa i po raz drugi zremisowali, tym razem w Myszkowie. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce pojedynku od celnego trafienia przyjezdnych. Jeden punkt dla myszkowian uratował Piotr Andrzejewski. Przed podopiecznymi Piotra Trepki znaczący pojedynek derbowy w Poraju. Wiele będzie zależało od wyniku tego meczu, a jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami.
- Nie do końca ten pojedynek potoczył się po naszej myśli. Trzy ciężkie mecze w ciągu tygodnia, to trochę za dużo dla zawodników, którzy jeszcze muszą pracować zawodowo. Nie załamujemy się i przygotowujemy się do kolejnego starcia, tym razem derbowego - powiedział Piotr Trepka.  
MKS Myszków - Górnik Piaski 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 85’Arkadii Harasymov
1:1 90’+2 Piotr Andrzejewski
MKS Myszków: 1.Adam Bensz, 6.Adrian Musiał, 8.Filip Starczewski (61’4.Maciej Obodecki), 13.Bartłomiej Taska, 9.Michał Bobryk (71’77.Jakub Sołdecki), 88.Mateusz Borys, 89.Kamil Mokwiński (80’5.Bartosz Braksator), 10.Piotr Andrzejewski, 18.Jarosław Bąk, 16.Paweł Mazurek, 3.Tomasz Zdanowski. Trener: Piotr Trepka.
Rezerwowi: 7.Piotr Nowakowski, 24.Wiktor Pikuła, 33.Szymon Zieliński.
Sędziowali: Jakub Kołodziejczyk, Sławomir Sobiesiak i Dariusz Schmid.
Żółta kartka: Kryger.

Wyżej notowani grodzczanie zdołali wywalczyć jeden punkt ze wzmocnionymi rezerwami Rakowa. To właśnie zawodnicy z pierwszego składu wpisali się na listę strzelców. Częstochowianie od pierwszych minut dominowali na boisku i po pięciu minutach gry mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale naszego zawodnika wylądowała na słupku. Jak tu nie wierzyć w zasadę o nie wykorzystanych sytuacjach.  Goście minutę później wykonywali stały fragment gry i po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Częstochowianie wyrównali i objęli prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni. Goście po kolejnym rzucie rożnym doprowadzili do remisu i mimo naporu podopiecznych Tomasza Kuźmy, zdołali szczęśliwie dowieźć punkt. Fantastycznie interweniował w bramce Przemysław Popczyk lub szczęśliwie dla niego piłka kilka razy „ostemplowała” słupki. Przed Rakowem trudny pojedynek w Zawierciu z wiceliderem, który bardzo niechętnie obdarza gości punktami.
Raków II Częstochowa - RKS Grodziec 2:2 (2:1)
Bramki:
0:1  6’Kamil Zalewski (głową)
1:1 19’Karol Mondek
2:1 45’+1 Mateusz Zachara (głową)
2:2 72’Kamil Zalewski (głową)
Raków II Częstochowa: 1.Dawid Sztekler, 18.Patrick Friday Eze, 6.Jakub Apolinarski (72’10.Jakub Bator), 13.Danian Pavlas (81’17.Krystian Ślęzak), 11.Maciej Domański, 5.Oskar Krzyżak, 23.Karol Mondek, 20.Mateusz Zachara, 7.Jakub Budnicki, 4.Bartosz Chłód, 3.Michał Zębik. Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowi: 22.Jakub Mądrzyk, 16.Adrian Bajkiewicz, 8.Bartosz Waśkiewicz, 2.Jakub Białas, 19.Mateusz Kaczmarek.
Sędziowali: Leszek Lewandowski, Artur Grzesiuk i Przemysław Burliga.
Żółte kartki: Friday Eze - Koch, Wnuk

Pierwszy punkt w delegacji zdobyli piłkarze Zielonych i to na trudnym terenie Szombierek. Szczęśliwie dla nich zakończył się również mecz w rundzie jesiennej, kiedy to pokonali „Zielonych” u siebie 1:2. Pierwsza odsłona należała do tych „fartownych”. Miejscowi atakowali, ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie  doświadczonego Tomasza Stańczyka. Skapitulował za to Arkadiusz Latka po strzale Kajetana Sikory. Kilka minut później żarczanie mogli podwyższyć, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. W drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy wyrównali, a nawet w końcówce pojedynku mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale piłka po strzale Karola Pstusia, byłego gracza Myszkowa, uderzyła w poprzeczkę. Przed Zielonymi kolejna okazja na punkty, tym razem u siebie z Unią Kosztowy, która jedyne zwycięstwo odniosła w … Myszkowie.
Szombierki Bytom - Zieloni Żarki 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 24’Kajetan Sikora (głową)
1:1 62’Dominik Cieszyński
Zieloni Żarki: 1.Tomasz Stańczyk, 22.Kajetan Sikora, 11.Krzysztof Czerwik (66’16.Jakub Juzoń), 17.Daniel Flak, 99.Marcin Brodziński (89’20.Wiktor Gordel), 8.Dawid Frukacz, 18.Damian Garcarz, 6.Bartosz Gliński, 27.Kamil Kurpios, 7.Mateusz Niedbała (82’19.Sebastian Szczepankiewicz), 23.Dawid Skrzypczyk. Trener: Tomasz Jarosz.
Rezerwowi: 14.Jan Gładysz, 10.Bartosz Zachara.
Sędziowali: Sebastian Szczotka, Leszek Niemczyk i Łukasz Pydych.
Żółte kartki: Cichecki, Balul - Kurpios

Warta Zawiercie - Polonia Poraj, przełożony na środę, 15 maja, 17:30

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account