Porażka w Stargardzie

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Błękitni Stargard - Skra Częstochowa

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował zespół Błękitnych i zrobił duży krok do utrzymania się w drugiej lidze. Skra po ciężko wywalczonym remisie z Widzewem praktycznie może się przygotowywać do drugiego sezonu na tym poziomie rozgrywkowym. Przed „Skrzakami” pojedynki z Pogonią Siedlce przy Loretańskiej i wyjazd do walczącej o utrzymanie Siarki. Tarnobrzeżanie znajdują się w strefie spadkowej, ale mają cztery punkty straty do Skry. Wiele wyjaśni sobotni pojedynek w Radomiu, gdzie Siarka zagra z liderem oraz oczywiście rozstrzygnięcie na „Lorecie”. Miejmy nadzieję, że korzystne dla naszego zespołu.

Trener Paweł Ściebura w sobotnim meczu dał szansę gry młodym zawodnikom. W składzie znalazło się aż pięciu młodzieżowców. Pierwszy raz w podstawowym składzie wybiegł na mecz II ligi Dominik Marek, a zagrali jeszcze: Mikołaj Biegański, Konrad Poprawa, Adrian Błaszkiewicz i Michał Kieca, a na ławce był jeszcze niespełna 18-letni Radosław Gołębiowski.
W pierwszej odsłonie częstochowianie trzy razy byli w opałach, ale skutecznie interweniował nasz bramkarz, a raz uratowała go poprzeczka. Druga odsłona rozpoczęła się od minimalnie niecelnego strzału głową Damiana Nowaka, ale chwilę później to gospodarze objęli prowadzenie. Miejscowi mogli podwyższyć po niesamowitym uderzeniu Grzegorza Rogala, ale piłka tylko „ostemplowała” poprzeczkę bramki Mikołaja Biegańskiego. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły pod koniec pojedynku, a wynik zamknął strzałem z 25.metrów Filip Karmański.  
- Z pierwszej połowy nie jestem zadowolony. Nie graliśmy tak, jak nakazaliśmy grać. Wiedzieliśmy, że Skra bardzo dobrze się broni. Trzeba było wrzucać krzyżowe piłki za obrońców i zmusić przeciwnika do błędu. W przerwie powiedzieliśmy sobie, jak mamy grać i zaczęliśmy to realizować. Po jednej z akcji nastąpił błąd przeciwnika, gdzie rzut wolny bardzo dobrze wykonał Brzeziański. Graliśmy tak, jak chcieliśmy. Wtedy Skra dążyła do wyrównującej bramki. Czekaliśmy na to żeby skontrować. W naszym zespole są na tyle szybcy piłkarze, że możemy wyjść z kontrą. Tak strzeliliśmy drugą bramkę. Trzecia bramka taka podsumowująca ten mecz. Piękny strzał Karmańskiego.  Myślę, że z sytuacji bramkowych zwycięstwo nam się należało - komentował Adam Topolski
- Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować gospodarzom zwycięstwa, które było w pełni zasłużone. Pierwsza połowa była wyrównana. Stworzyliśmy sobie trzy bardzo dobre sytuacje. Mecz był dość otwarty. Druga część już zupełnie zła w naszym wykonaniu. Szybko stracona bramka, której nie powinniśmy stracić. To nie była trudna sytuacja żeby nie sprokurować tego rzutu wolnego. To bardzo mocno zdeterminowało dalszy przebieg meczu. Pozwoliło Błękitnym zamurować bramkę na własnej połowie. Może z gry mieliśmy więcej, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie potrafiliśmy sobie już stworzyć klarownej sytuacji. W końcówce nadzialiśmy się jeszcze na dwie kontry i taki jest tego efekt - podsumował Paweł Ściebura.
Błękitni Stargard - Skra Częstochowa 3:0 (0:0)
Bramki:
1:0 49’Przemysław Brzeziański (wolny)
2:0 86’Adrian Kwiatkowski (głową)
3:0 90’Filip Karmański
Błękitni Stargard: 57.Mariusz Rzepecki, 20.Jakub Szrek, 25.Wojciech Błyszko, 2.Patryk Baranowski, 21.Grzegorz Rogala, 23.Mateusz Kwiatkowski (90’27.Jakub Ostrowski), 7.Michał Cywiński, 15.Junpei Shimmura, 9.Piotr Kurbiel (72’6.Filip Karmański), 17.Adrian Kwiatkowski (90’14.Bartosz Sitkowski),10.Przemysław Brzeziański (89’16.Błażej Starzycki). Trener: Adam Topolski.
Rezerwowi: 3.Karol Jabłoński, 8.Marcin Gawron, 12.Patryk Brzozowski.
Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański,20. Bartosz Skowron (80’23.Dawid Niedbała), 2.Konrad Poprawa, 21.Adrian Błaszkiewicz, 24.Oktawian Obuchowski, 28. Michał Kieca (68’17.Krzysztof Napora), 5.Kamil Zalewski (75’30.Sebastian Siwek), 26.Adam Olejnik, 7.Piotr Nocoń, 22.Dominik Marek, 10.Damian Nowak. Trener: Paweł Ściebura
Rezerwowi: 9.Radosław Gołębiowski, 12.Łukasz Krzczuk, 16.Konrad Gerega, 11.Karol Tomczyk.
Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).
Żółte kartki: Shimmura, Karmański - Marek.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account