Czas plebiscytów

  • Published in News

W czasie gdy piłkarze przygotowują się do kolejnych rozgrywek, kibice pasjonują się wyborem najlepszych zawodników, trenerów czy zespołów. Andrzej Niewulis z Rakowa w głosowaniu piłkarzy i trenerów na portalu sportowym „Weszlo.com” został wybrany najlepszym obrońcą rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi. Podczas Wielkiej Gali Tygodnika „Piłka Nożna” został uhonorowany statuetką w kategorii „Pierwszoligowiec Roku”.

Stadion Śląski był miejscem uroczystej Gali Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2018 województwa śląskiego. Gościem specjalnym był Andrzej Supron, mistrz olimpijski, świata i europy w zapasach. Wśród nagrodzonych sportowców pojawili się również reprezentanci z naszego regionu. Plebiscyt zdominował Tomasz Boral reprezentujący sztuki walki, ale również piłkarze mieli swoje miejsce na tej gali.
Rywalizacja trwała od końca listopada zeszłego roku, gdy czytelnicy i internauci rozpoczęli w miastach i powiatach typowanie swoich faworytów do nagród. Najlepsi przeszli do drugiego etapu. Z naszego regionu nominowani byli Łukasz Kubica z Płomienia Czarny Las i Denis Macioł ze Sparty Lubliniec w kategorii Junior Roku, Szymon Kokot ze Sparty Lubliniec - Trener Roku, Start Soborzyce, Ajaks Częstochowa 2011, UKS MOSiR Myszków 2004/2005, Znicz Kłobuck Młodziki, Orlik LKS Sparta Lubliniec - Drużyna Roku.
Tytuł „Drużyny roku” powiatu częstochowskiego w 2018 roku odebrał Artur Mysłek, przedstawiciel Startu Soborzyce. Wyróżnieni zostali również młodzi piłkarze Ajaksu Częstochowa, którzy licznie pojawili się na uroczystej gali Dziennika Zachodniego zorganizowanej na Stadionie Śląskim. Delegacja Orlika LKS Sparta Lubliniec odebrała nagrodę za zwycięstwo w kategorii Drużyna Roku 2018.  Indywidualnie nagrodę odebrał również młody zawodnik Płomienia Czarny Las. Łukasz Kubica. Od blisko roku z powodzeniem występuje na A klasowych boiskach i jest najmłodszym (15 lat) zawodnikiem występującym w seniorach w Płomień Czarny Las. W tym sezonie spędził na boisku blisko 800 minut zdobywając 6 bramek w lidze oraz 1 w Pucharze Polski i jest jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie. Podobne wyróżnienie trafiło do rąk Denisa Macioła ze Sparty Lubliniec.
Dzień później w Ratuszu Miejskim w Częstochowie odbyła się w uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego w 2018 roku. W kategorii „Zawodnik” drugie miejsce zajął kapitan Rakowa,  Andrzej Niewulis. W jego imieniu nagrodę odebrał Krzysztof Kołaczyk. Wiceprezes klubu odebrał również statuetkę dla najlepszego trenera, Marka Papszuna, który przebywa z czerwono-niebieskimi na obozie w Turcji.cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account