Ostre strzelanie w B-klasie

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Rywalizacja w B-Klasie zmierza ku końcowi. Piłkarzom pierwszej grupy pozostało pięć pojedynków, a na czele mamy zespoły z Nowej Wsi i Kłomnic. Wielka ochotę na awans mają również w Krasicach. W drugiej sprawę awansu rozstrzygną pomiędzy sobą Unia i Mała Panew, ale temu wyścigowi bacznie przyglądają się w Kotowicach.

Maraton Waleńczów - Gmina II Kłomnice 1:7 (1:5)
Szósty mecz z rzędu przegrali piłkarze Maratonu, szczególnie dotkliwe były dwie ostatnie porażki. Po dwudziestu minutach gry worek z bramkami rozwiązał Sebastian Wrzalik, podwyższył Maciej Szymczyk, a kontaktowego gola strzelił Kamil Koszczyk i to było wszystko co mogli pokazać gospodarze. Swoje umiejętności strzeleckie zaprezentował natomiast Wojciech Wroński, autor czterech kolejnych bramek. Wynik zamknął Ernest Kuna. W niedzielę walenczowianie zmierzą się z kolejnymi rezerwami, tym razem z Truskolasów. Kłomniczanie zmierzą się z liderem i będzie to pojedynek na szczycie.
Polonia/Unia Widzów - Pogoń Blachownia 1:4 (1:3)
Pogoń od ósmej kolejki nie przegrała meczu i z mozołem wygrzebuje się z dna tabeli. Pokonanie sąsiada w ligowej tabeli nie przyniosło jeszcze zmiany w tabeli, ale blachownianie liczą na to po następnej kolejce, gdy zmierza się u siebie z Juniorem Szarlejka, widzowianie zagrają na gorącym terenie Krasic.  Wracając do meczu to goście w pięć minut objęli prowadzenie po strzałach Sebastiana Maczugi i Kamila Gęsiarza. Klaudiusz Kmiecik zdobył kontaktowego gola, ale kilka minut później podwyższył ponownie Sebastian Maczuga. Po zmianie stron wynik ustalił Mateusz Kulczykowski.
Junior Szarlejka - Olimpia II Truskolasy 8:0 (2:0)
Junior po walkowerze dla Płomienia Lgota Mała i przegranej w Kłomnicach odzyskał wiarę i rozgromił w Kalei rezerwy Olimpii.  Trzy bramki zdobył Jakub Głąb, po dwie Konrad Korzekwa i Tomasz Kozak oraz jedną Kamil Tajchman. Czy ta wygrana pozwoli odrobić straty i poprawić miejsce w tabeli?. O tym przekonamy się w sobotę w Blachowni.  Pogoń na wiosnę zaczęła zdobywać punkty i liczy na ucieczkę z dna tabeli. W Truskolasach zameldują się piłkarze z Waleńczowa, ale ich obecna dyspozycja nie napawa optymizmem.
Biała Gwiazda Krasice - Orły Kusięta 8:0 (3:0)
Po dość niespodziewanej porażce w Widzowie krasiczanie odrobili straty i to z nawiązką. Pięć bramek zdobył Kamil Boral oraz  po jednej Patryk Chmielarz, Michał Mizgała i samobójcza Michała Zembika. Czy pójdą za ciosem w Lgocie Małej przekonamy się w niedzielę. Orły w sobotę na swoim obiekcie zmierzą się z widzowianami.
Sparta Nowa Wieś - Płomień Lgota Mała 5:0 (3:0)
Lider nadal pozostaje bez porażki. Wynik otworzył i zamknął młodziutki Dawid Małota, który systematycznie zdobywa bramki. Po jednym trafieniu dołożyli Krzysztof Warzyszyński, Konrad Mędrek i Dawid Turek. Przez ostatnie pięć kolejek „Spartanie” powinni  utrzymać przewagę, a kolejny test przejdą w niedzielę z rezerwami Gminy w Kłomnicach, która na swoim boisku uległa tylko raz, Białej Gwieździe z Krasic, która w Lgocie Małej powalczy o jak najlepszy wynik.
Warta II Laguna Mstów - Polonia II Poraj 0:2 (0:0)
W meczu rezerw, lepsze okazały się te wyżej notowane.  Porajanie wsparci kilkoma zawodnikami z pierwszego składu, w drugiej części spotkania, po bramkach Kacpra Białasa i Aleksandra Góreckiego, rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść.  Przed nimi trudny pojedynek z Małą Panew Cynków, która przymierza się do awansu. Mstowianie w weekend mają pauzę.  
Mała Panew Cynków - MKS II Myszków 7:3 (2:2)
Cynkowianie, którzy realnie myślą o promocji do A-klasy, nie mogą tegorocznych wyników zaliczyć do udanych. Odebrane punkty za zwycięstwo w Myszkowie, remis w Mokrzeszy i przegrane derby z Siedlcem Dużym spowodowały, że stracili fotel lidera. Wygrana z rezerwami Myszkowa pozwoliła złapać głęboki oddech. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale po zmianie stron gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę, która utrzymali do końcowego gwizdka. Dwie bramki zdobył Damian Pędzik, a po jednej Mateusz Sierka, Damian Matyja, Radosław Matyja, Tomasz Wacowski i Piotr Zemła po strzale samobójczym. Dla gości trzy trafienia uzyskał Piotr Nowakowski. Cynkowianie w Poraju powalczą o podtrzymanie passy, ale wiele będzie zależeć od składu miejscowych z jakim przyjdzie im się zmierzyć. Myszkowianie sprawdzą formę lidera z Masłońskich.
Lelovia Lelów - GLKS Siedlec Duży 3:1 (0:1)
Lelovia w tym roku poza remisem w Kotowicach pozostałe pojedynki rozstrzygnęła na swoją korzyść. Siedlczanie po dwóch zwycięstwach, zaliczyli dwie porażki i nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Dwie bramki zdobył Mateusz Kapral, a jedną dorzucił Grzegorz Jędruszek. Honorowe trafienie zadał Daniel Góralczyk już w dziesiątej minucie. Ostatnie siedem minut goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Sobota. Lelovia w niedzielę zmierzy się z Iskrą w Mokrzeszy i będzie się chciała zrewanżować za porażkę w Lelowie, a siedlczanie zagrają u siebie kotowiczanami i również mają rachunki do wyrównania.
KS Kotowice - Warta Myszków 8:0 (4:0)
Kotowiczanie swoją dobrą grą zmniejszają dystans do prowadzącej dwójki, który wynosi osiem punktów. Czy w ostatnich siedmiu kolejkach zdołają tą różnicę zniwelować, przekonamy się w połowie czerwca. Goście w Kotowicach pojawili się w dziewięcioosobowym składzie i ułatwili miejscowym osiągnięcie korzystnego wyniku. Cztery bramki zdobył Kamil Szczechla oraz po jednej Mateusz Wydrych, Kamil Wydrych, Wojciech Wiślak i Tomasz Stasiura (samobójcza). Przed kotowiczanami ciężki pojedynek w Siedlcu Dużym, a Warta zmierzy się z Gromem Poczesna, który miał wolny termin.
Unia Masłońskie - Iskra Mokrzesz 6:0 (2:0)
Lider bez problemów pokonał gości z Mokrzeszy i zachował fotel lidera. Do sukcesu dołożyli się Adam Ryczek, Adam Kamela, Damian Służałek, Dariusz Wróbel i Daniel Kozieł. Przed podopiecznymi Tomasza Duszy pojedynek z rezerwami MKS, które zawsze wyzwalają sporo emocji. Wiele będzie zależało od składu jaki pojawi się na prezentacji. Iskra będzie gościć niepokonaną w tym roku Lelovię.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account